www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand amp H&K Blue60 si preamp Behringer MIC200


Arthur
 Share

Recommended Posts

Vând combo Hughes&Kettner Edition Blue 60R, 2 canale (clean/drive), 60 de waţi, dif. Celestion (12 ţoli), reverb, EQ în 3 benzi. Mai are garanţie 1 an şi 2 luni, scula e în stare excepţională şi merită auzită. Preţ 11,5 mil. negociabil.

 

A doua sculă de vânzare este un preamp cu lampă Behringer Tube Ultragain Mic 200, adecvat pt. microfon/voce, ghitară, bass, keyboard (din câte am reuşit să testez), în stare excelentă, preţ 1,8 mil.

 

Pt. cei interesaţi - mail - dorubiris@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

deci sunt beginner.prin PREAMP pot sa conectez o chitara?adik sa bag chitara in PREAMP si apoi sa il conectez la niste boxe.merge?

Link to comment
Share on other sites

deci sunt beginner.prin PREAMP pot sa conectez o chitara?adik sa bag chitara in PREAMP si apoi sa il conectez la niste boxe.merge?

 

daca boxele nu au amplificatorul lor nu are ce sa mearga. Preamplificatorul ridica semnalul produs de chitara si il aduce la nivel de linie. De acolo ai nevoie de un amplificator conectat la niste boxe pentru a auzi ceva.

 

Scuze de offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Salut poate m-ar interesa pe mine ampul da e f scump totusi tinand cont ca pe thonoman e 239 E nou adika cam 8 mil si un pik. E cam scump. Eu sunt din cluj da nu as da mai mult de 9 mil.

 

Aşa cum zicea şi Cosu, preamp-ul nu suplineşte funcţia unui amplificator, aşa că nu ţi-ar fi fost util în configuraţia pe care a-i vrut să o foloseşti. Oricum preamp-ul s-a dat, aşa că a rămas doar combo-ul la vânzare.

 

Trex vezi că ţi-am dat un PM.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.