www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sevalet De Sunete


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest arosulescu
nu neaparat ciudat cat foarte misto :):)

 

 

multumesc....vezi tu ...uite asa imbatranim noi....ce distorsuri trageam odata pe piesele astea.... eee. Acum, chitara cu coarde de nailon. (nevasta-mea, in acest moment, da telefon unei prietene a ei -care este gravida (ea prietena)- sa ii propuna sa ii puna numele copilului...ilun. Ce sa mai zic. Dar fata respectiva zice ca deja a ales un nume...LUCAS...poftim cultura. Dar mai bine deschid un topic pe tema asta ...nume pentru copii -topicu asta chiar lipseste cu desavarsire de pe rgc... daaa lipseste :) )

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

multumesc....vezi tu ...uite asa imbatranim noi....ce distorsuri trageam odata pe piesele astea.... eee. Acum, chitara cu coarde de nailon. (nevasta-mea, in acest moment, da telefon unei prietene a ei -care este gravida (ea prietena)- sa ii propuna sa ii puna numele copilului...ilun. Ce sa mai zic. Dar fata respectiva zice ca deja a ales un nume...LUCAS...poftim cultura. Dar mai bine deschid un topic pe tema asta ...nume pentru copii -topicu asta chiar lipseste cu desavarsire de pe rgc... daaa lipseste :) )

hahaha, nu creedd :D) ilun ala e nume de tatar, cat despre copilul lucas ar putea face o smecherie sa scrie gresit numele in certificatul de nastere si sa omita un "s" la final, ar fi mai de pe la noi asa :) ...

si ontopic: am mai ascultat de vro 2-3 ori piesa e foarte pe felia mea asa ;) si io tot de d-astea m-am apucat cu singura diferenta ca eu nu stapanesc chitara asa bine pe genuri mai jazz/fusion :D sper sa rezolv si asta in timp :D bafta mare si mai astept d-astea de la matale :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Super! Foarte misto! Mai scoate cateva piese si fa un album!

 

 

Cred ca daca socotesc si piesele din anii trecuti as putea sa strang de un album (intra pe profilul meu si cauta in "galerie muzicala"). DAR... cred ca s-ar pirata asa de repede incat nu mi-as scoate, din VANZARI, nici banii pentru printul copertelor CD-urilor respective. Si asta nu pentru ca, vezi Doamne ce chitaristu lu' peste sunt eu...nu...nu am asemenea veleitati sau credinte, ci pur si simplu pentru ca asa se face pe la noi. :) Sigur ca ar fi si multi dintre voi care l-ati cumpara. Nu pun la indoiala acest lucru. :)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
ar merge coloana sonora la ceva reportaj "on the road".

 

 

mi-ar placea tare mult sa fac muzica de film dar, ca in orice domeniu, intri foarte greu si iesi foarte repede :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
wow asta chiar e ampla nene, e ceva munca acolo...tonuri foarte bune de chitara d-asemenea :) felicitari inca odata :)

 

 

da mi-a luat ceva timp s-o coc...

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Ultimul duel chitaristic. Imi permit sa postez aici piesa, intrucat nu am participat cu ea la jocul propriuzis (adica duelu 92 -altminteri, sigur ca nu s-ar fi justificat doua postari ale aceleiasi piese).

Link to comment
Share on other sites

Cred ca daca socotesc si piesele din anii trecuti as putea sa strang de un album (intra pe profilul meu si cauta in "galerie muzicala"). DAR... cred ca s-ar pirata asa de repede incat nu mi-as scoate, din VANZARI, nici banii pentru printul copertelor CD-urilor respective. Si asta nu pentru ca, vezi Doamne ce chitaristu lu' peste sunt eu...nu...nu am asemenea veleitati sau credinte, ci pur si simplu pentru ca asa se face pe la noi. :) Sigur ca ar fi si multi dintre voi care l-ati cumpara. Nu pun la indoiala acest lucru. :)

 

Da dar ai putea sa il vinzi si pe net, astfel oricine il poate cumpara

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Da dar ai putea sa il vinzi si pe net, astfel oricine il poate cumpara

 

 

 

Nu stiu ce sa zic.... incep sa ma gandesc la aceste aspecte in urma incurajarilor voastre. Va multumesc :)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

foarte frumos.in special ultima piesa mi-a placut extrem de mult.felicitari.

sunt mandru ca am un profesor asa de bun(chiar daca sunt cel mai lenes elev pe care l-ar putea avea cineva vreodata).felicitari inca odata, si succes in continuare.

speram(eu cel putin) sa auzim de-un album.promit ca daca iese, voi fi primul care il va cumpara.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Frumos de tot! Sunt pasaje care imi amintesc de Rick Wright (RIP).

 

 

Cu toata rusinea trebuie sa recunosc ca nu stiu cine este Rick Wright ...dar il voi cauta ca m-ai facut foarte curios. Multumesc.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest Granata

Imi plac mult piesele, ma bucur ca a reaparut si cea de la duel, chiar imi parea rau ca nu am descarcat-o la timp, astept si alte minuni, toate cele bune, Barni.

Link to comment
Share on other sites

Cu toata rusinea trebuie sa recunosc ca nu stiu cine este Rick Wright ...dar il voi cauta ca m-ai facut foarte curios. Multumesc.

 

 

Richard Wright - claparul de la Pink Floyd.A plecat anul trecut intr-un loc(speram)mai bun.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Richard Wright - claparul de la Pink Floyd.A plecat anul trecut intr-un loc(speram)mai bun.

 

 

Din pacate aceasta formatie nu mi-a spus prea multe (in comparatie cu altele bine inteles) si in acest context am neglijat numele membrilor sai. Dar sigur ca ma onoreaza paralela facuta de Mariusescu.

 

 

Imi plac mult piesele, ma bucur ca a reaparut si cea de la duel, chiar imi parea rau ca nu am descarcat-o la timp, astept si alte minuni, toate cele bune, Barni.

 

Da Barni, o pierdusem si eu dar am recuperat-o de la un prieten. S-a intamplat un fenomen fara precedent in istoria rgc-ului cu acest duel... a intarziat 6 luni. Din aceasta intamplare am inteles ca locul meu nu mai este acolo (in cadrul jocului respectiv).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.