www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Ibanez RG 170 DX


loris
 Share

Recommended Posts

Nou-nouta sau aproape noua... Are vintage tremolo, nu ? In poza nu se vede prea bine..

 

 

A fost putin folosita,dar este in stare exceptionala...pare noua...nu prezinta zgarieturi,lovituri...deci e in stare perfecta.

 

Da,are tremolo,dar nu este modelul cu menghini...are doua doze duble si una simpla pe mijloc...

Link to comment
Share on other sites

Guest InFlames

Modelu asta e 370DX toate ziua .... iar 170 DX are tremolo ...asemanarile dintre cele 2 modele ( 370DX si 170 DX) : ambele au sharktooth inlays....:)...........aaaaaa si ink ceva 170 DX face parte din seria GRG nu RG....salutare si bafta la vanzare

Link to comment
Share on other sites

Modelu asta e 370DX toate ziua .... iar 170 DX are tremolo ...asemanarile dintre cele 2 modele ( 370DX si 170 DX) : ambele au sharktooth inlays....:)...........aaaaaa si ink ceva 170 DX face parte din seria GRG nu RG....salutare si bafta la vanzare

 

Asta-i RG170DX

post-321-1139063975_thumb.jpg

 

Asta-i GRG170DX (GIO)

post-321-1139063992_thumb.jpg

 

Asta-i RG370DX

post-321-1139064089_thumb.jpg

 

Ala in poza din primul post ii RG170DX

Link to comment
Share on other sites

am si eu un rg170dx bk exact ca asta.

ma intrebaam daca e Rg sau GRG, pentru ca mi se parea prea ieftina(eu am dat pe ea 8mil.tot s.h.-1an vechime)

chitara asta da clasa celorlalte, din aceiasi categorie de pret,dar mai ales,din categorii superioare.Asta e chitara care m-a oprit din CRIZA cumpar-vand,cumpar-vand....

este intradevar Rg si nu GRG-Gio series.Are pe headstock V-ul specific Ibanez ,nu GIO.

are un tremolo mai destept si deosebit in sensul ca are oarecum o structura de asemanatoare Floyd-ului,doar ca, fara acord fin si menghine,dar mai ales solida.

nu se mai fabrica de 1-2 ani,fiind inlocuita de GRG170DX(gio)

chitara asta face toti banii(finisaje-calitatea componentelor),ba chiar mai mult.

rg370dx are doze Infinity si floyd-ul(EDGE-3) in rest...e geamana rg-ului 170DX,cu mentiunea ca 170 are latimea nut-ului cu 1mm mai mica decat rg370dx

Edited by stelica
Link to comment
Share on other sites

am si eu un rg170dx bk exact ca asta.

ma intrebaam daca e Rg sau GRG, pentru ca mi se parea prea ieftina(eu am dat pe ea 8mil.tot s.h.-1an vechime)

chitara asta da clasa celorlalte, din aceiasi categorie de pret,dar mai ales,din categorii superioare.Asta e chitara care m-a oprit din CRIZA cumpar-vand,cumpar-vand....

este intradevar Rg si nu GRG-Gio series.Are pe headstock V-ul specific Ibanez ,nu GIO.

are un tremolo mai destept si deosebit in sensul ca are oarecum o structura de asemanatoare Floyd-ului,doar ca, fara acord fin si menghine,dar mai ales solida.

nu se mai fabrica de 1-2 ani,fiind inlocuita de GRG170DX(gio)

chitara asta face toti banii(finisaje-calitatea componentelor),ba chiar mai mult.

rg370dx are doze Infinity si floyd-ul(EDGE-3) in rest...e geamana rg-ului 170DX,cu mentiunea ca 170 are latimea nut-ului cu 1mm mai mica decat rg370dx

Deci sa inteleg ca pana la urma e Rg? Ca daca da m-ar interesa!!! Da-mi IM: lestat_vamp90

Edited by Lestat
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.