www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Suport Pentru Stratocaster


Axa cu Scame
 Share

Recommended Posts

Momentan vietuiesc intr-o garsoniera pe durata iernii...si satul sa ma tot impiedic de chitara, sa o tot mut, sa am grija sa nu o trantesc, pana la urma am mers la un prieten care are scularaie si aparat de sudura si mi-am facut un suport sa agat comod chitara in cui. :) Pare un lucru minor, dar m-a scutit de multa bataie de cap si mutat chitara de pe un fotoliu pe altul. Voi unde va tineti chitara ? :)

Voila:

post-155-1142457681_thumb.jpg

post-155-1142457696_thumb.jpg

post-155-1142457708_thumb.jpg

Edited by Axa cu Scame
Link to comment
Share on other sites

Lucrarea cu dozele e intradevar alt proiect demn de sectiunea asta, le-am montat impreuna cu Malex in locul celor single-coil originale, cu modificarea pick-guardului la pila si traforaj si a corpului chitarii cu freza . Nu e asa ca a iesit bine ? :)

 

Pentru suporti, daca vreti mai multi asa ceva, vorbesc cu omul cu sculele si va dau un pret. De retinut ca suportul tip Strat nu merge la alte chitari cu alt head-stock , pentru alte modele trebuie luate masuratori . La fel pentru acustice, care trebuie sa stea mai departate de perete din cauza burtii :)

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu mesterul, si-a calculat munca si materialele si mi-a dat un pret: 15 RON/bucata.

 

Daca sunteti interesati, se apuca sa faca o serie, numai sa-mi ziceti pentru ce chitari trebuie. Pentru Stratocastere am deja dimensiunile, pentru alte chitari trebuie sa masurati latimea grifului in dreptul pragusului ( in general cam 45mm cred) si o poza/descrire a headstock-ului pentru a stabili inaltimea bratelor, sa stea chitara verticala. Pentru acustice va trebui sa faca bratele mai lungi sa nu zgariati cutia de perete. De montaj se ocupa fiecare , in functie de peretele pe care il instaleaza. Eu l-am infipt in caramida cu holsuruburi, in dibluri de 8 mm , si sta foarte ferm.

 

 

Cand sunt gata va anunt sa mergeti sa le luati, e in zona Gara de Nord. Lasati si un numar de telefon in caz ca e nevoie de clarificari.

Edited by Axa cu Scame
Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

eu cred ca o sa renunt .. ca m-ar costa destul de mult.. pt cate am eu nevoie.. o sa cumpar un multi stativ momentan :)

 

- dar poate imi face o reducere :) pt 8 stative cat ar trebui sa platesc.. ???

Edited by Mircea19
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.