www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitari Kramer


Guest Firebrand
 Share

Recommended Posts

Guest Firebrand

Ma plimbam si eu pe net kand am dat de o chitara Kramer Explorer la pretul uimitor de 200 $ :) .Evident nu mi-a venit sa cred(sa precizez....iubesc Explorer-uril).Am deja o chitara dar vreau sa o schimb.N-am mai mult de 280 euro asa ca m-am gandit sa imi iau cea la pretul asta ori cu forma v ori ex.Vazand pretul am o intrebare.Chitarile astea kramer sunt bune la ceva ?...pentru informatii uitati-va aici http://www.musicyo.com/product_specs.asp?pf_id=179

Link to comment
Share on other sites

Istoria Kramer a fost destul de tumultoasa. Au dat faliment cativa ani au stat pe bara si apoi i-a cumparat gibson.

Kramer-urile noi nu au nici o legatura cu legendele pe care au cantat Van Halen si restul gastii de chitaristi nebuni din anii 80.

Din cate am citit pe ici si pe colo sunt chitare oneste dar nimic mai mult. Adica sunt comparabile cu toate chitarele din zona aia de pret (Dean, ESP LTD, Ibanez, Squier si care or mai fi).

Nu uita ca la pretul ala de pe site se mai adauga transport taxe si eventual comision daca n-ai curaj/pricepere sa faci singur comanda.

Link to comment
Share on other sites

Din cate am citit pe ici si pe colo sunt chitare oneste dar nimic mai mult. Adica sunt comparabile cu toate chitarele din zona aia de pret (Dean, ESP LTD, Ibanez, Squier si care or mai fi).

 

Cosu-le, hai c-ai tras-o cu mucii-n fasole sanatos si voiniceste :)

Krameru e chitara buna, da' sa zici tu ca in zona aia de pret, impreuna cu Dean, Squier, LTD este si ESP-u'...

 

Lasaaaaaa-neeeeeeee, lasaaaaaaa-neeeeeeeee :)

Link to comment
Share on other sites

Cosu-le, hai c-ai tras-o cu mucii-n fasole sanatos si voiniceste :(

Krameru e chitara buna, da' sa zici tu ca in zona aia de pret, impreuna cu Dean, Squier, LTD este si ESP-u'...

 

Lasaaaaaa-neeeeeeee, lasaaaaaaa-neeeeeeeee :)

 

Ba esti tu sisi ;) . Asa de mult iti place sa te iei de om si sa il musti de c*r :) incat nici nu citesti bine. Intre ESP si LTD nu era virgula, deci Cosu vorbea de ESP LTD. Creca trebuia sa scrie ESP_LTD ca sa citesti tu bine B) . tot greseala lui :)

Link to comment
Share on other sites

Pai m-am referit la modelele ieftine

Vezi ca am scris ESP LTD :) (si m-am gandit la modelele 50 100 200 care sunt cam prin zona aia de pret)

Idem si pentru ibanez care pana in 300$ face doar RG321 si o carca de modele G(AX/RG/SA).

Cum sa compari o chitara de 200$ cu una de 800$ ?

Daca te uiti pe site o sa vezi ca sunt krameruri si mai scumpe cu tot soiu de chestii smechere (Vezi floydul original).

 

Asa de curiozitate , are cineva idee daca musicyo trimit si la noi ?

Link to comment
Share on other sites

 

Asa de curiozitate , are cineva idee daca musicyo trimit si la noi ?

 

Le-am trimis eu mesaje (vreo 3), acu un an, intrebandu-i daca trimit la Romanica si cum i-ar coafa mai mult sa le trimit paralele ... dupa 3 mesaje am renuntat :)

 

PS. Pune bre si tu altadata doar LTD :)

PPS. Cat i-ai dat dmc-ului? :)

 

Dmc-ule, musc de cur numai "oame". La barbati nu m-am data si nici n-o sa ma dau vreodata :(

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

 

PS. Pune bre si tu altadata doar LTD :(

PPS. Cat i-ai dat dmc-ului? :)

Am uitat ca voi astia cu ESP_uri sunteti temperamentali :)

Spaga data lui dmc este confidentiala :)

Tocmai am aflat ca se fac prin Korea cam pe unde se fac si Epiphoneurile.

Ca dotari par tentante dar cine stie la cat ajunge una in Romanica (asta daca ajunge). Probabil ca si astea sunt din ciclul poti sa te uiti si sa salivezi dar n-ai voie sa pui mana. Exact ca si bulangii ala de la rondomusic cu agile-urile lor.

Link to comment
Share on other sites

PPS. Cat i-ai dat dmc-ului? :)

 

Dmc-ule, musc de cur numai "oame". La barbati nu m-am data si nici n-o sa ma dau vreodata :(

 

stai mai linistit ca glumeam si eu oleaca. al dracu mai esti, mereu sa ai ultimu cuvant. ca muierile :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest BigMac

Din cate am inteles eu, de 2-3 ani le fabrica in China, si calitatea e variabila.

http://www.musik-produktiv.de aveau toata seria de Kramer-e la preturi interesante. Ma tenta o Striker la vreo 250 de euro.. si cand m-am uitat pe site acum o saptamana, ia-le de unde nu-s. Se pare ca au renuntat sa le mai importe, ceea ce e semn rau.

Link to comment
Share on other sites

Guest Firebrand

eu din ce ati scris aici m-am convins...poate reusesc sa imi cumpar una.Chestia e k iubesc explorerurile si asta e la pret super avantajos...si din cate am citit si calitatea e buna.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Sheriff

Mai, si eu am auzit/citit pareri nu prea grozave referitoare la Kramer-urile ieftine facute de musicyo... cred ca LTD-ul e considerabil mai bun. dar e si mai scump, nu(?kramerul e doar vreo 150$)

Link to comment
Share on other sites

Guest Preda

Eu unul nu iti recomand sa iti cumpar asa ceva. La un moment dat vroiam sa imi cumpar si eu modelul "1984" de la Kramer, dar mi-am revenit dupa ce ma aflat ca nu are nimic in legatura cu modelul original ce i-a aprtinut lui Van Halen. Ca sa te lamuresti si tu, si sa nu faci vreo greseala pe care o s-o regreti te rog consulta acest link pe indelete: http://www.edromanguitars.com/guitar/home_kra.htm si vei intelege ca Gibson si-a batut joc de celebra firma Kramer, transformand-o intr-un paravan pentru a-si vinde experimentele nerusite si de proasta calitate. Parerea mea e sa-ti cauti o alta chitara in aceeasi gama de preturi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.