www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Urgent Cartea Tehnica Gt-10


cristinel13
 Share

Recommended Posts

 

Eu cred ca se refera la procesorul GT-10 de la Boss.

 

Caua pe site-ul boss, le au free in format PDF.

Poftim: http://www.bosscorp.co.jp/products/en/_sup...420&iStcd=4

Ar fi stupid sa vrea cineva sa ti-l vanda cand se gaseste gratis pe site.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca se refera la procesorul GT-10 de la Boss.

 

Caua pe site-ul boss, le au free in format PDF.

Poftim: http://www.bosscorp.co.jp/products/en/_sup...420&iStcd=4

Ar fi stupid sa vrea cineva sa ti-l vanda cand se gaseste gratis pe site.

boss ii facut de roland parca..cauta pe google Roland gt10 si vezi ce-ti apare ... o sa-ti apara asta http://images.google.ro/images?rlz=1C1GGLS...l=ro&tab=wi

Link to comment
Share on other sites

ALOOOO, omul vrea manual in ROMANA!!!! AVETI DE-ASTA????

 

Nu cred ca exista. Daca nu e pe site-ul roland romania:

 

http://www.rolandmusic.ro/gt-10.php

 

atunci nu e.

Accessories: AC Adaptor (Roland PSB-1U), Owner's Manual, Roland Service (Information Sheet)

 

E aproape sigur in engleza si alte limbi (japoneza) dar nu in Romana.

Link to comment
Share on other sites

Da-mi un singur exemplu de manual in romana de la vro scula (chitara, pedale, etc.) cumparata de la importator si-l mananc.

 

Ar trebui sa fie .La un TV ce costa cam cat un GT-10 primesti 5Kg documentatie in vre-o zece de limbi traduse .

La aparatele foto /video la fel .Si unde pui ca se vand mut mai multe decat GT-10 .

 

Este obligatoriu plus vanzatorul trebuie sa te instruasca ptr folosire si sa-ti incerce totul in magazin.

Ca nu stiu , ca nu vor ,este alta treaba .Mergi la alt magazin.

In vest poti sa duci inapoi scula daca nu-ti place intr-o luna cell putin,la noi in 48 de ore cea ce-i putin nu gasesti defectele intr-atata timp ,ca in vest ai garantie de 3 ani si la noi ptr aceleasi scule ai doar pe un an si asta se intampla .

 

DAR asa-i in est.

 

OK , nu prea vad cu ce ar ajuta traducerea in romana tot nu pricepi electracustica pana n-o inveti .

iar "puss the button......... " si inca cateva le inveti din dictionar.ca sa poti manevra reglajele .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Da-mi un singur exemplu de manual in romana de la vro scula (chitara, pedale, etc.) cumparata de la importator si-l mananc.

 

 

nu e chiar asa...

am avut gt 8 si intre el si gt 10 e diferenta destul de mare intre a -l seta, etc.

manualul in engleza are 160 de pagini scrise marunt, si sunt multe de descifrat.

nu e simplu deloc.

eu inca mai astept manualul tradus .

am incercat chiar eu sa-l traduc, cunoscind engleza, insa dupa citeva file am intrat in ceata...

platesc ca sa am manualul in romana.

Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

nu te chinui... nu exista, iar asta ti-o zic sigur... nu-i foartre greu gt10-le... adica io m-am inteles destul de repede cu el (e drept, am avut putin ajutor), insa parametrii sunt cam aceiasi... ai pm cu id-ul meu pt intrebari :)

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa fie .La un TV ce costa cam cat un GT-10 primesti 5Kg documentatie in vre-o zece de limbi traduse .

La aparatele foto /video la fel .Si unde pui ca se vand mut mai multe decat GT-10 .

 

Este obligatoriu plus vanzatorul trebuie sa te instruasca ptr folosire si sa-ti incerce totul in magazin.

Ca nu stiu , ca nu vor ,este alta treaba .Mergi la alt magazin.

In vest poti sa duci inapoi scula daca nu-ti place intr-o luna cell putin,la noi in 48 de ore cea ce-i putin nu gasesti defectele intr-atata timp ,ca in vest ai garantie de 3 ani si la noi ptr aceleasi scule ai doar pe un an si asta se intampla .

 

DAR asa-i in est.

 

OK , nu prea vad cu ce ar ajuta traducerea in romana tot nu pricepi electracustica pana n-o inveti .

iar "puss the button......... " si inca cateva le inveti din dictionar.ca sa poti manevra reglajele .

Karpi, producatorii ar trebui sa traduca manualele de utilizare si in romana, insa la ce piata au in Romanica nu se mai obosesc, iar importatorii, desi legea ii obliga, nu prea isi permit.

Deci... o sa asteptam mult si bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

asta-mi place mie pe rgc... unu saracu' are si el un rahat de intrebare, cauta de zor o solutie ca-i frige buza si 10 se bat despre cum ar trebui sa fie in mod normal... looooool. BRAVA!

Link to comment
Share on other sites

asta-mi place mie pe rgc... unu saracu' are si el un rahat de intrebare, cauta de zor o solutie ca-i frige buza si 10 se bat despre cum ar trebui sa fie in mod normal... looooool. BRAVA!

Domnul meu, solutia nu exista, asa ca de ce sa nu comentam normalitatea lucrurilor. Nici reply-ul tau n-a oferit exact ce astepta initiatorul topicului.

Ca pana sa-si dea seama lumea ca omul are nevoie de manual in romana s-au scris ceva posturi, asta poti sa critici. Manual in romana nu gasesti la nicio scula care are vreo tangenta cu chitara (in afara de Reghin, binenteles) si nimeni (importator, distribuitor, dealer) nu a incercat sau nu a reusit sa traduca manualele din alta limba. Simplu!

Normal ar fi fost sa se inchida topicul, dar poate-poate...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.