www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sa Intram In Cartea Recordurilor


Iorgu Mihai
 Share

Recommended Posts

Tara noastra s-a remarcat la sfarsitul anului printr-o serie de recorduri mondiale (cum ar fi 4000 de mosi craciuni, un carnat de cateva sute de metri...si inca alte porcarii).

Ce ar fi daca am intrece si noi un record mondial, mai exact sa ne strangem, noi chitaristii, intr-un numar mare si sa cantam toti o melodie anume(una usoara cum ar fi Smoke on the Wather, Iron Man, etc.) sau nu stiu, sa fie ceva mai superior decat ce vedeti in filmul acesta

.

Nu trebuie sa facem exact ca in filmul acela, ...in fine trebuie sa fim uniti si sa ne dam drumul la imaginatie.

PS:Constientizez ca o sa fie extrem de greu dar nu si imposibil.Astept idei si comentarii(de preferabil pozitive).

Link to comment
Share on other sites

o sa vorbesc eu cu nas`miu george (becali evident) sa ne dea ghencea-u` si niste bani de cabluri si pene si-i dam gata pe americani, unu la mana...

doi la picior, nu cred ca sunt forumisti activi cati oameni erau acolo...chiar daca vezi tu nu-sh cate mii de usere, o gramada is spamere, doar cateva sunt persoanele care posteaza...

trist ca al doilea post al tau a fost asta...

Link to comment
Share on other sites

:) , gata, io ma bag, deci suntem 2:), se mai baga careva, sau merem, mancam niste semninte in asteptarea celorlalti dupa care ne intoarcem acasa?
Link to comment
Share on other sites

Mai bine am canta in spatiu. Sa fim toti legati de un cablu si sa formam harta Romaniei sa se vada de pe pamant. Ar murii americanii aia de ciuda. :)

 

Banii nu sunt o problema. Fac eu o catapulta si ne ducem unu cate unu.

 

Sonorizarea o s-o realizam prin pahare de unica folosinta legate cu ata pana jos pe pamant si sunetul va fi transmis prin vibratia atei pentru ca in spatiu nefiind aer nu se poate transmite sunetul. La capatul celalt al atei va fi si acolo un paharel sa putem auzii si noi ropotele de aplauze care vin de pe pamant.

 

 

Piesa: Liviu Vasilica - Marie la nunta ta

Link to comment
Share on other sites

Mai incearca altceva mai simplu, uita-te si tu la topicul lui Fuictum, ca sunt ceva idei si deja is luate...zimi tu mie de unde faci rost de mii de chitaristi care sa isi plateasca transportul pana la punctul A, cazarea, mancarea, numa pentru un Record... :)

Oricum...daca va strangeti cu totii si mai aveti nevoie de o persoana vin eu :)

Link to comment
Share on other sites

intrebarea de baza e cine ia aia 50.000 de coco de la cartea recordurilor.

 

singura kestie originala ar fi 5000 de chitaristi pe casa poporului. porma americanii poa sa faca si ei pe pentagon. si sa ne filmeze din helicopter. mai ales pe mine.

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

8-| pentru ce sa facem aceasi tampenie cum au facut altii. Plus mi se pare stupid si fara folos.

Daca ar fi sa vina cineva cu initiativa de a face o orchestra urbana/moderna cu un repertoriu neoclasic sau cu un gen nou ar fi o idee.

Sau sa se adune mii de instrumentisti si sa cante Imnul Romaniei pe 1 Decembrie in mijlocul Bucurestiului .

Edited by archDude
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Ma bag si eu daca e undeva de mers vin :) ... alta idee faina sti care ar fi ... sa cantam fiecare acasa la el dar sa facem ceva international :)

Sau mai bine ne vedem de treaba :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu daca e undeva de mers vin :P ... alta idee faina sti care ar fi ... sa cantam fiecare acasa la el dar sa facem ceva international :D

Sau mai bine ne vedem de treaba :)

il chem si pe Batio :) Da clar ca as vrea sa vin :D , asa avem posibilitatea sa ne luam unii de altii ,,ha ha, nu stii aia" :) kidding

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ati fumat ceva ? :)

 

 

Deci ce ai aratat tu in filmulet este imposibil in romania.

 

Daca te uiti tu bine locatia este Kansas City adika pe la texani , iar acolo stiu 100% ca toti au chitari prin casa chit ca nu canta cine stie ce Gipson / Fender la greu stiu ca imi povestea un preten care a fost pe acolo ca ramasese masca unde mergea trebuia sa existe o chitara in casa si sa cante pe ea (2 , 3 acorduri neinteresant chitara sa fie acolo daca nu aveai erau looser pe acolo ceva de genu)

 

La noi in romania cred ca toti cu chitari inclusiv cei cu hora(de retinut daca va uitati bine marea majoritate au chitari decente ) nu o sa strangem.

 

SI mi se pare si super AMERICANESC (faza cu recordurile mondiale) care ma dispera la culme parca de acolo totul e bun uii Coca COla PEPSi etc... intelgeti aluzia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Monk90222

dc nu facem toti o inregiostrare cu piesa si o trimitem nush... unui tip care stie sa le "lipeasca", "suprapuna"... etc.. intr-un cuvant sa le editeze in asa fel in cat sa fie un sincron cat de cat? :) :))

Link to comment
Share on other sites

Asta nu prea merge. Lipseste motivatzia.

 

Io zic sa incercam sa intram in cartea recordurilor cu cea mai mare bataie cu chitari.

Dam un anunt rapid Ibanistii vs. Fenderistii.

 

80% din forumisti o sa fie prezntzi.

 

In plus asta o sa fieun record care sa tina multi ani. Unde mai gasesti in lumea asta oameni asa de prosti incat sa urasca un brand de chitari?

 

Poate mai primim si ceva sponsorizare de la cele doua firme producatoare de chitari.

 

Buna idee, dar o sa iasa cu sange :) !!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.