www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Blues,,,


Guest guitarflag

Recommended Posts

Guest guitarflag

Buna tuturor.Am vrut sa postez mai demult,,mie imi place foarte mult bluesul, si as avea nevoie de putin ajutor ca sa avansez, poate aveti voi,ceva care sa ma ajute. care ati trecut deja prin asta.nu is chiar incepator, doar in genul asta.Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest ionut73

intrebare - imi puteti spune ce efect de chitara foloseste cel din filmuletul de mai sus?

Sau altfel - cum as putea sa aud cum suna diverse efecte de chitara. Ma intereseaza un sound de blues

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Wanderer

Un ton de blues standard iti poti face cu niste doze bunicele si un minim de overdrive(si o mana buna :) ). Cat despre invatatul blues-ului... Adevaratul blues nu se invata. Ori ai... Ori n-ai. In principiu trebuie sa asculti blues mult, sa inveti lick-urile, progresiile, si sa-i dai cu feel-ul. :)

Link to comment
Share on other sites

intrebare - imi puteti spune ce efect de chitara foloseste cel din filmuletul de mai sus?

Sau altfel - cum as putea sa aud cum suna diverse efecte de chitara. Ma intereseaza un sound de blues

Nu exista ton de blues .

 

Atmosfera creata,cate o sonoritate mai cunoscuta din inregistrari promovate , eventual .

 

Asculti multe variante si te vei hotara ce-ti vine mai bine .

 

I-ti faci un "matchbox guitar " , si este OK .

 

Daca ai in tine simtul muzical ptr blues o sa vezi dupa ce canti muult , sau o sa auda altii .

De invatat trebuie sa inveti , ce nu se poate invata este simtul muzical.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.