www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Grg270b


Guest Heavy22
 Share

Recommended Posts

Guest Heavy22

De curand am cumparat un ibanez grg270b din seria Gio si as dori sa stiu parerile voastre despre aceasta chitara. Acum cateva saptamani am scris un topic despre un harley benton dar cineva ma sfatuit sa nu ma risc la asa ceva si datorita lui am luat aceasta chitara .Ea a fost cumparata de la M.C muzic din Timisoara si mi sa parut un pret bun deoarece de la pretul de 1150 lei a ajuns la 920 lei la oferta acum as dori sa imi spuneti parerea voastra despre aceasta chitara si cu ce amp s-ar potrivi .Merci anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Guest Omunegru

Buna alegere!

Si eu am chitara asta. Daca nu ai mai cantat pana acum la chitara iti va fi destul de greu datorita floyd'ului dar o sa te obisnuiesti. Ai grija sa nu smucesti tare si brusc de floyd ca poti rupe corzile.

 

Ca si amp... depinde ce gen si ce tonuri vrei sa scoti din ea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Heavy22

Pai eu as vrea sa ma axez mai mult pe rock heavy metal cam asa ceva deci cu distorsion a si mi-ai putea recomanda un cantec de inceput ?

Link to comment
Share on other sites

2. Racer X - Technical Difficulties

 

lolwat

 

Pai eu as vrea sa ma axez mai mult pe rock heavy metal cam asa ceva deci cu distorsion a si mi-ai putea recomanda un cantec de inceput ?

 

Iti recomand sa inveti un cantec care iti place. Ce buget ai pentru amp?

Edited by MardukGX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.