www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Glam/hair Rock Band


Guest wolverine

Recommended Posts

Guest wolverine

In urma unui topic dragut deschis tot de mine pe aici, mai exact asta, caut oameni.

 

Desi nu prea cred ca ceea ce caut o sa gasesc aici, incerc.

 

Se cauta asa: tobosar, basist si "gurist" pentru infiintarea unei trupe de glam/hair metal. Daca va intereseaza sau stiti oameni interesati, astept PM.

 

Bafta :)

Link to comment
Share on other sites

God.Sper sa gasesti pe cineva.Mi mi se pare ca in Romania treaba cu rocku e foarte comerciala.Rockul romanesc e cel mai comercial rock pe care l-am auzit, asa se si explica absenta formatiilor romanesti la mine in calculator si repertoriu.Ma bucur ca exista persoane care vor sa isi faca o formatie de glam.Tot ce am vazut pana acum la sectiunea "Cautam instrumentist" erau persoane doritoare de death, goth, trash metal si mai in sus (nu cunosc aproape deloc genurile astea, sper sa le fi scris bine).Muzicieni de blues sunt foarte putini, dar sunt foarte talentati, singuri care ma surprind si ii ascult cu placere.Nu pot spune ca m-a incantat vreodata o melodie romaneasca de rock.Asa ca lasand de oparte problemele mele, iti urez multa bafta si mult succes si sper sa reusesti :) .

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

Tot ce am vazut pana acum la sectiunea "Cautam instrumentist" erau persoane doritoare de death, goth, trash metal si mai in sus.

 

Ceea ce, nu doar din punctul meu de vedere, e foarte imbucurator. Si nu cred ca genurile mai dure intra in categoria "muzica comerciala", dimpotriva.

 

Multa bafta cu formarea unei trupe, wolverine. Nu strica ceva nou si cu siguranta sunt oameni care ti-ar putea aprecia munca. Deci da-le ceva de apreciat. Succes!

Edited by draugr
Link to comment
Share on other sites

Ceea ce, nu doar din punctul meu de vedere, e foarte imbucurator. Si nu cred ca genurile mai dure intra in categoria "muzica comerciala", dimpotriva.

 

Termenul de muzica comerciala l-am adresat formatiilor mari pe care le auzi in romania.Iris mi se pare cea mai putin comerciala.Ei sunt singurii care mai imi plac, in rest...

Link to comment
Share on other sites

Doamne ce m-as mai baga!!! Chiar zilele acestea, in urma primului tau chestionar am revazut majoritatea clipurilor Def Leppard si m-a apucat asa o nostalgie.... Ce frumos suna si acum! Din pacate la mine e tarziu si departe, dar ce sa mai, bafta si la treaba! Eu am avut o trupa in facultate in stilul asta de aceea sunt nostalgic...

 

Off-topic: ai idee de unde pot sa fac rost de traducerea de la filmul Def Leppard - Hysteria? Deja am cautat pe majoritatea site-urilor de specialitate si nimic. Mersi.

Edited by drrond
Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine
Doamne ce m-as mai baga!!! Chiar zilele acestea, in urma primului tau chestionar am revazut majoritatea clipurilor Def Leppard si m-a apucat asa o nostalgie.... Ce frumos suna si acum! Din pacate la mine e tarziu si departe, dar ce sa mai, bafta si la treaba! Eu am avut o trupa in facultate in stilul asta de aceea sunt nostalgic...

 

Off-topic: ai idee de unde pot sa fac rost de traducerea de la filmul Def Leppard - Hysteria? Deja am cautat pe majoritatea site-urilor de specialitate si nimic. Mersi.

 

Cu subtritarea: nici cea mai vaga idee. Eu l-am vazut asa.

 

Cu trupa...mai bine mai tarziu decat niciodata. :) Doar nu am pus nici o limita de varsta, doar la oamenii cautati, deci, daca esti vocal, basist sau tobosar, you're welcomed. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.