www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Peste Romania Au Trecut Degeaba Ultimii 20 De Ani


mihaitarta
 Share

Recommended Posts

Guest SkullpturA

da :) .tot se trezeste un idiot de asta indoctrinat sa isi afirme el statutul sau de "oficialitate" . dar mai tari si ziaristii si toate presa : un concert rock al trupei sataniste God Dethroned. de aia merge rau treaba,ca e multi prosti! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cormoran

eu aveam probleme de genul asta cu trupa mea in '95 .... ma asteptam sa se fi schimbat lucrurile , dar se pare ca sunt destui prosti pe lume.

Link to comment
Share on other sites

Consiliul Oradean mai are acolo un destept in persoana lu Radu Tarle. Ala ii un pocait care si-o bagat botu si la alte evenimente culturale.

 

Era o data ceva piesa de teatru mai speciala la Oradea si Radu Tarle s-o bagat ca el ii pocait si nu au voie aia sa faca o piesa imorala.

In plus o mai facut un taraboi ca sa dea afar amembrii din consiliu care merg noaptea prin cluburi pentru ca "fac ca animalele" si alte tampenii de morala crestina.

 

Pana nu pleca Tarle si Bolojan cu acolitii lor de la Oradea, nu va fi bine acolo.

o fi pocaitu ala un idiot, nu zic nu, da tu ai ceva cu pocaitii :)...

Link to comment
Share on other sites

nush cum mortii mamii lui pardon de expresie, amesteca treburile statului pentru care a fost ales cu rahaturile bisericesti. ce p''''a mea stie ala de dumnezeu sau alte kestii?

 

e grav sa fii cretin ortodox in ziua de azi.

 

unde stramosii lui e libertatea aia de expresie la care fac astia referire cand vor sa dea bine?

Link to comment
Share on other sites

Guest cormoran

haideti totusi sa nu hulim aiurea-n tramvai doar pentru ca un cretin retard si ingust la minte a interzis un concert.

atitudinea individului nu are nicio legatura cu Biserica sau cu religia .... e doar campanie electorala si cretinu' tre sa se adapteze.

mai grave sunt comentariile de sub articol :) care denota faptul ca sunt multi care rezoneaza la ce elucubreaza ala.

Link to comment
Share on other sites

Guest cormoran
"Doamne dai sanatate si binecuvantal." :) asta sper ca a fost la misto :)

 

sa va zic una care nu e deloc la misto?

prin '93 sau '94 era unul la Brasov de isi zicea Capitanul Cojocaru; capitan de politie (sau mai degraba militie).

unde ne strangeam noi (in general in Piata Sfatului), gashca de rockeri, hop si el....

ulterior am aflat ca era responsabil cu stoparea fenomenului "satanist" care lua (ziceau ei) amploare :)) fusesera nush ce intamplari la Iasi parca (nu sunt sigur).

va dati seama ca nu avea nici dracu legatura cu asa ceva :D)

ne-a facut cateva invitatii la politie sa ne faca poze...asa fara niciun motiv.

unii s-au speriat si s-au dus ( eu nu :D ) si au fost pozati...

individu' a disparut asa cum a aparut (adica brusc).

cei pozati nu au avut probleme .... inca :D)

Link to comment
Share on other sites

sa va zic una care nu e deloc la misto?

prin '93 sau '94 era unul la Brasov de isi zicea Capitanul Cojocaru; capitan de politie (sau mai degraba militie).

unde ne strangeam noi (in general in Piata Sfatului), gashca de rockeri, hop si el....

ulterior am aflat ca era responsabil cu stoparea fenomenului "satanist" care lua (ziceau ei) amploare :)) fusesera nush ce intamplari la Iasi parca (nu sunt sigur).

va dati seama ca nu avea nici dracu legatura cu asa ceva :D)

ne-a facut cateva invitatii la politie sa ne faca poze...asa fara niciun motiv.

unii s-au speriat si s-au dus ( eu nu :D ) si au fost pozati...

individu' a disparut asa cum a aparut (adica brusc).

cei pozati nu au avut probleme .... inca :D)

:) ce oameni domle! sa stopeze fenomenul satanist care a luat amploare :) ma gandesc acum daca e intr-un ospiciu ceva ca e lumea plina de SATANISTI!!

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Deci asa ceva e ilegal !!!

 

asa ias insira toti sfintii de pe calendarul ortodox la ala pe usa cu un marker .... deci de unde stie ca exista jesus si nu mahomed si dumnezeu si nu alah ??? deci asa ceva ... ink un motiv de rascoala !!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

defapt, ce sa mai comentam la asa ceva?

"avem o tara second-hand, ma tem ca

si nu ma tem de faliment, stiu foarte bine"

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

is curios unde ajungem .... o sa ajungem sa ardem pe rug si sa tragem in teapa infidelii... deci revolta sau nimic ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

hai ca o sa fie calumea in iad....dam intalnire rgc in iad, langa Groapa Terorii Vesnice si ii invitam si pe Bon Scott, Chriss Burton, Jimi Hendrix si face un jam :)

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate am ceva cu pocaitii dar nu numai cu ei. Cred ca nu m-ai auzit vorbind despre preotii ortodocsi si catolici. Am ceva cu toate religiile pentru ca preotii, pastorii si toti smecherii care is mari in religie nu fac altceva decat sa ia bani fara sa munceasca.

 

Oricum o sa o las mai moale.

Desi is de parere ca nu-i sanatos sa generalizam, din experienta proprie va spun ca imi lipsesc chiar si acele putine exceptii (din randul pocaitilor) care sa intareasca regula conform careia pocaitii is cei mai intoleranti (desi n-are grade de comparatie :) ) oameni din cati am cunoscut. Pur si simplu sunt incapabili sa acepte ca se poate gandi si altfel decat o fac ei.

Un contraexemplu, cel putin de pe rgc imi pare a fi @Ghita B. ...poate ca el o fi exceptia care intareste regula...dar din pacate regula ramane aceeasi(pentru mine). :)

Link to comment
Share on other sites

Mai putin se amana concertul Manowar ca-s odinisti, se mai aude un zvon ca vin Slayerii pe teritoriul patriei, daca va exista un astfel de spectacol Tom poate sa-si ia gandul de la asa ceva, cum sa canti in Romania despre satan, holocaust si durere... in concluzie, totul se duce dracului treptat incepand de la politica si termnand cu latura culturala a acestei natiuni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop
Mai putin se amana concertul Manowar ca-s odinisti, se mai aude un zvon ca vin Slayerii pe teritoriul patriei, daca va exista un astfel de spectacol Tom poate sa-si ia gandul de la asa ceva, cum sa canti in Romania despre satan, holocaust si durere... in concluzie, totul se duce dracului treptat incepand de la politica si termnand cu latura culturala a acestei natiuni.

 

daca faca asa ceva si Slayer, fac ce stiu eu sa fac cel mai bine cu un pix si o minte sadica... :)

Link to comment
Share on other sites

Intr-un final nu mi se pare exagerat ce a facut imbecilul ala. Parca era interzis sa te iei de simbolurile altei religii.. tu esti pagan/odinist/ateu/satanist/whatever lauda-ti-i p'ai tai si nu te lua de ailalti. Ia sa luam experimental o stea a lui David si sa-i dam foc.. ce rezulta? Hai sa ardem o cruce. Hai sa prajim un tigan doar pt ca aia aia.

 

Parerea mea e ca toti pustanii astia care se dau atei si o ard ca religia e o porcarie sunt manipulati de l$$$$ii care le iau banii. La varsta lor cu greu pot intelege anumite lucruri.

 

Pe scurt.. metalistii astia sunt la fel de extremisti ca si pocaitii dar la polul opus. Fuck them.. si pe pocaiti si pe Slayer.

 

[postul 700 in efect direct oleeeeeeeeeeeee :)]

Edited by gadjo
Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop
Intr-un final nu mi se pare exagerat ce a facut imbecilul ala. Parca era interzis sa te iei de simbolurile altei religii.. tu esti pagan/odinist/ateu/satanist/whatever lauda-ti-i p'ai tai si nu te lua de ailalti. Ia sa luam experimental o stea a lui David si sa-i dam foc.. ce rezulta? Hai sa ardem o cruce. Hai sa prajim un tigan doar pt ca aia aia.

 

Parerea mea e ca toti pustanii astia care se dau atei si o ard ca religia e o porcarie sunt manipulati de l$$ii care le iau banii. La varsta lor cu greu pot intelege anumite lucruri.

 

Pe scurt.. metalistii astia sunt la fel de extremisti ca si pocaitii dar la polul opus. Fuck them.. si pe pocaiti si pe Slayer.

 

[postul 700 in efect direct oleeeeeeeeeeeee :) ]

 

tru...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.