www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Iron Fucking Maiden Vin La Cluj


Vladympv
 Share

Recommended Posts

sper ca nu s-a mai postat:http://www.ziuadecj.ro/action/article?ID=43542

http://www.gandul.info/magazin/concert-iro...-napoca-6127098

 

Iron Fucking Maiden vin la Cluj :)

desi nu am fost fan al lor decat in urma cu 12-14 ani, de atunci nu ma omor dupa ei (am ascultat doar albumele lui Bruce apoi), e un eveniment care il astept ca pe Isus - haha

 

ca mare fan Dream Theater sincer ii astept pe Maiden ca si cum ar fi Dream, pentru prestatia deosebita care o au live :lol:

 

se asteapta in jur de 60 mii oameni, deci sariti cu totii la bilete :lol:

Edited by Vladympv
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Gig Bang

Concertu de data trecuta a lu' Maiden cred ca a fost cel mai tere concert la care am fost , si am cam fost la toate concertele dupa revolutie, in afara de primu a lu' Maical

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Setlistul va fi contine foarte multe piese de pe albumele aparute din 2000 incoace:

 

The Wicker Man

Blood Brothers

These Colours Don't Run

Paschendale

No More Lies

The Reincarnation Of Benjamin Breeg

Brave New World

Ghost Of The Navigator

Brighter Than A Thousand Suns

Wildest dreams

 

plus piesa de pe noul album, El Dorado

 

si ceva "vechituri"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A fost fain , am înțeles. MI-ar place sã vãd ceva poze. Sunt ? Cum s-o' descurcat ardelenii cu organizarea ? O fo' iarã la'nãlțâme, ca-ntã'deauna ?

 

Cargo, sunt sigur ca au fost la înãlțime. Precis, mai buni ca Iris la AC/DC... Ca sonorizare, cel puțin, am auzit cã Da !

Link to comment
Share on other sites

"oh my dear God

jenant, mai bine fara deschidere si intram direct in paine"

 

 

 

 

 

daca tie nu iti plac,nu mai vorbi.....Cargo a fost (si inca este) una din cele mai bune trupe de rock din tara;-sa nu vorbesc de perioada cand era ioncu la microfon de rupea tot -si acuma canta bine dar nu are nimeni vocea lui kempes :lol:

 

sincer,sunteul nu mi-a prea placut.la cargo parca a fost mai bine decat la maiden.....pacat ca nu a fost cum asteptam sa fie,credeam ca va fi perfecta sonorizarea dar m-am inselat.daca era numa sonoru de vina....da si ecranele alea faceau figuri fix cand aparea mecla solistului pe ele "f*ck-censored" :)

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Am avut privilegiul de a merge la concert si de a a-i vedea pe Maiden din zona A. Bineinteles ca spectacolul a fost pe masura si au excelat, ca de fiecare data. A fost cat se poate de iluminant si implinitor. L-au scos in evidenta destul de mult pe domnul Janick Gers, care a facut "show" cat pentru toti cei trei chitaristi. A fost cat se poate de tare si ma bucur ca am ajuns sa ii vad pentru a doua oara.

 

Acum si minusurile:

 

Organizarea a fost decenta. S-a facut intrarea cu intarziere de circa 30-40 de minute.Putine toalete(nu am fost consumator, dar ii comaptimesc pe cei acre au facut-o). S-a circulat ordonat.

 

Cargo: Respect pentru ce au facut, dar doar atat. Traiesc din amintiri si canta muzica ce nu are nici o legatura cu Hard Rockul sau Hevy-ul(fara suparare pentru cei care asculta.Este o parere subiectiva)

 

Sunetul: A fost mai bun in 2008. S-au auzit bine instrumentele si vocea, doar ca a existat eterna problema: FOARTE MULTE INALTE pe voce si chitare.

Scena a fost relativ mica dar bine organizata.

 

Inca ceva: Oameni care fac "POGO" la MAIDEN. Imi scuzati expresia, dar nu sunt decat niste alcoolici, nesimtiti si cretinii care iti sar in cap si iti dau cu, coatele in gura cand incerci sa te bucur de muzica si tot specatacolul pe care il fac niste mari artisti. Erau foarte multi care abia se mai tineau pe picioare inainte sa inceapa orice, iar asta spune multe despre noi ca oameni.

 

Per total a fost o experienta faina pe care as repeta-o in fiecare an , daca ar fi posibil si UP THE IRONS!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.