www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epi. G-310 Sau Ibanez Grg220 ?


SfantuJimmy
 Share

Recommended Posts

Guest logos sau eros
Niste pareri va rog ? As vrea sa imi cumpar chitara maine :)

 

 

Eu merg pe Epiphone!

 

Am incercat, la un amic, modelul G-310 si am fost foarte impresionate de sound. Poti canta de la blues-rock pana la metale. Eu te incurajes sa-ti cumperi Epiphone!

 

Succes in a lua decizia corecta!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa imi iau o chitara ... si am gasit astea doua care mi-ar placea . Care ar fi mai buna ?

Epiphone G-310 sau Ibanez Grg220DEX ?

 

 

Eu zic ca tu compari merele cu perele. Hotaraste-te ce vrei sa canti. Epi e clar pentru genuri mai soft, iar ibanezul pentru genuri mai dure. Oricum, mergi in magazin si joaca-te cu ce gasesti pe acolo (asta e ceea mai distractiva parte din cumpararea unei noi chitari). Succes in gasirea chitari perfecte pentru tine! :)

Link to comment
Share on other sites

Aha , ms mult. Deci o sa imi cumpar Epiphoneul . Daca are cineva alte pareri sau stie alta chitara mai buna ca acestea pana in 10mil sa imi zica . :)

 

Ultima data cand i-am contactat, Muzikia mai avea un model de Vintage SG care nu e afisat pe site: VS6

 

Habar nu am care e pretul, dar banuiesc ca e undeva in jur de 10 mil. Daca cumva gasesti modelul la un pret rezonabil, buy it.

Link to comment
Share on other sites

pff... am uitat :) promit k maine chiar pun :)

Hai ma pune poze cu chitara, sa o vad si eu in realitate :)

Si hai sa facem cumva saptamana ce vine sa vi odata cu ea la mine, sa vad ce stie chitara, sa o "zdranganesc" unpic :D

 

LE: Sa o canti sanatos !

Edited by Chaos_AD
Link to comment
Share on other sites

Hai k va pun niste poze k sunteti nerabdatori :)

Niste poze facute cu telefonu la lumina becului ... sunt foarte nereusite dar totusi...

 

P.S : O sa vedeti poze calumea q ea mai incolo cand o sa o vand :))

 

 

Sariti q commuri, dar nu q dinalea ... dc nu ai sterso inainte sau cv d genu :)

post-11871-1263141291_thumb.jpg

post-11871-1263141302_thumb.jpg

post-11871-1263141309_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hai k va pun niste poze k sunteti nerabdatori :D

Niste poze facute cu telefonu la lumina becului ... sunt foarte nereusite dar totusi...

 

P.S : O sa vedeti poze calumea q ea mai incolo cand o sa o vand :) )

 

 

Sariti q commuri, dar nu q dinalea ... dc nu ai sterso inainte sau cv d genu :)

 

Asa baiete, arata bine chitara :D

Sa o canti sanatos.

Ne vedem vineri sa o testez unpic :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest tinky

Totusi aduce cineva niste argumente contra Ibanez sau pro Epiphone?

Ma hotarasem sa iau un grg220 si cautand cate ceva despre el pe net am dat de topicul asta. Si epiphone-ul pare tentant dar totusi vreau sa citesc niste argumente.

 

PS: stiu ca topicul este vechi dar nu avea rost sa deschid altul pe aceeasi tema

PS2: daca stiti alta chitara pana in 900 ron care sa merite lasati un mesaj aici sau un PM

PS3: pe chitara vreau sa cant chestii alternative dar si ceva mai soft (orice in afara de metale)

Link to comment
Share on other sites

Totusi aduce cineva niste argumente contra Ibanez sau pro Epiphone?

Ma hotarasem sa iau un grg220 si cautand cate ceva despre el pe net am dat de topicul asta. Si epiphone-ul pare tentant dar totusi vreau sa citesc niste argumente.

 

PS: stiu ca topicul este vechi dar nu avea rost sa deschid altul pe aceeasi tema

PS2: daca stiti alta chitara pana in 900 ron care sa merite lasati un mesaj aici sau un PM

PS3: pe chitara vreau sa cant chestii alternative dar si ceva mai soft (orice in afara de metale)

tinky..noi ne cunoastem . Eu sunt Cezar. ia frate vintage v99. L-am probat la muzikia (timisoara) si mi-a placut.dozele wikilson sunt chiar misto in banii aia. Fata de ibanezul lui George din starterpack, e clar mai bun.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.