www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Gig Bag


Guest eXtr3m3
 Share

Recommended Posts

Nu stiu sa iti dau un raspuns categoric, insa cand am cumparat eu acum multi ani un gig-bag pentru o acustica am fost cu chitara la magazin (la cine distribuie Proel in Muzica, nu stiu cum ii cheama), si am testat cu chitara - nu s-a suparat nimeni.

Mergi la Muzica, ia chitara cu tine, poate chiar gasesti ceva mai ieftin care corespunde nevoilor tale.

Eu am o husa proel care imi pare foarte rezistenta. E cam de doua ori mai scumpa decat cea din linkul tau dar materialul e mai gros si pare mai trainica.

Atata timp cat chitara nu are vreo forma exotica cu coarne lungi sau mai stiu eu ce, incape in orice husa de chitara electrica. GRG nu face exceptie.

Link to comment
Share on other sites

salut... am vazut ca se vorbeste despre gigbag-uri si am zis sa nu mai fac alt topic.

am cumaprat de la muzica un gigbag Proel (ala de 90 ron de care are toata lumea :) ) pt chitara mea.. un jackson kelly.

problema e ca nu aveam chitara cu mine sa vad daca incape, si cand am ajuns acasa am constatat ca e prea mica.

Chitara intra in husa dar sta foarte fortata. Dauneaza daca o tin in husa respectiva? adica se indoaie grifful sau ceva de genul ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.