www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Guitara Ibanez Saber,800 Usd.


Guest speedow
 Share

Recommended Posts

Guest speedow

uitat sa specific.guitara este luata din usa.cu acte pe ea.a costat 990 usd.noua costa aproximativ 1700 usd.

Link to comment
Share on other sites

uitat sa specific.guitara este luata din usa.cu acte pe ea.a costat 990 usd.noua costa aproximativ 1700 usd.

 

Modelul asta a iesit din fabricatie, la vremea ei era intr-adevar o chitara scumpa, costa vreo 1900 DM (marci germane, adica pe undeva sub 1000 USD). Valoarea actuala de piata e in jur de 400 de euro (pe ebay.de), iar in State banuiesc ca se poate lua chiar mai ieftin. Pt informare puteti urmari licitatia asta:

 

http://cgi.ebay.de/Ibanez-S-540-Saber-Japa...1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Doar ca licitatia e ptr un model Japan, nu USA. Nu ca ar fi mai proasta, dar are cota de piata mai mica decat USA made. Si se paote intampla ca vannzatorul sa aiba ghinion si sa nu fie cerere mare si s-o dea pe 3 lei. Sunt de acord cu subminarea incercarilor de inselatorie, dar asta nu pare sa fie un caz de acest fel... :)

Link to comment
Share on other sites

Doar ca licitatia e ptr un model Japan, nu USA. Nu ca ar fi mai proasta, dar are cota de piata mai mica decat USA made. Si se paote intampla ca vannzatorul sa aiba ghinion si sa nu fie cerere mare si s-o dea pe 3 lei. Sunt de acord cu subminarea incercarilor de inselatorie, dar asta nu pare sa fie un caz de acest fel... :)

 

Ibanez Saber este MADE IN JAPAN :) Eu sincer nu am auzit de Ibanez Saber fabricat in USA. Poate ma insel eu :)

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

ma bag si io unde nu-mi fierbe oala. eu asa stiu, desi nu sunt expert in ibanez, ca top of the line pt ibanez sunt facute in japonia.eu nu stiu de vreun ibanez made in usa. bine, exista mari sanse sa ma insel...sau poate nu

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

ma bag si io unde nu-mi fierbe oala. eu asa stiu, desi nu sunt expert in ibanez, ca top of the line pt ibanez sunt facute in japonia.eu nu stiu de vreun ibanez made in usa. bine, exista mari sanse sa ma insel...sau poate nu

 

god damn. exista cica ibanez custom shop made in usa. poate ne lamureste baiatu asta si cu chitara lui ca sunt chiar curios.

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

Guest MieZu

bre oameni buni - nu va hazardati in afirmatii !!!!

i-am mai intalnit pe unii care spuneau ca nu exista ESP made in USA si culmea - acestea chiar exista.

 

deci? :)

 

Hei, ce conteaza?? Ibanez bat la funduletz tot ce mishca! Am auzit ibanez facut in Indonezia care suna de mori!!!

"American, Russian, what's the difference, all made in Taiwan..."

Dude, daca tipul zice ca e o chitara super, eu il cred... ibanez de la cel mai de coco model al lor suna de sta matza-n coada... asha ca, lasa-ti-l sa o vanda cu cat vrea!

Bafta multa la vanzare!

MieZu

Link to comment
Share on other sites

Guest speedow

oameni buni cum am zis.chitara este made in usa,CUSTOM MADE STANTZAT PE GRIF.MADER IN USA STANTZA IN FIER PE SPATE.acte la ea totul daca e cineva interesat are numarul.bafta.asta a fost o serie limitata e o serie mai veche intr adevar si face banii crede ti ma.bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

pune si tu niste poze cu obectu in cauza :) ar ajuta foarte mult sa se hotarasca vrun carcotash de pe aici sa nu mai carcoteasca :)

Link to comment
Share on other sites

Guest speedow

pe spate stantza de fier linkul aici:http://ibanezregister.com/images/groups/nuno/rio-18.jpg.se poate observa ca scrie made in usa.am pus linkul mai sus cu fatza chitarii.se poate observa pe grif scris"custom made".

 

mai pun aici un link pentru cetateni.http://ibanezregister.com/images/images-s/5405.jpg.se poate vedea pe grif o chestie alba.acolo scrie custom made.sper ca am reusit sa va lamuresc.

Link to comment
Share on other sites

ok. inseamna ca m-am inselat. bafta la vanzare. fiind custom made presupun ca e excelenta.

iar cu privire la chestia ca ibanez bate tot, wake up man. este o opinie personala, dar NICIODATA nu m-a atras ibanez iar soundul lor mi se pare mult prea comun.

ia incerarca tu un peavey wolfgang , un prs, un gibson, un esp, un mockingbird d'ala vechi...

Link to comment
Share on other sites

Guest MieZu

ok. inseamna ca m-am inselat. bafta la vanzare. fiind custom made presupun ca e excelenta.

iar cu privire la chestia ca ibanez bate tot, wake up man. este o opinie personala, dar NICIODATA nu m-a atras ibanez iar soundul lor mi se pare mult prea comun.

ia incerarca tu un peavey wolfgang , un prs, un gibson, un esp, un mockingbird d'ala vechi...

Ok man :)

gusturile nu se discuta.

Din ce zici tu acolo... Gibson si Prs, respect... esp e fain, iarasi in rest... nu le-am auzit, in rest voi stiti mai bine...

Ibanezul are un sunet foarte adaptabil pe orice gen... eu de-aia ziceam... plus un griff si finish super fain!

Sa nu credeti ca sunt obsedat de Ibanez, atata ca imi plac ca-s versatile si relativ ieftine.

Well... asta e offtopic clar...

Sorry man, inca o data bafta la vanzare!!

MieZu

Link to comment
Share on other sites

ok. inseamna ca m-am inselat. bafta la vanzare. fiind custom made presupun ca e excelenta.

iar cu privire la chestia ca ibanez bate tot, wake up man. este o opinie personala, dar NICIODATA nu m-a atras ibanez iar soundul lor mi se pare mult prea comun.

ia incerarca tu un peavey wolfgang , un prs, un gibson, un esp, un mockingbird d'ala vechi...

 

era sa uit... si music man.

gata cu offtopicurile, BAFTA LA VANZARE! :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.