www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone G400 Goth Sau Ibanez Sa120ex


Guest rocksoad93
 Share

Recommended Posts

Pretul la care se poate cumpara de la Thomann este cel de pe pagina germana nu de pe cea engleza, pe pagina germana este 239E si cu inca 20 transportul ajunge la 259E. Si nu am nici o treaba cu cei de la magazin.

 

 

nope, nu e adevãrat. se poate cumpãra la prețul de pe "international". i've got proof. :)

Link to comment
Share on other sites

E o chitara buna daca vrei sa canti de toate, dar nimic in special. Le face cam pe toate destul de bine, dar nu exceleaza in nici un domeniu, acum depinde ce vrei, e buna de invatat pe ea, dar dupa un anumit timp, cand deja stii ce vrei este prima pe care o vinzi ca sa iti iei un Fender sau un Gibson.

Link to comment
Share on other sites

Cum te incomodeaza? Mie mi se pare foarte bun accesul la tastele superioare. Muuult mai bun decat la un super-strat.

 

Pai probabil tine si de chitarist, dar cel putin din punctul meu de vedere, cand am cantat pe una, ma intepa in dosul mainii stangi uneori, si nu aveam loc la mana pana sus de tot pe grif.

 

Ih... acu' m-am uitat mai bine, e posibil sa fie si greseala mea, eu cantasem pe un SG Supreme, nu un goth. Am facut presupunerea (probabil eronata) ca au exact aceiasi forma.

 

Cel mai bun acces la tastele superioare e la Flying V, constructie neckthrough. :)

Link to comment
Share on other sites

S-urile sunt o serie nice si cum a spus Blackthorn e cam jack of all trades , face si cartofi prajiti si supa da nu la fel de bune ca la restaurant , adik pt un instrumentist care vrea sa probeze mai multe stiluri e chitara ideala , pana iti "cristalizezi" o personalitate muzicala , despre superstraturi (RG series) mi se par cam scandurici adik n-au forma si au personalitate de copil de clasa a 7-a unde megamenu meu face mai mult ca al tau , sunt comode and all dar tind sa te impinga spre viteza nu spre ton , si cred ca e general valabil ca tonul e cel important , ca asa sa bazai aiurea pe un drive poti si pe un Delson de la carefour.

Link to comment
Share on other sites

Guest valiroland
de cand poti cumpara din germania in romania (tva 19%-ca si germania) cu pretul din marea britanie(15% tva)?????I'm a bit puzzled...

 

 

nu mai este 30 E din germania???

 

Salut. La o comanda din asta, nu ne doare mana sa mai punem o chitara,ca tot vine camionul,Si 20 euro mi se pare onorabil.Camionul mergea oricum sa ridice marfa la Thomann.Cat despre limba engleza.............nu se poate cumpara la pretul afisat in limba engleza decat daca ai regina :)

Edited by valiroland
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eu iti sugerez epiphone-ul goth. in afara de faptul ca trebuie sa fii atent sa nu iti pice in cap, nu ai vreo problema cu coarnele sau ceva de genu, e o chitara foarte buna pentru cantat rapid(desi nu are chiar cel mai subtire gat din lume), plus ca e exact aceeasi chestie cu asta, evident cu alta vopsea si alte chestii minore(dar sper ca nu te deranjeaza asta, sunt 250 de lei in plus degeaba), lemnul e exact la fel:

 

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=747

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.