www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Owners Unite


comanel
 Share

Recommended Posts

Recent(ieri) am achizitionat un multiefect BOSS GT6 (mana a II-a) si dupa ce am citit manualul si am incercat sa-mi fac eu un efect, am reusit ceva nu pot sa spun ca e extraordinar... dar am gasit un site caer imi poate da efecte deja facute (patches) numai ca sunt in format SYX... am inteles cum se umbla cu astea, dar imi trebuie un cablu cap midi(pt intrarea in GT6) si coada .....->de fapt aici sta problema mea.. neavand un port midi (multi ne bagam Gamepadurile pana sa auzim de USB in acest port) am ramas doar la varianta USB.. intrebarea e:

 

gasesc asa ceva? sau...

 

 

daca gasesc unde gasesc si cat ma costa? sau...

 

 

Exista alte variante??

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

Daca am inteles bine iti trebe un port midi(ca ala de la gamepad), ia-ti o placa de sunet antica(5- 10$) care are asa ceva pe care sa o folosesti numai la treaba asta.

 

total oftopic Am vazut in semnatura ta ca ai un JackHammer, intrebarea mea ii: cum suna in comparatie cu Boss metalzone? - poti sa-mi rasunzi pe privat daca consideri ca prelungim offtopic-ul.

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

300€ am dat pe el...

 

Gt6 are simulator de metalzone si suna super tare.. cu tupeu(ca nu pot spune oo) :)

parerea mea.. eu acum as putea sa renunt la tot ce mi-a mai ramas din colectia de pedale.. ca am tot ce-mi trebuie acu...

 

dar parerea mea... Boss all the way... da acu depinde ce vrei sa canti.. pt metal greu Boss... dar, pt ceva gen.. vmmz Voltaj, ia Marshall... so.. tuff decision... ma gandesc sa-l vand pe al meu.. numa ca tre sa-l duc la un electronist ca nu mai distorsioneaza si nu stiu sa umblu in el.. poate se poate repara.. who knows...

 

 

Deci.. eu ce cablu tre sa iau? si care-i faza cu midi controller...?

Link to comment
Share on other sites

Un raspuns tardiv dar sper sa-l mai citeasca careva

 

First, si eu am un GT-6. L-am luat pt ca la cacatul de muzica pe care il fac for a living ai nevoie de multe sounduri care sa sune duios si nu coios. Dar eu, evil, mi-am facut unele sounduri cu care mai fac cate o rebeliune cand am chef...

 

Patch-urile alea de pe net sunt, n-am cuvinte....

Extraordinare, na ca am gasit cuvantul!

 

Daca le instalezi, aproape ca nu mai ai nevoie de restul efectului....

 

Am auzit de la multi de problema cu programarea.

 

Eu NU sunt fanul tehnicii, adica nu am facut un fetis din asta.

Ce sa zic, poate ceri prea mult de la scula, bagi prea multe efecte, faci un mare tort cu multa frisca, pui prea mult sos pe cartofii prajiti, nu stiu ce sa zic.

 

Ca sa fiu iar "modest", asta-vara a venit la mine unu' dupa o cantare si a zis ca-mi da 200 de euro si procesorul lui GT 6 daca-i dau bossgetesaseul meu. Ma gandesc ca i-o fi placut soundul. A, el era din echipa tehnica care facea sonorizarea, asa ca nu cred ca nu se pricepea. Samaritean cum sa intitulez, i-am spus care presupun care e problema, ca precis foloseste prea multe efecte. I-am dat cartea mea de vizita si i-am zis sa ma sune daca chiar nu reuseste sa-l programze, sa-l ajut.

Nu m-a sunat.

 

Morala:

 

Nu voi fi niciodata milionar

 

Pana nu uit, care era subiectul?

Nevermind...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.