www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrati Si Plangeti


Mr.Fritz
 Share

Recommended Posts

No da ce ai vazut de te-o excitat asa tare ca inafara de marshallurile alea nu am vazut nik foarte special.

 

 

 

1 la mana nu mai zic de Roland SRV 2000 Digital Reverb Roland SDE 3000 Digital Delay folosite de vai si de van halen care le iubesc si suna de intepenesti si-a mai pus in plus si un palmer ADIG PGA-04 Loadbox/Speaker Simulator ca sa incepi sa plangi putin si inca un Lexicon PCM 70 care eddy van halen iarasi il foloseste + ca nu mai zic de EVH lui ca re plang dupa el dar vad ca stii prea multe si nu vreau sa ma bag esti prea bun

 

PS:Astea nu le gasesti la fiecare magazin unele nici nu se mai fabrica si in plus si pe Ebay deabea le gasesti pt ca lumea nu prea le vinde ca sunt f bune :)

Edited by Mr.Fritz
Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

eh...mai trebuia nitzica reclama...

Pai...asta e propaganda.Deci:

1.daca dai banu itzi fac baietzii un site de n-ai vazut in veci

2.am vazut si atins la viatza mea scule mult mai bune si mai scumpe decat un peavey si un Ibanez

3.chiar nu mi se pare nimic spectaculos chestii chiar modeste

Asa ca postul asta e clar de reclama si daca nu e asa ala care l-a facut sa-mi aduca un pistol sa ma impusc.

 

 

 

 

PS: n-am plans deloc chiar am ras in hohote de unii.

Link to comment
Share on other sites

Pai...asta e propaganda.Deci:

1.daca dai banu itzi fac baietzii un site de n-ai vazut in veci

2.am vazut si atins la viatza mea scule mult mai bune si mai scumpe decat un peavey si un Ibanez

3.chiar nu mi se pare nimic spectaculos chestii chiar modeste

Asa ca postul asta e clar de reclama si daca nu e asa ala care l-a facut sa-mi aduca un pistol sa ma impusc.

PS: n-am plans deloc chiar am ras in hohote de unii.

Zau ca esti comic. E o diferenta intre a atinge si a avea intre a vedea si a pricepe. Zi-mi una bucata chitarist roman cu echipament personal cel putin comparabil.

 

nice gear

ma intreb daca wolfgangul e custom made...

pentru ca nu am vazut pana acuma unul cu switch a la strat.

am si eu unul si la fel ca toate celelalte are switch gen gibson lp

Vezi ca explicat pe site care e miscarea cu swichul.A fost inlocuit cel de LP cu unul de strat din motive de obisnuinta .Locul swicthului vechi a fost acoperit cu o pana :)

Link to comment
Share on other sites

Pai...asta e propaganda.Deci:

1.daca dai banu itzi fac baietzii un site de n-ai vazut in veci

2.am vazut si atins la viatza mea scule mult mai bune si mai scumpe decat un peavey si un Ibanez

3.chiar nu mi se pare nimic spectaculos chestii chiar modeste

Asa ca postul asta e clar de reclama si daca nu e asa ala care l-a facut sa-mi aduca un pistol sa ma impusc.

PS: n-am plans deloc chiar am ras in hohote de unii.

 

 

Nu este nici o reclama am vrut sa arat ca in sfarsit a inceput in romania sa existe chitaristi comparabil cu cei din afara scuzama dar la ora actuala la noi nu exista prea multa lume sa detina asa ceva ba chiar si in afara unii oameni viseaza la lucrurile pe care le-ai vazut si ma mira faptul ca te dai asa de rotund si nu numai tu ca ai pus miina pe atatea instrumente mult mai bune.Ma intreb care sunt alea ca atunci inseamna ca si Vai,EVH,Malmsteen etc.. au instumente mult mai proaste si nu au vazut cea ce ai vazut tu ma rog imi pare rau ca lumea crede ca am facut reclama ideea mea a fost clara;sa arat ca in sfarsit sunt chitaristi care sunt demni de occident

 

PS Ca sa nu zici ca fac reclama si Adi Manolovici mai are un site dar nu este inca terminat din cate am vazut

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Nu este nici o reclama am vrut sa arat ca in sfarsit a inceput in romania sa existe chitaristi comparabil cu cei din afara scuzama dar la ora actuala la noi nu exista prea multa lume sa detina asa ceva ba chiar si in afara unii oameni viseaza la lucrurile pe care le-ai vazut si ma mira faptul ca te dai asa de rotund si nu numai tu ca ai pus miina pe atatea instrumente mult mai bune.Ma intreb care sunt alea ca atunci inseamna ca si Vai,EVH,Malmsteen etc.. au instumente mult mai proaste si nu au vazut cea ce ai vazut tu ma rog imi pare rau ca lumea crede ca am facut reclama ideea mea a fost clara;sa arat ca in sfarsit sunt chitaristi care sunt demni de occident

 

PS Ca sa nu zici ca fac reclama si Adi Manolovici mai are un site dar nu este inca terminat din cate am vazut

Ca sa itzi dau replica.Artisti ca afara nu vom avea in veci asta e una plus ca sunt atatzia care se dau rotunzi cu cine stie ce scule dar chiar sunt curios ca aceei oameni sa-si etaleze si cunostiintele de teorie si armonie nu doar cine shtie ce amp-uri sau chitari.Sincer cunosc chitarishti cu chitari custom made(da la noi) care implicit sunt mai scumpe decat orice chitara de serie si cu asta am zis tot.Salut!

Link to comment
Share on other sites

Ca sa itzi dau replica.Artisti ca afara nu vom avea in veci asta e una plus ca sunt atatzia care se dau rotunzi cu cine stie ce scule dar chiar sunt curios ca aceei oameni sa-si etaleze si cunostiintele de teorie si armonie nu doar cine shtie ce amp-uri sau chitari.Sincer cunosc chitarishti cu chitari custom made(da la noi) care implicit sunt mai scumpe decat orice chitara de serie si cu asta am zis tot.Salut!

 

Inca o demonstratie de logica de fier :)

Edited by George
Link to comment
Share on other sites

ma, adevarul e ca un muzician isi face site in primul rand sa arate ce canta, nu cu ce canta...

 

absenta muzicii de pe site e un mare minus. poze cu ghitari si rakuri gasim si pe google :)

 

pentru dumnezeu, muzica se gaseste pe discuri nu pe site-uri, altfel nu ar mai exista industrie muzicala. site-ul e facut exact asa cum trebuie, jos palaria, iar echipamentu e cel putin super-tare.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pentru dumnezeu, muzica se gaseste pe discuri nu pe site-uri, altfel nu ar mai exista industrie muzicala. site-ul e facut exact asa cum trebuie, jos palaria, iar echipamentu e cel putin super-tare.

 

 

sunt de aceiasi parere.. probabil tre sa mai treaca cativa ani pana o sa invete si romanu' sa rasplateasca artistu.. cumparand albumu original.. platind intrarea la concerte.. etc..

 

-cat despre discutia de mai sus ..... no comment.. e absolut incredibil unde se poate ajunge in tara asta de ***** ... si tocmai de aceea imi scot halatu si-mi dau jos palaria in fata lu Manu.. Este printre putini artisti romani care respecta publicu respectandu-se pe sine insusi...

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

Nu-mi sta in obicei sa intervin in discutii de genul asta, dar de data asta am s-o fac ptr ca numele meu a fost pomenit de mai multe ori intr-un context absolut aberant. In primul rand eu sunt strain de ceea ce se posteaza aici, de altfel intru f rar si nu raspund de cei care posteaza lucruri despre mine sau despre echipamentul meu. In alta ordine de idei, niciodata nu am postat nimic legat de echipamentul pe care il folosesc , nici macar la "profile" nu am trecut nimic, nici macar o pana.Puteam f bine, sa fac ca majoritatea celor de aici sa-mi trec la profile instrumentele , toate sculele pe care le folosesc, si sa umplu si doua pagini de poze, rewieuri,etc, ca doar asta este unul din motivele ptr care exista acest forum, informare,etc. Exista sute de posturi in care cei de aici si-au postat gear-ul, au descris noile chitare, in fine tot felul de instrumente pe care si le-au achizitionat, ptr care sincer m-am bucurat, la fiecare, atunci cand am avut ocazia sa rasfoiesc siteul rgc. La aceste sute de posturi nimeni nu a comentat ca ar fi reclama, propaganda sau alte nastrusnicii de genul asta...In alta ordine de idei eu nu reprezint vreun magazin de instrumente muzicale, nu am nimic de vanzare si nu am de ce sa fac reclama instrumentelor mele. Si cel mai important lucru, ptr mine instrumentele pe care cant, tot echipamentul pe care il folsosesc, NU reprezinta un motiv de fala, ci ca ptr orice chitarist serios, un mijloc de expresie, dar si o forma de respect ptr mine in primul rand, dar si ptr public! Ar fi mai interesant sa va puneti problema invers, de ce alti instrumentisti care canta de ani si ani de zile ca mine, li se rupe, nu-si cumpara intrumente si prefera sa-si construiasca "castele" , sa-si deschida diferite afaceri, etc, in loc sa investeasca in scule, sa-i preocupe soundul propriu, felul cum isi spun "povestea" pe scena, etc...Sunt destui pe forum acesta, care ar putea sa-i imprumute pe unii ch "consacrati" cu instrumente de o mai buna calitate.

Delicatetea si bunul simt ma opresc sa ma laud, sa spun ce am facut ptr acest forum, dar cei care ma cunosc stiu ca vorbele mele au acoperire in fapte si ca sunt foarte sincer cand spun ca mi-as dori ca ABSOLUT toti chitaristii de aici si nu numai, sa aiba sculele pe care si le doresc, ar fi un castig ptr toata lumea si ar potenta, alaturi de alte lucruri, unele mult mai importante decat instrumentele, o schimbare in peisajul de ***** al muzicii din rom, iar primii care a ti beneficia de acest lucru a ti fii chiar voi, apoi publicul. Sper ca am reusit sa ma fac inteles. Bafta!

 

 

 

asta ca sa va spuna subtil si cat se poate de frumos si politicos ca discutzia asta este o aberatzie totala.

@xulescu sau yulescu: un site este un mod de promovare ca oricare altul. de ce nu le punem pistolul la tampla alora de la metallica sau mai stiu io cine ca au site si ca arata publicului de ce instrumente se folosesc pentru a scoate sunetele care va incanta?

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

putzin spus jenant... ca sa nu vorbim despre recunostintza... sau mai degraba lipsa ei

Edited by Johnny I
Link to comment
Share on other sites

Fratzilor, o cam datzi de garduri :)

Si aia care criticatzi si aia care ridicatzi osanale.

Il doare pe Manu-n fluier de parerile de p-acilea. Site-ul lui tine cumva de libertatea de exprimare.

Eu zic asa:

- daca ceva nu va convine, scrieti pe site-ul lui si poate va raspunde. :)

- daca vreti sa-l laudatzi, scrieti tot acolo si poate va face cinste cu cate o amandina :)

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Threadul se inchide pana la noi ordine.

@John_OttO e clar ca ai probleme psihologice. Du-te la doctor cat inca mai ai timp.

Daca esti frustrat nu inseamna ca vizitatorii acestui site trebuie sa te suporte.

 

@Moisoiu: Siteul e un instrument de informare. Daca tu crezi ca asta e publicitate atunci mesajele tale despre "Dulceata mortii" ce sunt? Povesti ? Cati membrii de trupe nu isi anunta concertele aici ? Dar melodiile ? Si pentru ce ?

Putina ipocrizie nu strica la casa omului.

 

Pentru restul:

 

E alegerea voastra daca RGC e o hazna publica sau un loc pentru oameni civilizati. Nu ne obliga nimeni sa tinem in viata un site doar pentru ca unii sa isi bata joc. Nu ma refer strict la cazul asta. Au mai fost si altii , sunt si vor fi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.