www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech *rp-350


Guest bullygil
 Share

Recommended Posts

Guest bullygil

Vine ziua mea, si din toate procesoarele de la Digitech(aleg firma asta pentru ca mi s-a spus ca sunt cele mai ok) aleg modelul RP-350.M-am uitat pe youtube, si avea cam ce ma asteptam(wah wah).Ce spuneti?Merita?Sau daca nu e bun, ceva care sa se incadreze in acelas pret?

 

le:am uitat de link : http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=202

Edited by bullygil
Link to comment
Share on other sites

Si am primt de ziua mea un Digitech rp50. Sunt f. multumit de el are o gramada de efecte si setari si e un model mai slab ca al tau. Tinand cont ca e un hobby eu sunt multumit. Si ca sa-ti faci curaj vezi ca pe youtube e un post cu un tip ceva cu "mexican" pe ale carui scule, inclusiv un Digitech cam ca al tau canta chiar....SATRIANI!! Si canta Surfing with the Allien!!!

Sa vezi cum se aude!

Am gasit: "Joe Satriani surfing with the alien" al userului TheMexican1

Link to comment
Share on other sites

Guest bullygil

Hey merci pentru raspuns :).

Am vazut filmuletul de care mi-ai zis, si am mai vazut inca unu' in care prezenta in detaliu(nu m-am uitat la tot ca nu aveam rabdare).Mie mi-a placut de cum am vazut-o, dar vroiam niste pareri exact de la utilizatori.Multumesc pentru raspuns, si cand o s-o cumpar revin cu pareri :) .

Edited by bullygil
Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

salve!...asa eram si eu ca tine...dornic de un digitech ..si mi-am luat rp250...suna bestial..si mai ales sa ai niste patch-uri ..ce sa mai e tot ce ai nevoie....nu mai zic de rp 350...e si mai si...bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest omuletzu verde

sfatul meu mai bine ia-ti 2-3 pedale invata sa-ti faci efectele tale...e mult mai util pe termin lung,si poti obtine un sunet mai bun dar e decizia ta si eu am procesor dar sincer vreau sa trec la pedale...eu am un boss me-50 e recunoscut ca unul din cele mai apropiate ca sound,de cel analog,dintre multiefecte:)

Link to comment
Share on other sites

Eu am Digitech RP55 si la simularea de amp-uri nu prea straluceste, e chiar slab de tot si acolo se vede zgomotul conversiei alalog-digital si viceversa. Bine, e si cel mai ieftin din gama, l-am luat pentru adaptarea de impedanta/semnal la calculator mai mult. Reverb-ul si delay-ul sunt doua motive pentru care ma mai chinui cu el oleaca, suna bine si sunt destul de configurabile. Chitara mea are low output si poate si asta influenteaza simularea, nu stiu si nu am posibilitatea sa incerc alta, doar sa schimb ceva (dozele, sa adaug un booster activ sau sa schimb chitara) dar nu asa curand...

Link to comment
Share on other sites

Guest bullygil
Daca folosesti un procesor e esential sa ai rabdare, sa inveti cum sa-l folosesti si sa-i identifici partile bune si mai putin bune. Altfel vei deveni inca unul care spune "Procesoarele sunt nashpa, amp-urile pe lampi sunt da best. G-yeah!".

 

Prefer sa incep sa experimentez cand o sa cumpar procesorul :).Prin "nu am rabdare" m-am referit ca nu am avut rabdare sa ma uit la tot filmuletul. :)

Edited by bullygil
Link to comment
Share on other sites

Guest bullygil

Am luat-o azi dimineata in drum spre liceu.Toata ziua numai la ea mi-a fost gandul :) cand am ajuns acasa m-am jucat cam 2 ore in continuu cu ea, si pot sa zic ca nici acum nu i-am testat TOATE facilitatile.In comparatie cu alte preturi, si la ce facilitati are, parerea mea este ca se merita din plin :)

Link to comment
Share on other sites

are un prieten rp 350 si este intr-adevar super tare ... eu am avut rp 50 si am trecut la rp 500 ... multi zic de digitech ca sunt slabe dar pur si simplu trebuie sa ai putina rabdare sa invarti de butonasele alea ! in plus e super simplu sa iti faci efectele tale ... are printre cele mai simple de utilizat meniuri ! pretul a scazut deci perfect ... ai facut o alegere buna ! sa il stapanesti sanatos !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.