www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Videoclip Nou Phenomenon


tatal
 Share

Recommended Posts

E ok melodia, dar hotarati-va ce vreti sa cantati.

 

Sunt de acord cu Wyldechild, lipsesc elementele principale din muzica voastra. Sunteti la un pas sa treceti pe emo. Ati schimbat iar stilul (acum parca e o melodie uber-comerciala de la Blink 182), s versurile sunt si in engleza acum. Voi vedeti Cargo sau Trooper sa schimbe la intamplare versurile intre engleza si romana? Solistul clar nu e facut pentru stilul asta, suna mult mai bine pe stilul hard rock dinainte, si are si pleata de rigoare.

 

Hotarati-va ce vreti sa cantati si scoateti o colectie coerenta de melodii, nu draft-uri. Daca am pune cap la cap melodiile pe care le-ati scos pana acum pentru a face un album ar suna ca o colectie de "best of" de la mai multe formatii, nu ca albumul unei formatii.

 

In rest, sunetul e bun. Videoclip-ul e cam obositor, personajul principal nu putea fi mai enervant, si era mai bine fara prim plan-ul de 10 secunde cu un sutien plutind in piscina. Mai bine puneati doar filmari live.

 

O alta intrebare este de ce ati postat la Cafenea si nu la Inregistrari/Trupe?

 

Stiu ca v-am mai criticat (constructiv) inainte, pana la punctul in care ai intrat si ai inceput sa-mi trollezi videourile (razbunare?), dar asta este opinia mea despre ce am vazut aici. Sunt sigur ca altii o sa aiba vorbe mai bune de zis. Am inteles, vreti sa faceti tot posibilul sa fiti cat mai comerciali posibil si sa faceti un marketing cat mai agresiv, indiferent daca duce la o lipsa de demnitate artistica. Ar trebui sa va schimbati numele in Jonas Brothers Romania. Membrii formatiei nu mai sunt copii, si ar trebui lasati sa-si dezvolte propria muzica. Daca muzica nu iese, atunci poate nu e grupul cel mai bun pentru o formatie.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

@ Metabog: Nu au cum sa faca altfel. Pentru ca asa sunt ghidati (asta e doar convingerea mea). Deocamdata deprind chestiunile de forma. Si asta e bine pentru moment. In momentul in care toti vor iesi de sub tutela acestui ghidaj - ma refer la maturizare, abia atunci li se va putea intelege personalitatea si numai atunci vei avea de-a face cu un produs autentic. Ideea e ca ei, la un moment dat, sa se revolte impotriva oricarei tutele, a oricarui ghidaj. Atunci vor deveni rockeri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.