www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dan Andrei Aldea


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

Guest Mihai Negroiu

unde este acest Desert Nuclear si cum pot ajunge sa citesc si eu intreg topic-ul despre Dan Andrei Aldea?

 

mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Negroiu

Stie cineva cate post-uri are trebui sa am sau ce trebuie sa fac sa pot citi acel topic?

 

Mersi!

 

 

Cred ca daca nu are un anumit nr. de posturi nu poate vedea "furtuna din desert"
Link to comment
Share on other sites

Guest mapex
Stie cineva cate post-uri are trebui sa am sau ce trebuie sa fac sa pot citi acel topic?

 

Mersi!

 

Din cate stiu - sper sa nu gresesc - Desertul Nuclear va putea fi accesat atunci cand statutul pe acest forum ti se va schimba din "Nou Venit" in "Membru", asta mi se pare ca se intampla la 50 posturi acumulate, daca nu cumva ti-a scapat cautarii, se afla undeva in josul paginii home a forumului, intre rubricile: "Mica Publicitate" si "English Forum".

Link to comment
Share on other sites

Guest withefish
Stie cineva cate post-uri are trebui sa am sau ce trebuie sa fac sa pot citi acel topic?

 

Mersi!

 

 

25 de posturi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Frumos subiect, D.A. Aldea. L-am citit de pe contul unui prieten, eu trec pe aici rar.

1. Nu am auzit muzica lui D.A.Aldea decat de cateva ori in viata - "Om Bun", si cateva alte piese, dar le-am gasit deprimante, si fara mult substrat uman sau artistic. Acum mi s-a confirmat presupunerea.

2. Daca muzicianul Aldea este asa de talentat, ii serveste in principal doar lui. E toba de teorie muzicala, e un intangibil in proprii ochi. Stima de sine e una, ingamfarea e alta.

3. Nu stiu daca a fost invitat pe forum, sau s-a invitat singur asteptand sa i se prosterneze toata floarea chitaristilor Romani la picioare.

4. A sfarsit luandu-se la harta cu un idiot, si apoi s-a razbunat dand vina pe toti forumistii, ca de ce nu i-au luat apararea, facand in final ce stie mai bine - a dat bir cu fugitii, ca acum 30 de ani, cand a parasit fara remuscari tara care i-a dat un nume, l-a facut ceea ce este, si i-a platit studiile de care este atat de mandru si din care isi castiga existenta.

5. Mai lasati-ne, Dan Andrei Aldea - ati plecat, calatorie sprancenata, si cantati-le in struna copiilor si nepotilor acelora care acum cateva zeci de ani au venit de doua ori cu armele in maini, ca sa ne omoare parintii si bunicii, si din cauza carora am ajuns lagar comunist pentru 40 de ani. Au fost multi oameni cu familiile martirizate, si nu au fugit in alte tari.

6. Degeaba vrei sa pari un titan, daca principiile de viata sunt asa cum sunt.

7. De la om la om, sa va fie jena. Nu e nimeni dator sa va recunoasca nimic. Nu sunteti "ca voi" si "dintre voi", ati spus, nu? Nici nu puteti fi, D.A. Aldea, noi nu suntem niste fugiti de acasa.

 

Link to comment
Share on other sites

Frumos subiect, D.A. Aldea. L-am citit de pe contul unui prieten, eu trec pe aici rar.

1. Nu am auzit muzica lui D.A.Aldea decat de cateva ori in viata - "Om Bun", si cateva alte piese, dar le-am gasit deprimante, si fara mult substrat uman sau artistic. Acum mi s-a confirmat presupunerea.

2. Daca muzicianul Aldea este asa de talentat, ii serveste in principal doar lui. E toba de teorie muzicala, e un intangibil in proprii ochi. Stima de sine e una, ingamfarea e alta.

3. Nu stiu daca a fost invitat pe forum, sau s-a invitat singur asteptand sa i se prosterneze toata floarea chitaristilor Romani la picioare.

4. A sfarsit luandu-se la harta cu un idiot, si apoi s-a razbunat dand vina pe toti forumistii, ca de ce nu i-au luat apararea, facand in final ce stie mai bine - a dat bir cu fugitii, ca acum 30 de ani, cand a parasit fara remuscari tara care i-a dat un nume, l-a facut ceea ce este, si i-a platit studiile de care este atat de mandru si din care isi castiga existenta.

5. Mai lasati-ne, Dan Andrei Aldea - ati plecat, calatorie sprancenata, si cantati-le in struna copiilor si nepotilor acelora care acum cateva zeci de ani au venit de doua ori cu armele in maini, ca sa ne omoare parintii si bunicii, si din cauza carora am ajuns lagar comunist pentru 40 de ani. Au fost multi oameni cu familiile martirizate, si nu au fugit in alte tari.

6. Degeaba vrei sa pari un titan, daca principiile de viata sunt asa cum sunt.

7. De la om la om, sa va fie jena. Nu e nimeni dator sa va recunoasca nimic. Nu sunteti "ca voi" si "dintre voi", ati spus, nu? Nici nu puteti fi, D.A. Aldea, noi nu suntem niste fugiti de acasa.

 

se pare ca tu nu esti suficient de pregatit (nici acum!) pt. a-i intelege muzica lui Dan Andrei Aldea. nu era necesar sa ne faci cunoscuta parerea ta, nici despre partea muzicala si nici despre cea social-politica a lui Dan Andrei Aldea! scrii aici doar ca se te bagi in seama, neavand habar despre viata si activitatea acestui mare artist si nici despre conditiile in care s-a trait in Romania, atunci cand el a preferat sa-si paraseasca tara. nu stiu de ce nu ma mir, se pare ca sunt foarte multi ca tine, probabil, din cauza pregatirii precare de care ati avut parte.

cu astfel de pareri, ma indoiesc sincer ca reprezinti ceva dpdv muzical si faci, mai degraba, parte din categoria celor pt. care acest mare muzician roman a parasit forumul. oricum, ignoranta primeaza! bine-ar fi sa fie doar atat! mai asculta muzica, mai citeste cate ceva si...cine stie?...(asta in cazul in care se pune doar problema de buna vointa, altfel...)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.