www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stativ Chitara Pentru Nitro Finish


Guest Alecs1q
 Share

Recommended Posts

Guest Alecs1q

Salutare,

 

Ma uitam pe Thomann la stative de chitara si am vazut ca la 99% dintre ele scrie "not recommended for guitars with nitro laquer!". Exista vreun stand ok pentru asemenea finish sau sunt eu prea pretentios si ar trebui sa nu-mi pese?:)

Link to comment
Share on other sites

In functie de ce stativ ai,poti sa incerci sa tragi PESTE cauciucul care tine chitara tubulatura de plastic,din aia transparenta,care se gaseste la BricoStore la sectiunea de gradina,se gaseste de multe diametre,unul se va potrivi desigur si cu stativul tau.Cauciucul sintetic "migreaza" in nitrolac,mai exact pigmentii de negru de fum din cauciucul sintetic/

Link to comment
Share on other sites

In functie de ce stativ ai,poti sa incerci sa tragi PESTE cauciucul care tine chitara tubulatura de plastic,din aia transparenta,care se gaseste la BricoStore la sectiunea de gradina,se gaseste de multe diametre,unul se va potrivi desigur si cu stativul tau.Cauciucul sintetic "migreaza" in nitrolac,mai exact pigmentii de negru de fum din cauciucul sintetic/

de aia am eu pe ibanez,pe spate,o urma inexplicabila si foarte subtila,de negru?de la standurile hercules?:)))

Link to comment
Share on other sites

de aia am eu pe ibanez,pe spate,o urma inexplicabila si foarte subtila,de negru?de la standurile hercules?:)))

mi-e ca da :) desi eu n-am urme la nicio chitara de la hercules,desi,clar,nu sunt pretabile la nitro.btw,Ibanezul tau e cu nitro?

Link to comment
Share on other sites

mi-e ca da :) desi eu n-am urme la nicio chitara de la hercules,desi,clar,nu sunt pretabile la nitro.btw,Ibanezul tau e cu nitro?

habar n-am,asta cu vopselele n-am studiat-o,dar e bine ca am aflat de la ce se trage :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Alecs1q

Multumesc de sfaturi, o sa ma duc si eu la Bricostore sa caut tuburi de-alea de plastic transparent:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.