www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The Loner By Me


powerballad
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor!

 

Ajuns-am acasa de la liceu si tare am avut pofta sa cant "the loner" a domnului Gary Moore.iata ce a iesit.Astept niste pareri si sfaturi :) .Multumesc.

 

 

Mentionez ca am inregistrat printr-un radio selena(nici macar pe lampi :)) ) direct in placa de sunet(iesirea radioului de casti bagata in line in) cu un ibanez rgr320ex si un zoom g1

Loner.mp3

Edited by powerballad
Link to comment
Share on other sites

binisor .... ai grija la unele benduri ... unele is prea sus altele prea jos , iar dupa ce te inveti sa intinzi cum trebuie incearca sa vibrezi mai puternic , Gary Moore fiind cunoscut pr un Vibrato destul de violent (nu ca zack da oricum :) ) !!!

Oricum , pt sculele cu care ai inregistrat , respect !

Link to comment
Share on other sites

binisor .... ai grija la unele benduri ... unele is prea sus altele prea jos , iar dupa ce te inveti sa intinzi cum trebuie incearca sa vibrezi mai puternic , Gary Moore fiind cunoscut pr un Vibrato destul de violent (nu ca zack da oricum :) ) !!!

Oricum , pt sculele cu care ai inregistrat , respect !

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Frumos! Iar daca ce ai spus despre sculele folosite e adevarat, atunci ar trebui ca postul sa fie o referinta ptr. cei ce se dau docti in materie de scule ( marci, calitate etc., etc. ).

 

Exact ce am scris acolo am folosit,suna de 2 ori mai bine radioul pe difuzorul lui.pun niste poze.clasificat DUPA MARIME avem Bunicuta,Bestia si Ambreiajul.

Va multumesc tuturor pt atentia pe care mi-ati acordat-o si pt sfaturi :)

post-7091-1263906070_thumb.jpg

post-7091-1263906078_thumb.jpg

post-7091-1263906088_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sunã drãguț cover-ul. Felicitãri!

 

O întrebare: nu poți sã tragi direct din procesor (ieșire de cãști-line in)?

 

Ba pot dar suna f sintetic.Radioul ala are si el un fel de preamp(am bagat chitara prin mufa de magnetofon) deci se aude chitara si fara procesor,bagata direct in el.nici eu nu stiu exact de ce este asa mare diferenta,cert este ca suna muuult mai bine :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.