www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Fac Asta?


Guest Dam
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Am un document in word de vreo 30 de pagini si trebuie sa gasesc cuvintele care se repeta.Cum pot face acest lucru?Stiti voi vreo metoda? Orice!.Ajutati-ma va rog!

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

Daca folosesti word 2007 uite un programel facut de un baiat destept care iti numara cuvintele:

http://blogs.cs.st-andrews.ac.uk/angus/200...quency-counter/

 

Daca nu ai word 2007 instalat, cauta un trial, instaleaza-l si fa-ti treaba.

Daca nu iti merge pe calc aceasta versiune (e calc mai vechi) si daca fisierul tau .doc nu contine date confidentiale, te pot ajuta eu daca mi-l trimiti pe mail.

 

Spor la treaba.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru ajutor.Am instalat acel program pentru word.Eu am word 2010 .Nu inteleg mai departe ce treb sa fac.M-am uitat dupa detalii pe site dar nu am gasit.

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun
Multumesc pentru ajutor.Am instalat acel program pentru word.Eu am word 2010 .Nu inteleg mai departe ce treb sa fac.M-am uitat dupa detalii pe site dar nu am gasit.

 

 

Deschizi word-ul si in meniurile de sus trebuie sa ai Review (pe bara de sus).

Dai click pe el, si ar trebui sa se deschida submeniurile sale...in partea dreapta de tot se gaseste caseta Word Frecvency, cu doua variante:

Display in panel(afiseaza intr-un panou in partea dreapta) si Save to csv File(salvare in fisier .csv care se deschide cu Excel).

 

Eu am word 2007 si astfel apare la mine. E posibil ca la tine sa difere...totusi incearca sa te ghidezi dupa ce ti-am scris...

 

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Am un document in word de vreo 30 de pagini si trebuie sa gasesc cuvintele care se repeta.Cum pot face acest lucru?Stiti voi vreo metoda? Orice!.Ajutati-ma va rog!

 

Stai foarte prost cu competentele digitale .( dai Bacul ??)

 

Mai toate paginile cu text , asa ca si softurile de editare text au la Edit in popup window/ menu au o optiune de Search sau Find.

 

Si aici in browserul IE am :

 

Find on this page

 

Dai CLICK si apare undeva ( pe bara de sus sau jos in fereastra activa) o fereastra mica langa care scrie "Find"

scrii cuvantul si va sari la primul cuvant din text

 

apoi dai "Next" si sare la al doilea si tot asa pana te plictisesti.va gasi toate cuvintele .Apare sus si " NN matches"

 

(NN find numarul de cuvinte gasite in pagima/text), ai si "Options"

 

Voi totusi cum cautati ceva pe net in mii de site-uri si texte far de sfarsit sau cum gasiti ?

 

 

 

Salut!

 

Am un document in word de vreo 30 de pagini si trebuie sa gasesc cuvintele care se repeta.Cum pot face acest lucru?Stiti voi vreo metoda? Orice!.Ajutati-ma va rog!

 

Stai foarte prost cu competentele digitale .( dai Bacul ??)

 

Mai toate paginile cu text , asa ca si softurile de editare text au la Edit in popup window/ menu au o optiune de Search sau Find.

 

Si aici in browserul IE am :

 

Find on this page

 

Dai CLICK si apare undeva ( pe bara de sus sau jos in fereastra activa) o fereastra mica langa care scrie "Find"

scrii cuvantul si va sari la primul cuvant din text

 

apoi dai "Next" si sare la al doilea si tot asa pana te plictisesti.va gasi toate cuvintele .Apare sus si " NN matches"

 

(NN find numarul de cuvinte gasite in pagina/text), ai si "Options"

 

Voi totusi cum cautati ceva pe net in mii de site-uri si texte far de sfarsit sau cum gasiti ?

 

Pana si "Notepad" are "Find".

Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

dar ce cauta topicul asta la sectiunea "cantatul la chitara"? Observ ca nici adminii nu au avut nimic impotriva :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.