www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC Timisoara


Marius T
 Share

Recommended Posts

Guest master_a

Cum credeti voi, sper sa jung si eu la un moment dat la o intalnire RGC. Rock on forever guitar brothers and sisters :)

Link to comment
Share on other sites

 

E mai bine in timpul saptamanii pentru ca multi sunt la servici si in weekend ar mai vrea omu sa stea pe acasa. Cam asa sta treaba la intalnirile RGC Timisoara. Mai bine sacrifici o seara din saptamana decat o dupamasa/seara din weekend.

 

 

well si eu sunt de parere ca mai bine in cursul saptamanii...

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

 

well si eu sunt de parere ca mai bine in cursul saptamanii...

 

Pai sariti cu propuneri de data/ora/loc si sa vadem cine se mai baga.... Bogdan, Tibi, Paul, Andrei, Cristi... anybody...

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Vreau si eu sa vin, propuneti...

 

Bogdan is back! Salutare stimabile, si bine ai revenit printre noi. ar fi O varianta sa mergem la tine la sala dar asta doar in situatia in care 1: se poate, 2: nu ai repetitii saptamana asta (ca daca ai repetitii n-o sa incapem si n-o sa avem timp de noi). Si daca merge la tine la sala, putem sa venim si cu ale chitare and stuff si sa gigi-uim in pica :) .

 

 

 

Daca nu, hai sa propun eu: Marti seara ( adica maine 29.08.2006 ) ora 8.30 - cargo club (ca sa nu avem probleme din cauza vremii).

Link to comment
Share on other sites

Bogdan is back! Salutare stimabile, si bine ai revenit printre noi. ar fi O varianta sa mergem la tine la sala dar asta doar in situatia in care 1: se poate, 2: nu ai repetitii saptamana asta (ca daca ai repetitii n-o sa incapem si n-o sa avem timp de noi). Si daca merge la tine la sala, putem sa venim si cu ale chitare and stuff si sa gigi-uim in pica

Salut! Noi avem probabil miercuri repetitii de la 5 pana pe la 7-7.30, asa ca va invit la un jam de pe la 7.30-8. Cine are timp sa vina mai repede sa asiste la repetitii si sa se distreze pe seama noastra e binevenit!

Am zis probabil deoarece la noi niciodata nimica nu e sigur, asa ca mai bagati un ochi pe-aici, daca se intampla ceva mai anunt.

La sala avem doar doua ampuri (si alea niste jeguri, ce-i drept unul are doua intrari), asa ca cine poate sa-si aduca pe langa chitara si ceva amp..

Pentru cine n-a mai fost, sala e in cladirea Pencoop de pe Ialomitei - strada cu Terra, Kappa, Euro etc. dar in zona cu cimitirele. Cand ajungeti in fata dati bip - 0726376537.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Salut! Noi avem probabil miercuri repetitii de la 5 pana pe la 7-7.30, asa ca va invit la un jam de pe la 7.30-8. Cine are timp sa vina mai repede sa asiste la repetitii si sa se distreze pe seama noastra e binevenit!

Am zis probabil deoarece la noi niciodata nimica nu e sigur, asa ca mai bagati un ochi pe-aici, daca se intampla ceva mai anunt.

La sala avem doar doua ampuri (si alea niste jeguri, ce-i drept unul are doua intrari), asa ca cine poate sa-si aduca pe langa chitara si ceva amp..

Pentru cine n-a mai fost, sala e in cladirea Pencoop de pe Ialomitei - strada cu Terra, Kappa, Euro etc. dar in zona cu cimitirele. Cand ajungeti in fata dati bip - 0726376537.

 

I'm in! Vin cu efectu (amp n-am)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Salut. Ar fi bine sa ne intalnim undeva unde se poate canta ... Sa organizam un jamsession pt noi intr-un club. :):):) Ce ziceti de asta?

 

S-a discutat dar nu avem unde, asta e marea problema. Daca te pui tu sa organizezi partea logistica, toata stima, cred ca o sa fie ceva interesati.

 

 

 

Apropo, stai la casa? Ai sala de repetitii? Putem sa venim la tine sa jam-uim p'acolo din cand in cand?

Link to comment
Share on other sites

S-a discutat dar nu avem unde, asta e marea problema. Daca te pui tu sa organizezi partea logistica, toata stima, cred ca o sa fie ceva interesati.

 

 

 

Apropo, stai la casa? Ai sala de repetitii? Putem sa venim la tine sa jam-uim p'acolo din cand in cand?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ce? Ai ramas fara cuvinte sau pur si simplu nu ti-a placut soloul??? Un duel next time? Ce zici?

:)

TB merci.

Ah pt cei care nu stiu despre ce solo este vorba am atasat soloul respectiv.

Nu am inteles ce era cu fata respectiva... intrebam daca ai sau nu un loc unde sa ne adunam RGC-istii din Timisoara si tu ai raspuns: " :) ", lucru care nu l-am inteles si am intrebat ce vroia sa insemne.

Nu stiu de unde ati scos ca sunt agresiv sau ca nu mi-a placut solo-u... ce solo? Acum am ascultat solo-ul care l-ai atasat... BRAVO! Mi-a placut!

 

Deci, repet intrebarea: ai cumva o sala unde repeti si unde am putea sa ne adunam din cand in cand RGC-isti?

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Nu am inteles ce era cu fata respectiva... intrebam daca ai sau nu un loc unde sa ne adunam RGC-istii din Timisoara si tu ai raspuns: " :) ", lucru care nu l-am inteles si am intrebat ce vroia sa insemne.

Nu stiu de unde ati scos ca sunt agresiv sau ca nu mi-a placut solo-u... ce solo? Acum am ascultat solo-ul care l-ai atasat... BRAVO! Mi-a placut!

 

Deci, repet intrebarea: ai cumva o sala unde repeti si unde am putea sa ne adunam din cand in cand RGC-isti?

 

OK. Vad ca am exagerat avand in vedere ca sunt si bolnav (racit nu alta :( ) ... cer scuze pt scapare.

Raspunsul meu din pacate este ca deocamdata nu am sala ... si in curand nu pot sa rezolv asta, DAR am cateva optiuni si incerc sa fac tot ce pot ca sa avem unde sa ne intalnim "paşnic" :) pt ca sa jam-uim. Sper ca totusi va fi un suport si forumul nostru (RGC-istilor din TM). Sincer sa fiu pe mine nu ma incanta cand nu poti decat sa vorbesti despre cantatul ... ca sa spun adevarul nu-mi place deloc ... vorba multa = saracie mare :)

Incaodata sper ca nu te-am enervat si citeste mesajele personale care le primesti, acolo am trimis soloul.

Have a nice day!

Link to comment
Share on other sites

 

OK. Vad ca am exagerat avand in vedere ca sunt si bolnav (racit nu alta :( ) ... cer scuze pt scapare.

Raspunsul meu din pacate este ca deocamdata nu am sala ... si in curand nu pot sa rezolv asta, DAR am cateva optiuni si incerc sa fac tot ce pot ca sa avem unde sa ne intalnim "paşnic" :) pt ca sa jam-uim. Sper ca totusi va fi un suport si forumul nostru (RGC-istilor din TM). Sincer sa fiu pe mine nu ma incanta cand nu poti decat sa vorbesti despre cantatul ... ca sa spun adevarul nu-mi place deloc ... vorba multa = saracie mare :)

Incaodata sper ca nu te-am enervat si citeste mesajele personale care le primesti, acolo am trimis soloul.

Have a nice day!

 

:) ... sorry... nu am vazut mesajul. My Bad!

Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne vedem si noi la o bere saptamana viitoare cand vin si studenteii nostrii de prin alte orase.

 

Propun clasica intalnire din Cargo, Marti la ora 7. Ce ziceti?

 

Aveti alte propuneri?

Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne vedem si noi la o bere saptamana viitoare cand vin si studenteii nostrii de prin alte orase.

 

Propun clasica intalnire din Cargo, Marti la ora 7. Ce ziceti?

 

Aveti alte propuneri?

 

 

Nu e inchis cargo ? ca parca era inchis in ultima vreme.. e ok marti dar daca ar fi ora 20 cred ca ar fi mai bine nu de alta dar sa nu plec de la servici direct in cargo :) ... alte propuneri...

Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne vedem si noi la o bere saptamana viitoare cand vin si studenteii nostrii de prin alte orase.

 

Propun clasica intalnire din Cargo, Marti la ora 7. Ce ziceti?

 

Aveti alte propuneri?

 

Ce ziceti de ziua de joi? Si sa vedem dc cargo e deschis sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

In afara de joia asta, cand sunt ocupat, se poate face in orice zi.

Deci fie marti, fie joi saptamana viitoare .. it works for me.

 

Ora 20 e o ora prolifica si pentru mine .. conform astrelor .. ca sa nu ajung transpirat :)

 

 

Cedracu!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne-am pensionat sau ce? :)

What the f...k? :)

Macar exersati din cand in cand? :)

Ne vedem saptamana viitoare???

Astept propuneri ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest claxonn
:) nu stiu ce sa zic :) e frig.. cargo e inchis... drrrr

Nu inteleg o chestie, a inceput faculta, toata lumea in principiu a venit la scoli... unde sunteti fratilor?

Propun o intalnire duminica ora 16:00 in fata la CuliNet (in complex) pentru a merge in THARE. Cine se baga?

Precizare: daca nu suntem macar 5 nu cred ca are sens sa ne adunam.

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.