www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Sfat Pentru O Chitara


Guest Stalker
 Share

Recommended Posts

Salut! As dori sa-mi cumpar o chitara electrica si un amplificator si am nevoie de cateva sfaturi.

 

M-am orientat catre chitara asta: http://guitarshop.ro/produs.php?bid=5&pid=23 Sunt incepator si as vrea sa stiu daca asta ar fi buna.

 

Pentru un amplificator as vrea cateva sugestii.

eu zic ca pentru un incepator mai bine iei un squire (si este si la jumatate din pret)

exemplu de amp nu stiu sa iti dau si eu acuma am creat un "subiect" sa imi gasesc unul

Link to comment
Share on other sites

Salut! As dori sa-mi cumpar o chitara electrica si un amplificator si am nevoie de cateva sfaturi.

 

M-am orientat catre chitara asta: http://guitarshop.ro/produs.php?bid=5&pid=23 Sunt incepator si as vrea sa stiu daca asta ar fi buna.

 

Pentru un amplificator as vrea cateva sugestii.

 

Daca iei chitara asta o sa te tina mult si bine, nu o sa mai ai nevoie sa o schimbi peste 1 an 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Cumpara-ti o chitara cat mai scumpa.Parerea mea e ca cu cat chitara e mai buna, cu atat inveti mai usor.E si logic.Pe una pe care canti usor, ii comoda la mana si suna bine inveti de drag, dar cu una care are actionul de 8 mm cu grif lat de te rupe la mana si care mai suna si ca dracu, o sa incepi sa urasti chitara si sa iti blestemi ziua in care ai cumparat-o.

Link to comment
Share on other sites

Salut! As dori sa-mi cumpar o chitara electrica si un amplificator si am nevoie de cateva sfaturi.

 

M-am orientat catre chitara asta: http://guitarshop.ro/produs.php?bid=5&pid=23 Sunt incepator si as vrea sa stiu daca asta ar fi buna.

 

Pentru un amplificator as vrea cateva sugestii.

 

nu-ti lua squier..ia asta..o sa-ti fie mai comod,usor si distractiv sa avansezi pe asta..si da..nu o sa o schimbi dupa 1 an sau 2

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru sfaturi. Se pare ca Jackson-ul ar fi o chitara foarte buna pentru mine.

 

Dar mai am o intrebare. Chitara asta este pentru un anumit gen (Rock, Hard Rock, Metal, Blues-Rock) ?

Link to comment
Share on other sites

Da, poti canta pe ea doar Power Metal norvegian cu influente australiene.

Voi cititi forumul inainte sa intrebati ceva? A fost nu de mult o intreaga discutie despre "chitare pentru genul X sau Y".

 

ah.., vedea-te-as cantand blues pe un flying v si eventual cu doze active :))

 

ontopic... daca iti pemiti chitara, incepator fiind, e foarte bine. dar peste un an tot o sa cam vrei sa o schimbi, pur si simplu din rationamente motivationale... o sa ti se para ca pe alta chitara canti mai bine :-??

de ce crezi se vand tot felul de doze, efecte, etc... :D) cand nu putem canta, vrem better gear :)

 

(nu e un afront adus nimanui, e o pura constatare generica :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.