www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Preturi Mici


AnotherOne
 Share

Recommended Posts

domnilor multi din dv nu inteleg un lucru

 

ESTE AFACERE! fiecare vinde cu cit vrea

daca este prea scump iese de pe piata

 

ca sunt si neseriosi este altceva

sa stiti ca unii "paseaza" clientii intentionat ,sunt dusi cu vorba cei nehotariti si siciitori

si eu am patit si mai patesc destule ,cu multe magazine din Bucuresti

 

inca ceva

multi din cei care sunt pe post de vinzatori nu au habar de ce vind,par priceputi (unii sunt culmea imbecilitatii ,cu ce raspunsuri dau)sau au altceva de facut

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Guest valiroland

Salut. Multumesc tuturor celor care au comandat la Magazinul de Muzica .Preturile sunt in curs de actualizare.Adica vor fi din ce in ce mai mici , apropiate sau chiar sub Thomann acolo unde se poate . In privinta unor intamplari cum a fost cea povestita de baiatul de mai sus cu Stagul, este 100% adevarata si ne cerem scuze.Am avut furnizori neseriosi ( la care am si renuntat) .Au comunicat o data ferma de sosire a respectivului lot, am pus produsele in promotie si data aia a ramas pe hartie spre disperarea noastra. Actualizam pretul lampilor in cursul zilei de astazi.

Cu respect

Vali

Link to comment
Share on other sites

Guest valiroland
Putem, din cel putin doua motive: 1. multe produse din magazinele "care aduc de pe Thomann" sunt de fapt B-stock, cumparate la jumatate de pret de la nemti si vandute cu pret intreg aici (cu defecte mai mult sau mai putin evidente), si 2. romanul e creativ, si intre prieteni nu e nevoie de factura fiscala asa ca pentru ce TVA?

 

In umila mea opinie ar trebui evitati astia cu intermedierea Thomann si alte asemenea idiotenii, si motivele pentru care ii prefera clientii lor nu sunt justificate de cele mai multe ori. Costa 5 sau 10 RON un card Visa Electron de la BCR si cumperi direct de la Thomann (sau Musik-Schmidt, sau Guitar24.de, sau Music Store, unde shipping-ul e mai ieftin). Altfel, te bucuri la o economie aparenta si primesti ceva necorespunzator, cu o garantie foarte dubioasa (am intrebat mai demult la Thomann cum e cu garantia si mi-au spus ca e valabila NUMAI pentru cumparatorul original, adica magazinul nu voi), dupa prea mult timp de asteptat sa ajunga "in stoc".

 

De fiecare data cand deschide un entuziast un topic despre cat de seriosi si grozavi sunt niste intermediari d-astia mai moare un ingeras.

Ai perfecta dreptate.Numai ca uiti cateva mici amanunte

1. din cauza ca multi dintre noi gandim asa, niciodata nu o sa avem in Romania un Thomann in care sa poti intra sa probezi dupa bunul plac 2-300 de chitare

2. asa este, magazinul are garantie la Thomann, nu tu ca si client, dar garantia pentru noi ca si magazin va fi rezolvata cu mult mai repede,mai bine si mai profesional(schimbare de produs,chiar daca este de reparat), pentru simplul motiv ca la Thomann, sa ajuti magazinul care te ajuta ,este litera de lege

3.nu poti merge la OPC sa reclami pe Thomann ca nu a reparat ce ai trimis, sau ca dureaza o viata etc,etc

4. stiu ca ai dreptate si ca poti sa imi dai 1000 de argumente contra celor afirmate , dar daca voi ca si clienti nu ne acordati increderea si intelegerea voastra , si aici vorbesc in numele tuturor magazinelor din tara , nu o sa ne putem dezvolta pentru a va oferii serviciile,preturile si produsele pe care voi le doriti.

5. ca un anunt in premiera, in curand, Thomann deschide si pagina in limba Romana pentru clientii din Romania.O prima informatie,neoficiala deocamdata, despre preturi este ca ele vor avea urmatorul calcul Pret Thomann Germania plus 5% dif de tva plus 5 sau 10 euro pe produs in functie de anumiti indicatori de piata. Un lucru care nu poate decat sa ne bucure.

6.in Romania ai legi ferme care pe tine ca si cumparator online te protejeaza impotriva magazinelor care nu respecta clientii, sau care livreaza produse cu probleme

7. pentru cei care nu stiu,Thomann solicita scanarea cardului ( de,suntem Romani ) la valori peste 500 euro.

 

Vali Magazinul de Muzica

 

PS niciodata nu am adus ceva B stoc decat daca clientul a cerut acest lucru. B stoc la Thomann este foarte B stoc. Am sunat de multe ori clientii si am spus ca nu merita cumparat respectivul produs deoarece arata jalnic

Edited by valiroland
Link to comment
Share on other sites

fara sa stiu exact ce garantie acorda thomann pt un anumit produs cumparat de la ei, va spun ca am luat ceva de la thomann prin firma din satu-mare, si, normal si logic, garantia nu e pe numele meu. am primit insa o hartie prin care magazinul intermediar imi da mie o garantie de 1 an pt acel produs, perioada in care daca are ceva il trimit la ei, ei la thomann s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

fara sa stiu exact ce garantie acorda thomann pt un anumit produs cumparat de la ei, va spun ca am luat ceva de la thomann prin firma din satu-mare, si, normal si logic, garantia nu e pe numele meu. am primit insa o hartie prin care magazinul intermediar imi da mie o garantie de 1 an pt acel produs, perioada in care daca are ceva il trimit la ei, ei la thomann s.a.m.d.

 

la fel si la magazinul de muzica, garatia (2 ani) este acordata de ei (magazinul intermediar)....deci ca e pe tine garantia ca e pe ei, e cam acelasi lucru atata timp cat magazinu intermediar iti ofera garantie.

 

Eu unul am comandat de la ei si pot sa zic ca sunt multumit avand in vedere pretul, cu care am iesit mult mai ieftin decat sa fi comandat direct de pe thooman.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.