www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Petre Magdin Sunt Dependent De Rock La Miezu Noptii!


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Dupa revolutie nu pierdeam nici o emisiune de-a lui Petre Marin."Intalnirea de la miezul noptii"imi aducea bucurie in suflet si mi-a deschis orizontul in domeniul muzicii rock!Pentru mine a insemnat mult Magdin si emisiunile lui!Mi-ar placea sa-l vad iara facand o emisiune de rock,cel putin de dragul vremurilor trecute!

Asta era fundas lateral pe la STEAUA.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest withefish
Asta era fundas lateral pe la STEAUA.... :)

 

 

HA HA HA!!!MA DA NEROD MAI SUNT :) !!!M-AM LASAT CUPRINS DE AMINTIRI! :D

ORICUM DE MULT NU AM MAI RAS ASA DE BINE!!! :P

MULTUMESC!

PETRE MAGDIN AM VRUT SA SCRIU!!!

FOAAAARTE TARE FRAATE!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Who the f_@( is Hefe? Not that I really care...

@korko, Faust & StratMan:

Tentaitva de a-l opune pe Cornel Chiriac lui Lentzi si Petre Magdin este total deplasata. Toti trei au facut ceva bun, in care au crezut. Pe Cornel Chiriac nu l-am cunoscut personal (l-am admirat neconditzionat pt. tot ce a facut) dar pentru bunele intentii ale lui Petre Magdin si Lentzi Chiriac bag mîna-n foc. Ce e rau in faptul ca Lentzi & Petre Magdin le-au facut educatzia muzicala unora si Cornel Chiriac altora? Asta a fost situatia, astea au fost vremurile!

 

PS. Vedeti ca ati inceput sa fitzi off-topic!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Subscriu :)

Nu mai e nici o emisiune de rock romaneasca care sa-mi placa la tv .

 

Ca sa inlatur orice dubiu : am ascultat vreo 10 ani de zile emisiunile lui Lenti Chiriac de la radio , mi-au placut emisiunile lei Petre Magdin de la tv , si nu am nici o treaba cu Dimbovitza , sunt din Timisoara :) .

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

Pe Cornel Chiriac nu l-am cunoscut personal (l-am admirat neconditzionat pt. tot ce a facut) dar pentru bunele intentii ale lui Petre Magdin si Lentzi Chiriac bag mîna-n foc.

 

Ca si tine, l-am cunoscut eu personal pe Magdin. Si mai stateam si pe Banu Manta pe vremea aia. Bunele intentii nu i le pun nici eu la indoiala. Altceva ii pun la indoiala. Nu trebuie sa te superi, fiind oameni diferiti e normal sa avem pareri diferite. Nu stiu unde ai vazut tu bascalie pe topicul asta. Probabil parerea pe care o ai tu despre Hefe o am eu despre Magdin, cu precizarea ca stiu ce vorbesc, cunoscandu-l personal. Care-i problema?

Link to comment
Share on other sites

fratilor am initiat topicul pt cei care vor sa sprijine fenomenul nu pt cei care sunt indiferenti. daca nu va intereseaza subiectul va rog nu postati. a si nu ma intereseaza ce face unu sau altu in viata personala. ma intereseaza in cazul de fata ce face in societate. esti ceea ce faci nu ceea ce cred unii despre tine.

Link to comment
Share on other sites

...fiind oameni diferiti e normal sa avem pareri diferite.

Ramîn deci la parerea mea, whether U like it or not. Problema e k un om a venit cu o propunere constructiva, dupa care au inceput "comentariile". Ma abtzin, pe moment sa le calific, dar, daca nu aveti chef sa sustineti un demers meritoriu, macar abtzinetzi-va!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Asa-i in public, n-ai ce-i face. Ar fi foare plictisitor sa fim toti de acord. Dar pe forum ne spunem toti parerile. Cui nu-i convine sa-si faca blog pe care nu se pot lasa comentarii, si sa ramana scrisa doar parerea lui.

 

un om a venit cu o propunere constructiva, dupa care au inceput "comentariile"

Pai... e forum, nu-i mica publicitate. Mi s-au parut comentarii decente, nu a jignit nimeni pe nimeni pentru parerile personale, doar s-au enuntat si alte idei.

Link to comment
Share on other sites

Asa-i in public, n-ai ce-i face. Ar fi foare plictisitor sa fim toti de acord. Dar pe forum ne spunem toti parerile. Cui nu-i convine sa-si faca blog pe care nu se pot lasa comentarii, si sa ramana scrisa doar parerea lui.

 

Pai... e forum, nu-i mica publicitate. Mi s-au parut comentarii decente, nu a jignit nimeni pe nimeni pentru parerile personale, doar s-au enuntat si alte idei.

 

+1 :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Mda... Voi invocati libertatea de expresie doar atunci cînd va convine! Ei bine, este dreptul meu sa sustin demersul lui apocalipsa si sa-i combat pe cei care sunt contra acestui demers, oricît de putin va convine voua asta!!!!!!

@Faust: Pîna acum cîteva ore, habar n-aveam ca numitul Hefe exista. Voi continua sa-i ignor existenta si de acum incolo, whether U like it or not... Revenind la subiectul topicului, ramîn la parerea mea: sunt situatzii în care ironia nu-si are rostul!

@Korko: Vrei - nu vrei, "spiritul" (daca poate fi numit asha) dîmbovitzean a cuprins toata tzara. Sa nu crezi k, dak stau in Bucuresti, nu stiu cîte parale face orasul ~asta!

Link to comment
Share on other sites

Who the f_@( is Hefe? Not that I really care...

@korko, Faust & StratMan:

Tentaitva de a-l opune pe Cornel Chiriac lui Lentzi si Petre Magdin este total deplasata. Toti trei au facut ceva bun, in care au crezut. Pe Cornel Chiriac nu l-am cunoscut personal (l-am admirat neconditzionat pt. tot ce a facut) dar pentru bunele intentii ale lui Petre Magdin si Lentzi Chiriac bag mîna-n foc. Ce e rau in faptul ca Lentzi & Petre Magdin le-au facut educatzia muzicala unora si Cornel Chiriac altora? Asta a fost situatia, astea au fost vremurile!

 

PS. Vedeti ca ati inceput sa fitzi off-topic!!!!!

 

lasandu-l, cu respect, pe lentzi chiriac deoparte, sa stii ca si drumul spre iad e pavat cu intentii bune! (iar mana n-o baga in foc ca ramai ca mucius scaevola si ce faci dupa aia cu chitara?) :)

Link to comment
Share on other sites

lasandu-l, cu respect, pe lentzi chiriac deoparte, sa stii ca si drumul spre iad e pavat cu intentii bune! (iar mana n-o baga in foc ca ramai ca mucius scaevola si ce faci dupa aia cu chitara?) :)

 

Uff, iar glumitze.... Lasa, Stratman, stiu eu cum sa-mi protejez mîinile!

 

Treaba suna bine numai ca trebuie cineva cu talent scriitoricesc sa compuna misiva/petitia. Face cineva un pas in fata?

Mda, sesizez aici un apropont... Ceva de genu': "Marchize, tu esti ziaristu', scrijeleshte tu petitzia"...

Warning: dak o scriu eu, iese pamflet anti-sistem! Iar kelioshilor, burtoshilor si gushatzilor care conduc TVR sigur nu le-ar cadea prea bine la stomac, si atunci s-ar putea k efectul sa fie cu totul altul decît cel dorit... Just gimme time sa ma consult cu unii oameni (Lentzi Chiriac including), sa mai vad care e atmosfera prin TVR (asta ia timp, nu prea mi-am cultivat relatziile lately) si mai vedem... Pîna atunci, dak îl manînca pe vreunul pixul, just go ahead without me!!!

 

@apocalipsa, marcel & John Petrecce: keep in touch!

Link to comment
Share on other sites

Da , de ce musai la prafuitul si invechitul TVR ? Ce, crezi ca n-ar avea valoare pentru alte posturi? Vezi ca exista si MTV Rock, VH 1, s.a.m.d. Ia vorbeste cu ei, ca nu se stie....Astia chiar se pricep , nu se poate sa nu-l aprecieze, imediat, pe unul ca Petre Magdin.

 

pt ca e televiziune Nationala si pt ca in timp ce celelalte se ocupa cu manelizarea romaniei TVr se mai ocupa si de cultura.

Link to comment
Share on other sites

Da , de ce musai la prafuitul si invechitul TVR ? Ce, crezi ca n-ar avea valoare pentru alte posturi? Vezi ca exista si MTV Rock, VH 1, s.a.m.d. Ia vorbeste cu ei, ca nu se stie....Astia chiar se pricep , nu se poate sa nu-l aprecieze, imediat, pe unul ca Petre Magdin.

 

La"intalnirea de la miezul noptii" puteai sa vezi trupe dure si foarte dure...ceea ce nu s-a intamplat pe nici o televiziune nici chiar la Lenti.Formatul altor posturi era/este prea comercial...si pentru un public larg(ei cauta audienta).Petre Magdin se adresa Rockerului,unui segmet destul de restrans.

Lenti a avut o sclipire de moment dupa care...inafara de Judas P si alternativ(trupe care erau bagate si ziua) era slab tare...un DImmu sau Cradle o data pe luna(in cazurile fericite)

La IMN an vazut pentru prima data Carcass,At the Gates,Cradle of F,Children of B.Sepultura etc...asta se intampla in anii '90.Plus trupele care veneau la el si se afirmau,asa aflam si ce trupe mai canta si cum canta in Romania(ca spectator) iar ca trupa era o rampa de lansare,se facea ceva in sensul asta...acu...nimic. :)

Super om! Era amuzant cum intindea el mainile,inainte de fiecare piesa si zicea replica lui celebra:,,urmariti...intalnirea de la miezul noptiiiiiiii!" Prea tare!!!

post-9005-1233037965_thumb.jpg

 

P.S.Semnez cu ambele maini daca se realizeaza treaba asta.

 

 

 

Un top al oamenilor care au facut istorie in TVR...Petre Magdin e pe locul 2!!! :)

Hai la vot...poate se tine totusi cont de topul asta si o sa se faca ceva in sensul asta...stiti la ce ma gandesc,nu? :)

http://www.tvr50.ro/top.php

Sper sa fie bun acel top iar pagina sa fie inca in vizorul TVR-ului...(sa nu fie un site uitat pe undeva pe net)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am primit pe mail (contact at rgc.ro ) urmatorul mesaj si il reproduc aici.

 

Salutare, La multi ani cu multa sanatate, dragoste si bani, pentru tot anul si toata viata!

 

Intamplator, sotia mea, a gasit frumoasele voastre ganduri, pe un forum.

Nu mai locuiesc in Banul Manta:).

Ma bucur ca ti-a placut vinul meu din balcon:)), acum am unul si mai bun!:))

Va multumesc tuturor celor care ati scris atat de frumos despre mine si emisiunea mea: Rock la miezul noptii.

Din pacate, da, ma obligau sa dau reluari pe TVR2, pt ca nu au vrut sa-mi mai aprobe emisiunea pe motiv ca nu mai au bani si a.s.m.d!

Va salut pe toti, numai ganduri de bine. Aceasta este adresa mea personala de mail.

 

Va salut cu mare drag, al vostru pe viata,

Petre Magdin

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.