www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rotting Christ Live


Radu Burcea
 Share

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul topicului,pe data de 20.06.2009 au sustinut un concert live in Grecia :)

 

Din cate vad eu chitaristul si vocalistul au folosit chitari Grosmann care dupa cunostintele mele muzicale au facut fata destul de bine :) .

 

Nu vreau sa se interpreteze ca as face reclama cuiva,nu,doar vreau sa ma lamuriti si pe mine daca sunt asa de "lopeti" dupa cum spunea cineva,de ce sunt bine cotate afara?

 

atasez mai jos si clipuri de la eveniment

 

 

Edited by radu burcea
Link to comment
Share on other sites

daca sunt asa de "lopeti" dupa cum spunea cineva,de ce sunt bine cotate afara?

 

Nu sunt cotate niciunde. Aici este vorba despre un contract de endorsement (daca nu gresesc). :)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de unde si-au dat unii seama ca acele chitare au facut fata destul de bine... La ce sa faca fata? Sa nu sara corzile sau sa nu se dezmembreze?

Din clipurile alea filmate cu camera nu am inteles mare lucru(nici n-am avut rabdare sa ascult din cauza calitatii audio). Sunt convins ca acele chitare suna foarte bine, insa pe o inregistrare decenta.

 

Si dupa cum s-a spus, acea formatie greaca, acei chitaristi mai bine spus au contract de endosrement, deci nu e o intamplare.

Link to comment
Share on other sites

toate disputele si discutiile sunt pentru ca se lucreaza preferential.(din lipsa de timp, presupun,din partea d-lui Grosu)

Aici e numai greseala lui. Nimeni nu poate sa zica ca toate chitarile sunt varza dar nici ca toate sunt bune...

Cum a zis cineva mai sus..."era sinucidere curata" cu R.Christ,pentru Grosmann.

Nu am avut chitari in lucru la Grosmann si nici alte tangente, inafara de cateva discutii private.

In rest multa bafta si sper sa se dedice/implice mai mult in ceea ce face, sa poata sterge imaginea(destul de proasta)creata.

 

 

P.S. R.Christ e una din trupele mele favorite cu care am avut placerea sa cant si Sakis e destul de pretentios in materie de chitari,concluzia:ichitara asta chiar a iesit bine,se pare(nu fac reclama)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

SUBLINIEZ:nu am nici o treaba cu publicitatea sau altceva,iar pe grosu nu il cunosc,eram doar curios cum de "lopetile" romanesti au ajuns asa departe...si da asa,m-am lamurit este un custom e mult diferit unei chitare destinata vanzarii in tara la noi astia mai "nestiutori".

 

Si cand am spus ca au facut fata,ma refeream ca au ajuns pe mana unor cantareti mai cunoscuti,si sunau destul de bine.

 

EU zic sa se inchida topicul pt ca nu vreau sa se creeze iar conflicte pentru nimic.

 

Sa auzim de bine,Radu. :)

Edited by radu burcea
Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

Am cantat pe chitara aia exact cu o zi inainte sa o trimita. Un singur lucru nu mi-a placut la ea si anume faptul ca-i un V-shaped. In rest... m-am cam *** pe mine...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.