www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazine cu instrumente taiate de pe lista


felix
 Share

Recommended Posts

Guest om__bun

da...scuze..am incurcat pe Sorin cu Catalin :) ...(si invers probabil :) ).....si referitor la strngerea de fonduri...dau si eu dar 1 leu greu... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nu stiam ca mai exista topicul asta... :)

Am revenit. Da, eu sunt cel cu statuia. B)

 

Joi la Senia... cu un amic de pe acest forum care nu este din Bucuresti (nu dau nume ca poate nu vrea sa fie pomenit aici). Tipul cauta un foot switch cu 4 "pedale". Dupa ce ni se spune ca exista, asteptam un pic pana ce tipu coboara la subsol unde probabil este depozitul (asta aviz spargatorilor de banci) ;) sa ne aduca scula respectiva. La intoarcere, stupoare.. Nu mai erau pe stoc dar se gaseste totusi varianta cu 2 switchuri. Bun si asa.. insa mergem la un coleg al primului angajat sa ne confirme exact pretul... (undeva pe la 100 RON)... Cand o cerem sa ne benoclam mai bine la "aparat", un altul ne spune ca nici asta nu mai exista, :) bashca cica s-ar vinde impreuna cu nu stiu ce tip de statie. :)

 

Nu am mai vrut sa intrebam cu ce tip de statie s-ar fi vandut, pentru ca era foarte posibil sa ni se spuna ca nici aia nu exista pe stoc si ca oricum in cazul in care vrem s-o cumparam, ea s-ar vinde fara acel foot switch si ne-ar trebui motorina euro 5 ca s-o alimentam dupa standardele europene.

 

Stiu, am fost un pic rautacios, dar nu in fiecare zi iti vine amicul in Bucuresti chitit sa ia la pas toate magazinele de insturmente din capitala... profund incantat de ce ai discutat cu el pe mesenger cu vreo sapt. inainte. :(

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Nu stiam ca mai exista topicul asta... :)

Am revenit. Da, eu sunt cel cu statuia. ;)

 

Joi la Senia... cu un amic de pe acest forum care nu este din Bucuresti (nu dau nume ca poate nu vrea sa fie pomenit aici). Tipul cauta un foot switch cu 4 "pedale". Dupa ce ni se spune ca exista, asteptam un pic pana ce tipu coboara la subsol unde probabil este depozitul (asta aviz spargatorilor de banci) :o sa ne aduca scula respectiva. La intoarcere, stupoare.. Nu mai erau pe stoc dar se gaseste totusi varianta cu 2 switchuri. Bun si asa.. insa mergem la un coleg al primului angajat sa ne confirme exact pretul... (undeva pe la 100 RON)... Cand o cerem sa ne benoclam mai bine la "aparat", un altul ne spune ca nici asta nu mai exista, :) bashca cica s-ar vinde impreuna cu nu stiu ce tip de statie. :(

 

Nu am mai vrut sa intrebam cu ce tip de statie s-ar fi vandut, pentru ca era foarte posibil sa ni se spuna ca nici aia nu exista pe stoc si ca oricum in cazul in care vrem s-o cumparam, ea s-ar vinde fara acel foot switch si ne-ar trebui motorina euro 5 ca s-o alimentam dupa standardele europene.

 

Stiu, am fost un pic rautacios, dar nu in fiecare zi iti vine amicul in Bucuresti chitit sa ia la pas toate magazinele de insturmente din capitala... profund incantat de ce ai discutat cu el pe mesenger cu vreo sapt. inainte. ;)

 

 

 

TRAIASCA CAPITALA (aka OLIMP)..... :)

 

Eu am fost cu Catalin la magazinele de profil :MUZICA, SENIA....si care mai sunt pe acolo. Nu ceream f. mult...parerea mea. Am incercat sa cumpar un set de corzi mai groase de 46 (nu cautati ca nu gasiti la magazinele mentionate..incercati la aprozar..poate poate), am abandonat iddeea cu corzile am zis...asta este incercam altceva...adica un strap lock (nici aici nu am avut noroc-muzica avea un singur fel dar cu tot cu curea, dar calitatea lasa de dorit...nu mai zic ca la SENIA am cerut asa ceva si am primit o curea simpla iar omul de acolo nu stia de ce ma uit asa la el...pana la urma a inteles si el). Am incercat si cu pedala...dar iara nu am avut sorti de izbanda. In rest magazinele au tot ce vrei....asta daca te reprofilezi pe FLUIERE, VIORI, si alte intrumente nefolositoare

 

Promit ca a fost prima si ultima oara cand mai trec pe acolo !!!

 

Multa bafta !!!

 

PS. Cataline... mai bine ramaneam in bomba aia de carciuma si mai dadeam pe gat 2 beri !!! B)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

corzi mai groase de 46 se gasesc insa nu ai trecut pe acolo cu amicul. Exista pana la 70. Si straplockuri si Kit care de chitara si cabluri si cam orice .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.