www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Bassist Tobar Chitarist


crembusti
 Share

Recommended Posts

Deci :) ...Caut niste oameni ok pt o trupa ... de cantat vedem noi ce cantam nu vreau sa ne axam pe un stil anume ca asa avem sanse sa devenim constipati ... caut oameni care canta de placere, sa le placa viata (vodka iarba etc.)... nu caut oameni care sa le pese de brandul chitari sau al ampului ... nu vreau gagii imbracati in piei cu lanturi si sa vina sa mi se prezinte "Alexandru" sau "Ionut" ... caut niste oameni care sunt deschisi la orice ... caut si malmsteen-i, keith moon-eri sau flea-isti dar asta decat daca sunt de treaba si se poate comunica ... nu caut oameni constipati sau oameni care asculta muzica doar ca sa para diferiti ... sunt din bucuresti ... cu sala se rezolva in curand .. asa ... experienta aici nici nu stiu ce sa scriu pai la un chitarist minim sa poata sa tina ritm-uri de funk blues jazz etc usor (fara metal ala nu e ritm) la tobe sa fie creativ si sa poata sa tina un ritm ... bassistu sa fie el :) oricum iubesc bassisti ...

 

PS.-pt critici

cand zic metal = ma refer la death black si chesti de genu ... nu la trupele mai moi

 

SI ROG NESESRIOZITATE ...

app nu ma gandesc la vrun sound agresiv, vreau ceva mai moale gen "all long the watchtower" de la hendrix

 

ma gasiti la telefon 0771449322 dar ar fi bine sa dati un mesaj ca va sun eu ca nu raspund la nr pe care nu le stiu

si pe mess :Crembusti (always online)

 

 

viva la revolution :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Hazzard666
Tu ce esti vocalist sau chitarist?

Pai singurele corzi care sunt in stare de a scoate un sunet placut sunt corzile chitarii mele, corzile mele vocale sunt cam ruginite...

Link to comment
Share on other sites

Dai ?i iarbã la doritori?

 

daca esti in stare sa canti fumat da iti dau :)

 

Hai ca ai fost amuzant, ne-ai dat pe spate de ras, totusi care-i rostul topicului? Dar ai postat la rubrica "cautam instrumentist" defapt mai bine postai la desert nuclear - ganduri razlete

 

ma ideea e in felu urmator ... nu caut oameni cu idei fixe si basini in cap mai pe scurt ... numai daca nu te incadrezi in ce am zis eu frate asta nu inseamna ca trebuie sa iei lumea peste picior sau sa te dai mare instrumentist ... chiar desprea asta era vorba ...

 

Trupa asta e de frecat menta? sau de frecat menta prin cluburi, baruri etc? :)

si da si nu ... ma vreau sa strang oameni care vor sa cante si sa cante ce le place nu vreau oameni care se axeaza pe un singur gen pt ca asa vor ei sa fie sau etc ... concerte se pot face rost o data ce avem o baza...asta nu e oproblema ...

Edited by crembusti
Link to comment
Share on other sites

Guest Pacalici
 sa vina sa mi se prezinte "Alexandru" sau "Ionut"  :)

 

pe mine ma cheama si Alexandru si Ionut...se pune?:))

Link to comment
Share on other sites

ok... pana la urma oferi tu?

 

cati ani ai, background, la ce canti, etc...

iti spun doar asa ca sa stii ... am aproape 20 de ani cant de 4 ani intensiv la chitara, am cantat si inainte dar stiam cateva piese folk si cam atat, cant la clape(nu te gandi acum ca sunt cine stie ce chopin), voce bagam daca e nevoie , sala avem si nu trebuie sa plateasca nimeni nimic ... chestia e sa te simnti bine ... nu caut oameni nava caut oameni cu care sa iti poti face o trupa si nu o fanfara comunista :) ... cam asta e ideea ... oricum daca ai intrebat ce varsta am cam dai de banuit ca ai idei fixe :) (probabil si eu am idei fixe cu chestia asta cu idei fixe) ... sincer varsta nu ma intereseaza pot sa cant si cu un copil de 7 ani pot sa cant si cu tata ca am mai facuto :lol: varsta nu conteaza

 

Iarbã!

pai baumwolle zi te bagi ? :)

Link to comment
Share on other sites

Credeam ca be... acele gaze stau in intestine :)

daca esti in stare sa canti fumat da iti dau :)

 

 

 

ma ideea e in felu urmator ... nu caut oameni cu idei fixe si basini in cap mai pe scurt ... numai daca nu te incadrezi in ce am zis eu frate asta nu inseamna ca trebuie sa iei lumea peste picior sau sa te dai mare instrumentist ... chiar desprea asta era vorba ...

 

 

si da si nu ... ma vreau sa strang oameni care vor sa cante si sa cante ce le place nu vreau oameni care se axeaza pe un singur gen pt ca asa vor ei sa fie sau etc ... concerte se pot face rost o data ce avem o baza...asta nu e oproblema ...

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum a zis si hazzard666 ... treaba e sa fac/facem o trupa care sa frece meta prin baruri si cluburi ... vreau o trupa care sa nu ii pese cat castiga pe urmatoru concert o trupa ok cu piese propri ...

 

Credeam ca be... acele gaze stau in intestine :)

 

Sincer uni oameni sunt .... exceptionali .... mersi Vladimire mi-ai luminat mintea ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Hazzard666

ba, eu nu stiu prea multe la chitara da ma descurc binisor, m-ash baga, nu sunt din bucuresti, dar se rezolva asta! ce crezi?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest rocktop

As fi eu interesat, asta daca mai cauti basist. Si sunt din Bucuresti nu cum am vazut ca au mai scris altii mai sus. uite id de mess daca esti interesat si tu - mad_mak_2006@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest JoN
Deci :) ...Caut niste oameni ok pt o trupa ... de cantat vedem noi ce cantam nu vreau sa ne axam pe un stil anume ca asa avem sanse sa devenim constipati ... caut oameni care canta de placere, sa le placa viata (vodka iarba etc.)... nu caut oameni care sa le pese de brandul chitari sau al ampului ... nu vreau gagii imbracati in piei cu lanturi si sa vina sa mi se prezinte "Alexandru" sau "Ionut" ... caut niste oameni care sunt deschisi la orice ... caut si malmsteen-i, keith moon-eri sau flea-isti dar asta decat daca sunt de treaba si se poate comunica ... nu caut oameni constipati sau oameni care asculta muzica doar ca sa para diferiti ... sunt din bucuresti ... cu sala se rezolva in curand .. asa ... experienta aici nici nu stiu ce sa scriu pai la un chitarist minim sa poata sa tina ritm-uri de funk blues jazz etc usor (fara metal ala nu e ritm) la tobe sa fie creativ si sa poata sa tina un ritm ... bassistu sa fie el :lol: oricum iubesc bassisti ...

 

PS.-pt critici

cand zic metal = ma refer la death black si chesti de genu ... nu la trupele mai moi

 

SI ROG NESESRIOZITATE ...

app nu ma gandesc la vrun sound agresiv, vreau ceva mai moale gen "all long the watchtower" de la hendrix

 

ma gasiti la telefon 0771449322 dar ar fi bine sa dati un mesaj ca va sun eu ca nu raspund la nr pe care nu le stiu

si pe mess :Crembusti (always online)

 

 

viva la revolution :)

 

 

Ain`t you a smarty :lol:

 

O singurã concluzie: crembuºtii constipã :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.