www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Parere Va Rog


Guest Pacalici
 Share

Recommended Posts

Guest Pacalici

Peste vreo luna am de gand sa imi iau o chitara electrica (Epi Les Paul special II) si as vrea sa stiu cam cu ce sa o echipez.Singura mea problema deocamdata este pedala.....vreau o pedala cu distors bun de punk.

 

Mersi anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

da... FiveseveN are dreptate... un digitech grunge e bun pentru punk

 

daca te hotarasti spre un blues ai putea sa iei un screamin' blues sau o bad monkey

 

pentru metale ar fi fost bun un digitech death metal

 

si in general ar fi bun turbo rat... are la sound creation

 

deci parerea mea e digitech grunge, daca nu, poti lua un hot head si daca nici asta , i-a una turbo rat sau you dirty rat... are un distors bun si are Filter bun

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

DigiTech Grunge suna destul de ok, dar nu o recomand. E un lucru relativ binecunoscut ca pedalele DigiTech iti mananca o baterie in mai putin de o ora, eu am patit-o cu un Metal Master, din aceiasi serie de la ei (X-Series).

 

Recomand ProCo Rat. :)

 

Epic Fail, chiar. Am postat inainte sa verific. :)

Link to comment
Share on other sites

Peste vreo luna am de gand sa imi iau o chitara electrica (Epi Les Paul special II) si as vrea sa stiu cam cu ce sa o echipez.Singura mea problema deocamdata este pedala.....vreau o pedala cu distors bun de punk.

 

Mersi anticipat.

Am vazut pe aici ieri despre Marshall MG15 FX , 4 "canale" , presetabile si efecte ambientale , reverb + selectabil una din = chorus , delay , echo. cauta pe rgc.ro

 

cica-i 700 RON ,daca nu ai amplif ets esuper ,

 

Mai ceri de la Mosh Craciun un ajutor nerambursabil.Asta daca nu ai amplif , e ok ptr repetat, si inregistrat plus si la cantari mai mici este OK ,daca e ceva mai serios te poate amplifica in PA .

Link to comment
Share on other sites

Guest Pacalici

ms mult de ajutor :)

 

cred ca m-am hotarat la un DigiTech Grunge :D

 

sau DS1?:)))

 

vad yo la momentul potrivit....care imi place mai mult cum suna :)

 

deci inca o data ms mult :D

Link to comment
Share on other sites

Eu am zis Grunge pentru ca ai

- saturatie ceva mai rafinata (desi desigur e o chestiune subiectiva)

- control de ton activ pe joase si inalte (fata de DS-1 si multe altele care au doar hi-cut)

- probabil cel mai important: pe langa iesirea normala pt. amp ai iesire cu simulare de cabinet in caz ca vrei sa canti pe combina, la casti s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.