www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guns N' Roses In Romania


Guest Radu White
 Share

Recommended Posts

Guest Nihilistul

Monday, March 01, 2010

 

Important notice

IMPORTANT NOTICE!!!

 

There are NO new Guns N' Roses shows added to our current onsale itinerary dated as of February 25th. This means NO SHOWS in Panama, Costa Rica or Guatemala regardless of ANYONE's claims or ticket sales. These dates or ANY additional dates anywhere other than those already previously announced and on sale before February 25th will NOT BE HONORED. There will be NO EXCEPTIONS until further notice here on this my personal twitter account. If you have purchased tickets to ANY suggested new dates being offered after February 25th please contact your place of purchase for refunds. We apologize for any inconvenience.

 

Axl-

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White
Monday, March 01, 2010

 

 

din martie pana in iunie...e ceva timp... :lol::)

Edited by Radu White
Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul
din martie pana in iunie...e ceva timp... :lol::)

 

Tu acolo te-ai oprit din citit?

 

Omu' zice ca nu mai face niciun concert care n-a fost anuntat de dinainte de 25 februarie, decat daca anunta c-o face pe pagina lui personala. Pe pagina lui sunt anuntate niste concerte, nimic care sa aiba vreo legatura cu Romania.

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White

fuck.....doamne, va purtati asa de superiori. am inteles tot ce ai spus acolo, numai ca din martie pana acum a trecut timpul si poate a luat o hotarare fara sa anunte pe pagina trupei

Link to comment
Share on other sites

ma da voi ati ascultat cum canta baietii noi live? eu nu cred ca fomula richard fortus, ron thal , si robin finck ( care a fost inlocuit ulterior ) NU suna rau. oricum suna mult mai bine decat ce face slash acum cu rihanna si cu black eye peas aia.

 

 

normal ca vechea formula guns ramane cea clasica, dar baietii astia sunt la fel de buni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White
ma da voi ati ascultat cum canta baietii noi live? eu nu cred ca fomula richard fortus, ron thal , si robin finck ( care a fost inlocuit ulterior ) NU suna rau. oricum suna mult mai bine decat ce face slash acum cu rihanna si cu black eye peas aia.

normal ca vechea formula guns ramane cea clasica, dar baietii astia sunt la fel de buni.

 

+1.... :lol::)

Link to comment
Share on other sites

nu intelege gresit. nu am zis ca nu sunt instrumentisti buni.. si recunosc la solo november rain pe care l-ai pus mai sus suna la fel de prost ca la slash , si da guns nu a fost o trupa care sa cante piesele lor mai bine live decat pe cd , pt ca sunt f complicate.... dar soundul Guns a fost atunci cu trupa veche. Acum au alt sound , pentru ca sunt alti oameni . La fel de bine poti sa mergi la o trupa care canta f bine coveruri guns . e altceva . na parerea mea

 

da tie iti suna a Guns , poti sa mergi linistit , mie nu :)

Edited by Burb
Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White

pana la urma e Guns. Poate ca Axl a fost si e un idiot, dar a stiut sa faca muzica. In orice caz, orice melodie G N R suna mai bine decat alde Metallica.

:lol: :lol: :)

 

Va astept sa sariti in capul meu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Joe

Au intarziat si astia vreo 12 ani ca si Slayer,Megadeth si toate trupele care mai vin pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul
pana la urma e Guns. Poate ca Axl a fost si e un idiot, dar a stiut sa faca muzica. In orice caz, orice melodie G N R suna mai bine decat alde Metallica.

:lol::lol::)

 

Va astept sa sariti in capul meu.

 

Un idiot? De ce? Pentru ca a luat, impreuna cu Stradlin, 3 viitori boschetari de pe strada si i-a transformat in artisti? Pentru ca i-a pus pe Slash, Duff si Adler sa aleaga intre a fi muzicieni sau drogati? Pentru ca a vrut sa experimenteze diferite sounduri si stiluri, da' Slash si Duff s-au gandit ca merge prea bine si frumos pe ideea de "gain la maxim si volumu' tare" ca sa puna osu' la treaba? Sau de ce?

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White
Un idiot? De ce? Pentru ca a luat, impreuna cu Stradlin, 3 viitori boschetari de pe strada si i-a transformat in artisti? Pentru ca i-a pus pe Slash, Duff si Adler sa aleaga intre a fi muzicieni sau drogati? Pentru ca a vrut sa experimenteze diferite sounduri si stiluri, da' Slash si Duff s-au gandit ca merge prea bine si frumos pe ideea de "gain la maxim si volumu' tare" ca sa puna osu' la treaba? Sau de ce?

 

Nu pentru asta. Ci pentru ca a dorit sa schimbe ceva ce nu trebuia inlocuit. De ce sa il schimbi pe Slash? De ce sa aduci un alt lead guitarist daca ce aveai tu suna mult mai bine decat majoritatea. De aia am spus asta. Am mentionat clar ca Axl a stiut si inca stie sa faca muzica.

Sincer, imi place cum suna noua formula, are un sound mai apropiat de Old GnR. Iar faptul ca Axl a luat lectii de canto un an de zile se vede.

 

Oricum, va vand un pont. Axl si Slash lucreaza la un nou album GnR, da' se dau ei certati ca sa fie surpriza mai mare. Stati chill, se reunesc baietii!

 

:lol::lol::)

Link to comment
Share on other sites

Un idiot? De ce? Pentru ca a luat, impreuna cu Stradlin, 3 viitori boschetari de pe strada si i-a transformat in artisti? Pentru ca i-a pus pe Slash, Duff si Adler sa aleaga intre a fi muzicieni sau drogati? Pentru ca a vrut sa experimenteze diferite sounduri si stiluri, da' Slash si Duff s-au gandit ca merge prea bine si frumos pe ideea de "gain la maxim si volumu' tare" ca sa puna osu' la treaba? Sau de ce?

 

Treaba e nihilistule, ca axl rose a ajuns el insusi ceea ce chipurile respingea la ei. :)

in plus, au fost si dati in judecata de obiceiurile proaste si naravurile lui de psihopat dement, cum ar fi sa sar la bataie in public, sa paraseasca scena cu mult timp inainte sa se termine showul, doar din cauza unui singur fan, sa monopolizeze trupa ca si cand ar fi reprezentat proprietate lui personala, etc...

 

eu sincer ma bazez ca axl rose asta a ramas la fel...o sa imi iau bilet vip si o sa imi fac un tricou custom foarte interesant.Chiar doresc sa fiu atacat, sincer...

 

si acum astept ca ceausestii reinviati sa stearga si postul asta :lol:

 

LE:aa, inca ceva.

AXL ROSE insusi era boschetar, intrucat multa vreme a dormit la Slash acasa moca, si a mai si facut figuri acolo cu bunica-sa, i-a zis femeii sa se duca dracu cand l-a rugat frumos sa nu mai stea la ea in fotoliu.Just in case...slash avea un camin axl avea o *&%#! :lol:

Edited by Riff Hudson
Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul
Treaba e nihilistule, ca axl rose a ajuns el insusi ceea ce chipurile respingea la ei. :)

in plus, au fost si dati in judecata de obiceiurile proaste si naravurile lui de psihopat dement, cum ar fi sa sar la bataie in public, sa paraseasca scena cu mult timp inainte sa se termine showul, doar din cauza unui singur fan, sa monopolizeze trupa ca si cand ar fi reprezentat proprietate lui personala, etc...

 

eu sincer ma bazez ca axl rose asta a ramas la fel...o sa imi iau bilet vip si o sa imi fac un tricou custom foarte interesant.Chiar doresc sa fiu atacat, sincer...

 

si acum astept ca ceausestii reinviati sa stearga si postul asta :lol:

 

LE:aa, inca ceva.

AXL ROSE insusi era boschetar, intrucat multa vreme a dormit la Slash acasa moca, si a mai si facut figuri acolo cu bunica-sa, i-a zis femeii sa se duca dracu cand l-a rugat frumos sa nu mai stea la ea in fotoliu.Just in case...slash avea un camin axl avea o *&%#! :lol:

 

Omul, ca orice artist a avut dilelile si principiile lui mai mult sau mai putin gresite. Uneori mi s-a parut c-a procedat corect (cum ar fi atunci cand s-a carat pentru ca se-arunca cu nu-stiu-ce pe scena), altele mi s-au parut deplasate.

 

Si Axl ajunsese pe strazi pentru ca prinsese oua si plecase in L.A. sa faca ceva cu viata lui. Daca nu lua decizia asta, Slash si Duff traiau si-acum in casa bunicilor, in caz c-aveau norocul sa mai fie in viata.

Link to comment
Share on other sites

Omul, ca orice artist a avut dilelile si principiile lui mai mult sau mai putin gresite. Uneori mi s-a parut c-a procedat corect (cum ar fi atunci cand s-a carat pentru ca se-arunca cu nu-stiu-ce pe scena).

 

Poate cã ar fi trebuit sã lucreze mai mult la simulatorul de gig-uri...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White
Poate cã ar fi trebuit sã lucreze mai mult la simulatorul de gig-uri...

 

+1 ramurel....chiar imi era dor de faza asta :):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White

E oficial! Guns N Roses vin in Romania, pe 21 septembrie la Romexpo, concertul fiind intre orele 20:00 si 23:30

:):lol: :lol: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.