www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dc Chain


Squier
 Share

Recommended Posts

Salut.Credeti ca exista diferente intre aceste doua produse,in afara de diferenta de pret?

http://www.thomann.de/gb/the_sssnake_dc5.htm

http://www.thomann.de/gb/ibanez_dc5_power_cable.htm

Pentru mine dc chainul ar fi o solutie f comoda,dar vreau sa stiu dc as lua cel de la ibanez as plati diferenta aceea pt renumele firmei ,sau se justifica dpdv calitativ o investitie mai mare.

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Nu vorbim de distribuirea energiei de la Cernavoda catre populatie, e un amarat de cablu. Tot in Taiwan sunt facute, tot cu cablu subtire si tot cu mufe incastrate. Du-te la cel mai apropiat magazin cu piese electronice, ia-ti mufe cu carcasa si filet (pe care le poti repara/schimba ulterior, spre deosebire de astea), cablu corespunzator si heat shrink si fa-ti tu cum vrei si cat vrei. Sunt destul de sigur ca te va costa mai putin de 18 EUR, chiar cu piese mai de calitate.

Link to comment
Share on other sites

asa este:)si eu mi-am facut singur si sunt bune:) singurul lucru de care imi pare rau este acela ca nu pot gasi mufe la 90 de grade(cu cot). Ca si chestie...pt un cablu de 5 mufe platesti in jur de 5lei pt 5 mufe si vreo 2 lei pt cablu.Cu putina indemanare, un pistol de lipit si putin cositor poti rezolva asta in jumatate de ora:)Daca eram din bucuresti te ajutam eu sa faci asta.Daca nu gasesti pe cineva care sa te ajute te pot ajuta eu(si apoi le trimit prin posta sau ceva de genu...)

 

noroace

Link to comment
Share on other sites

asa este:)si eu mi-am facut singur si sunt bune:) singurul lucru de care imi pare rau este acela ca nu pot gasi mufe la 90 de grade(cu cot). Ca si chestie...pt un cablu de 5 mufe platesti in jur de 5lei pt 5 mufe si vreo 2 lei pt cablu.Cu putina indemanare, un pistol de lipit si putin cositor poti rezolva asta in jumatate de ora:)Daca eram din bucuresti te ajutam eu sa faci asta.Daca nu gasesti pe cineva care sa te ajute te pot ajuta eu(si apoi le trimit prin posta sau ceva de genu...)

 

noroace

(spre norocul meu eu am avut vreo 14 trafuri :) care aveau toate mufele :) si le-am taiat si voilla , si asta e o solutie :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.