www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplitube Fender


Recommended Posts

Azi am incercat Amplitube Fender care mi-a lasat o impresie destul de buna.

Intrebarea mea este daca l-a mai incercat careva si daca se pot compara la sunet amplificatoarele virtuale puse la dispozitie de soft si amp-uri reale fender ( aici sa raspunda cei ce detin unul din modelele de amp ce apar in soft).

Credeti ca celor de la Fender le-au scazut vanzarile atat de mult de au apelat la asa strategie de marketing, de au ajuns la un parteneriat cu I.K.Multimedia?

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca s-a nascut din lipsa vanzarilor colaborarea asta. ik multimedia nu-s deloc verze in domeniul softurilor de muzica deci nu vad problema

 

fender si ik castiga un ban de pe urma studiourilor mici, a chitaristilor de laptop si a producatorilor care nu sunt chitaristi dar vor o scula de gen, mai ales ca acum se poarta sunetele distorsionate :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

au ajuns la un parteneriat ca sa faca bani multi multi bani.

Din punctul meu de vedere Fenderul este cel mai reusit produs Amplitube cel putin cu chitara mea se aude superior celorlalte.

Cred ca parteneriatul a fost facut pt ca majoritatea ampurilor simulate sunt foarte vechi si e foarte greu sa mai faci rost de ele, deasemenea costa mult. Deci nuc red ca vei gasi pe forum posesori a modelelor d acolo decat poate la 1 2 dintre ele.

Oricum daca te bate gandul sa cumperi amplitubeu-l sau un amp adevarat eu zic sa mergi pe varianta a doua.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.