www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Botezul Chitarilor


Guest WolfRain
 Share

Recommended Posts

Guest WolfRain

Chitarele voastre au nume?

 

Mie personal imi place sa`mi botez cam toate obiectele de gen feminin, de la rozeta mea Ebony la vipera Claudia, la skate`ul Furia Neagra :) deoarece nu le vad ca pe simple obiecte si au valoare sentimentala. Numai pisica inca nu m`am gandit sa`i dau nume :-?

 

Prima chitara pe care am invatat sa cant era o clasica Hora Reghin, model Silver4, am numit-o Roxi, habar n`am de ce, da` era spontan si`mi suna bine

 

apoi am tunat 2 chitari 3/4, Laura si Minerva

 

DSCF2357.jpg

 

si in sfarsit prima mea electrica pe care l`am numit Orion si l`am facut baiat deoarece avea tremolo si numa` nu voiam un hermafrodit :)

 

asadar,voi aveti nume la chitari?

Link to comment
Share on other sites

Guest WolfRain
am avut 3 chitari (sariti pe mine ca nu e corect gramatical, nu pot sa fiu atat de homosexual incat sa zic chitare, suna mult prea poponar pentru mine) si toate purtau numele de "The Object"

nici mie nu`mi place sa le zic chitare, in vorbire tot chitari zic 

Link to comment
Share on other sites

nici mie nu`mi place sa le zic chitare, in vorbire tot chitari zic

 

Si eu imi botez CHITARILE!

 

Acustica e "blonda" iar electrica e "betmen"(da,scris cum se aude :) ),nu ma intrebati de ce ii zic asa ca nu eu i-am pus numele.

Efectul e "Gigi" de la Digitech,am si trei cabluri,botezate: "Gilbert","HOMEnel" si "Chinezu' ".

 

Aaaa si uitam de amp :) ,el e "Huruila".

 

Sa ii vedem pe restu' :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest Omunegru

nu m-am gandit sa le dau nume.... buna ideee

 

dar la acustica ii zic cetera me' si la electrica lopata me'.....

 

la nume ma mai gandesc, ar fi fain sa le dau si nume... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest WolfRain
Si eu imi botez CHITARILE!

 

Acustica e "blonda" iar electrica e "betmen"(da,scris cum se aude :) ),nu ma intrebati de ce ii zic asa ca nu eu i-am pus numele.

Efectul e "Gigi" de la Digitech,am si trei cabluri,botezate: "Gilbert","HOMEnel" si "Chinezu' ".

 

Aaaa si uitam de amp :) ,el e "Huruila".

 

Sa ii vedem pe restu' :) .

ii zici betmen ca`i SG cumva? :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.