www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Salut ^_^


Guest TomyRO
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor. Sunt nou pe forum ... este primul meu post. Am 18 ani, 'cant' cam de un an la chitara acustica, am un Hohner HW300 de vreo cateva luni (inainte aveam o o chitara ruseasca foarte foarte veche si paradita :) ).

Daca e aiurea postat va rog sa imi mutati topicul la categoria la care trebuie. :)

 

Si acum intrebarea ... E cumva postat pe forum sau stiti vreun site unde pe langa tabulaturi pentru cantece de tabara sau gasesc si melodiile ? Peste tot sunt doar tabulaturi si versuri si nu stiu cum s-ar canta :)

 

Multumesc anticipat :D

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor. Sunt nou pe forum ... este primul meu post. Am 18 ani, 'cant' cam de un an la chitara acustica, am un Hohner HW300 de vreo cateva luni (inainte aveam o o chitara ruseasca foarte foarte veche si paradita :) ).

Daca e aiurea postat va rog sa imi mutati topicul la categoria la care trebuie. :)

 

Si acum intrebarea ... E cumva postat pe forum sau stiti vreun site unde pe langa tabulaturi pentru cantece de tabara sau gasesc si melodiile ? Peste tot sunt doar tabulaturi si versuri si nu stiu cum s-ar canta :)

 

Multumesc anticipat ;)

 

:D

:D

Dar... :D Hmm...

Guitar Pro ce are? ;)

Link to comment
Share on other sites

nu prea am cum sa lucrez cu guitar pro in ceea ce priveste cantecele astea ...

de exemplu pe tabulaturi.ro da doar acordurile nu si ritmul etc

Link to comment
Share on other sites

niste nume de melodii frumoase de cantat cu prietenii la munte sau in tabara ? :)

 

 

Uite piesele care cred eu ca sunt cel mai usoare, in romana, si bune pentru tabara si alte adunari:

 

Poesis - O Data am Ucis O Vrabie

Poesis - Ce Sa-ti Aduc Iubito, De Pe mare

Poesis - Cea Mai Frumoasa Floare

Poesis - Tragedia unui Soldat

Phoenix - Strunga

Phoenix - Vasiliscul si Aspida

Phoenix - Andri Popa

Phoenix - Fata Verde

 

Mai cauta melodii de la 'Cenaclul Flacara' sunt numai bune. :)

Eu asta as canta la "tabara". Din pacate, lumea ar auzi mai degraba Wonderwall sau Smells Like Teen Spirit, sau mai rau, ar da drumul la radio sa bage manele sau 'haus'. :)

 

Mi-au mai venit niste idei de piese usoare si fun, dar in engleza:

 

Bad Company - Shooting Star

http://www.youtube.com/watch?v=4wlwOcCRGDg...feature=related

Guns and Roses/Bob Dylan - Knocking on Heaven's Door

Pink Floyd - Mother

Emerson Lake and Palmer - Lucky Man

 

Uite ceva frumos:

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

pai o alta varianta ar fi ca de exemplu sa vrei sa inveti rock u like a huricanne si pentru temp poti sa te uiti pe "utube" la un cover

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.