www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Distortion Pedal


Ecco
 Share

Recommended Posts

atunci..dupa ce criteri iti alegi pedala?:)

 

Depinde de urechea ta si de ce vrei sa canti. Nu exista cea mai buna pedala.

 

Daca te ajuta eu pot sa-ti povestesc cam ce pedale am avut eu si ce experiente am avut cu ele. Daca pui cap la cap experientele mai multor useri poate reusesti sa ajungi la un rezultat.

 

As fi incantat :)

Link to comment
Share on other sites

Dupa scop, dupa sound-ul urmarit, dupa targetul produsului, dupa ureche, dupa culoarea ledurilor, dupa battery life, dupa ce ai citit pe net, dupa demouri pe youtube, dupa brand, dupa ce pedale mai ai, dupa chitara, dupa amp, de curiozitate ...

 

Edit : Si ca sa iti raspund la intrebare, cea mai buna e cea care iti place tie intr-un moment dat.

Link to comment
Share on other sites

'

Dacã te intereseazã o pedalã capabilã de o gamã mai largã de efecte gen "distortion", uitã-te ºi peste JH-1:

 

http://www.marshallamps.com/product.asp?pr...eType=DOWNLOADS

 

 

Dacã însã vrei ceva ºi mai înalt, atunci studiazã Nova Drive:

 

http://www.tcelectronic.com/novadrive.asp

 

'

Edited by mirceab
Link to comment
Share on other sites

Pana acum am canatat cu un Hardwire Sc-2 Valve Distortion care mi-a placut mult. Are destul de multe posibilitati. La aceasta pedala mi-a placut switchul pt Crunch-Saturated care o face mai versatila.

 

Am renuntat la ea pt ca aveam nevoie de Noise Supresor si am considerat ca e mai ok sa am in aceeasi cutie si noise supresoru si distortion-ul. Asa ca am cumparat Ibanez Tube King.

 

Tube King folosesc acum si imi place din toate punctele de vedere. Acuma depinde cu ce doze, chitari, cabluri, amplificatoare, pedale, corzi si pene il folosesti.

 

EU am folosite metoda recomandata de Vladut Dezgropatul pentru ca la noi in tara e cam greu sa intri intr-un magazn si sa compari doua pedale fata in fata. Mie pana acuma mi-a mers bine cu metoda aia si nu am avut parte de probleme, inclusiv cand am cumparat chitara si dozele.

 

Doar cu cablurile nu prea am crezut ca este vreo diferenta intre ele pana nu am simtit pe pielea mea.

 

mersi.si eu ma gandeam la Hardwire SC-2 :D.

 

P.S:.Diferenta la cabluri? :):):):D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.