www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar Marshall Valvestate 8280


loris
 Share

Recommended Posts

Nu este 8280, este Marshall Valvestate 100W model 8100 + cabinet tot Marshall 140W model 8412. Este un pic mai puternic decat ce doresti tu. Se prezinta in stare foarte buna, atat tehnic cat si optic. Includ si un footswich 2 pozitii (canal si reverb).

Pret 700 EU.

Link to comment
Share on other sites

Nu este 8280, este Marshall Valvestate 100W model 8100 + cabinet tot Marshall 140W model 8412. Este un pic mai puternic decat ce doresti tu. Se prezinta in stare foarte buna, atat tehnic cat si optic. Includ si un footswich 2 pozitii (canal si reverb).

Pret 700 EU.

 

 

Mi-a placut modelul 8280 pt. ca e stereo...ce ai tu e mono....mersi oricum

Link to comment
Share on other sites

Guest iron_mike08

Salut! Nu mai stiu daca ti-am mai propus, dar am un Valvestate 100R....

Da, este mono dupa cum zici, dar 8280 pe care il vrei are numai chorus-ul stereo. Atat. Daca nu canti cu chorusul de pe statie se aude tot mono... Iar pe distors sa canti cu chorus....nu prea merge, doar pe unele pasaje, pt. un solo, ceva de genul asta. Si mai e o chestie... cine te preia in live-uri cu 2 microfoane?.... ca am patit de multe ori in unele cluburi sa vin cu microfon de-acasa ca nu aveau suficient de multe... :)

Cam asta e... Daca te hotarasti sa vezi Marshall-ul asta da-mi un mail iron_mike08@yahoo.com... Sigur ajungem la o intelegere :)

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Salut! Nu mai stiu daca ti-am mai propus, dar am un Valvestate 100R....

Da, este mono dupa cum zici, dar 8280 pe care il vrei are numai chorus-ul stereo. Atat. Daca nu canti cu chorusul de pe statie se aude tot mono... Iar pe distors sa canti cu chorus....nu prea merge, doar pe unele pasaje, pt. un solo, ceva de genul asta. Si mai e o chestie... cine te preia in live-uri cu 2 microfoane?.... ca am patit de multe ori in unele cluburi sa vin cu microfon de-acasa ca nu aveau suficient de multe... :)

Cam asta e... Daca te hotarasti sa vezi Marshall-ul asta da-mi un mail iron_mike08@yahoo.com... Sigur ajungem la o intelegere :)

Bafta!

Nu e numai pentru ca e stereo.... modelul asta e printre singurele modele de Marshall care mi-a placut...restul is cam agresive...am avut un jcm 600 cu cabinet cu 4 difuri de 10'' si nu mi-a prea placut.

Link to comment
Share on other sites

Guest iron_mike08

Nu e numai pentru ca e stereo.... modelul asta e printre singurele modele de Marshall care mi-a placut...restul is cam agresive...am avut un jcm 600 cu cabinet cu 4 difuri de 10'' si nu mi-a prea placut.

Salut! Am inteles cam ce zici... dar totusi poti sa o faci sa sune si mai putin agresiv, depinde ce vrei... de la blues la metale ,dar poti sa probezi si.... nu se stie poate chiar iti place. :)

Despre JCM 600 nu stiu de ce nu ti-a placut...chitaristul celalalt din trupa canta pe JCM 2000 -TSL100 si suna super.... Poate nu tia placut pt. ca ai avut cab cu 4X10...nu prea se foloseste asa ceva la amp-uri de chitara...sau f. rar (Fender Bassman)

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.