www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Carvin In Romania


Vladimir Tepes
 Share

Recommended Posts

Pe siteul mama sunt toate modelele de head+cab, stiu dupa multe recenzii ca sunt chiar potrivite pentru cerintele mele dar cum spuneam, nu stiu cine ar aduce in Romania si amplificatoare.

Oricum va multumesc pentru ajutor, sper sa stie cineva vre-un distribuitor care sa aduca cate putin din fiecare sau macar pe comanda in caz ca e importator direct.

 

carvin - site

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce se incarca lenes ma baga tot pe siteul mama si da, eu mai vreau garantie, daca cumpar de la ei si am o problema majora ma costa dus-intors transportul, in schimb la garantie transportul e gratuit :)

Link to comment
Share on other sites

aah... nu... eu ziceam de asta:

mi-am amintit asa ca seamana :) ... mi-ar placea una....

 

 

cred ca ai putea gasi si alte site-uri din strainatate (adica EU) care le comercializeaza, si au garantie... daca ai bani de carvin si tii la ea/el (amplif) o iei cu case si cu transport asigurat. nu prea are ce sa se intample... daca e asigurat transportul...

si banii pe care ii dai in plus la achizitia din RO, ii dai pe transport... s-ar putea sa-ti mai si ramana :) pentru ca aici va ajunge cam pret dublu

 

conform site-ului carvin nu e niciun dealer carvin in RO. http://www.carvinworld.com/customshopelectricguitars.php

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Of, asa m-am gandit si eu :)

imi retrag cuvintele spuse mai sus si iti multumesc pentru sfat, se pare ca asta e cam singura solutie.

Un an nou fericit tuturor!

aah... nu... eu ziceam de asta:

mi-am amintit asa ca seamana :) ... mi-ar placea una....

 

 

 

cred ca ai putea gasi si alte site-uri din strainatate (adica EU) care le comercializeaza, si au garantie... daca ai bani de carvin si tii la ea/el (amplif) o iei cu case si cu transport asigurat. nu prea are ce sa se intample... daca e asigurat transportul...

si banii pe care ii dai in plus la achizitia din RO, ii dai pe transport... s-ar putea sa-ti mai si ramana :) pentru ca aici va ajunge cam pret dublu

 

conform site-ului carvin nu e niciun dealer carvin in RO. http://www.carvinworld.com/customshopelectricguitars.php

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Vă salut, am deschis în România de cîteva luni reprezentarea cu mîndrie a legendarei firme CARVIN. Am realizat deja două tranșe de importuri cu microfoane, boxe, mixere amplificate și amplificatoare Carvin, următoarea tranșă probabil o vom dedica amplificatoarelor cu efecte de chitare, combo și boxe de instrumentație. Convinși că am făcut o investiție bună, tratăm cu seriozitate și profesionalism orice relație cu clienții, spre satisfacția tuturor, pe cît e posibil. SERVICE în România, la Timișoara, pentru toate instrumentele cumpărate de la noi și nu numai. Executăm și operații post-garanție. In principal suntem dealeri de PRO AUDIO, dar are loc și chitara voastră personalizată sau aleasă dintre cele croite după modelele starurilor, din stoc, pe lîngă aparatele noastre audio, dacă vreți să obțineți cel mai bun preț.Stim că sunt niște bijuterii, le vom da toată atenția necesară. Siteul nostru carvin-audio.ro este în construcție dar siteul carvinworld vă stă cu toate la îndemînă, inclusiv cataloage on-line. Va trimitem si cataloage tiparite, la cerere, Ne găsiți și pe Facebook, pentru a fi la curent cu toate noutățile, promoțiile și evenimentele la care Carvin e părtașă. Așteptăm fotografiile voastre dacă posedați un instrument, de orice fel, cu sigla Carvin. Vă facem cunoscuți ”all over the world”.

Edited by CarvinRo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vă salut, am deschis în România de cîteva luni reprezentarea cu mîndrie a legendarei firme CARVIN. Am realizat deja două tranșe de importuri cu microfoane, boxe, mixere amplificate și amplificatoare Carvin, următoarea tranșă probabil o vom dedica amplificatoarelor cu efecte de chitare, combo și boxe de instrumentație. Convinși că am făcut o investiție bună, tratăm cu seriozitate și profesionalism orice relație cu clienții, spre satisfacția tuturor, pe cît e posibil. SERVICE în România, la Timișoara, pentru toate instrumentele cumpărate de la noi și nu numai. Executăm și operații post-garanție. In principal suntem dealeri de PRO AUDIO, dar are loc și chitara voastră personalizată sau aleasă dintre cele croite după modelele starurilor, din stoc, pe lîngă aparatele noastre audio, dacă vreți să obțineți cel mai bun preț.Stim că sunt niște bijuterii, le vom da toată atenția necesară. Siteul nostru carvin-audio.ro este în construcție dar siteul carvinworld vă stă cu toate la îndemînă, inclusiv cataloage on-line. Va trimitem si cataloage tiparite, la cerere, Ne găsiți și pe Facebook, pentru a fi la curent cu toate noutățile, promoțiile și evenimentele la care Carvin e părtașă. Așteptăm fotografiile voastre dacă posedați un instrument, de orice fel, cu sigla Carvin. Vă facem cunoscuți ”all over the world”.

 

Ne puteti spune cat ar costa transportul unei chitare Carvin, sa zicem una din stocul celor de la carvin.com?

Link to comment
Share on other sites

Ce-ti pot spune dupa ani de incercari de a-mi cumpara niste scule Carvin: in Muzica a vindut cineva asa ceva (boxe, ampli, mixere, parca si niste chitare reci daca-mi amintesc bine, dar e posibil sa gresesc aici). Nu mai e cazul. Preturile erau gigantice. Nu-i de mirare, asa sint in toata Europa (ma rog, pe unde am cautat fie mergind la magazine fie luind legatura pe net cu cite-un magazin) nu exista vreo sansa sa le gasesti la banii de pe site. Vei fi directionat catre vreun revinzator din Europa cu preturile lui de Europa.

 

Ce poti sa faci e sa rogi un amic din Canada sau US sa ti le cumpere in numele lui (livrare in US/Canada cu preturile de pe site) si sa ti le retrimita. Acolo unde e cazul atentie la voltaj! Daca ai vama de facut (e posibil sa nu) diferenta de incadrare la instrumente muzicala e 2.4%. Atit si nimic mai mult. Mie mi le-a adus FedEX/Fan Curier pina la usa.

 

Eu ii doresc succes dealerului din Timisoara. Ramine de vazut si ce va putea sa faca.

Edited by Posho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.