www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pian Vechi


Alex_Strat69

Recommended Posts

Salut !

Am un pian vechi din 1911, totul original , nu l-am refurniruit, nu am schimbat nimic la el .

 

Are placa de bronz , clape de fildes si este vienez. Am nevoie mare de bani si vreau sa il vand , imi puteti spune cat as putea cere pe el . Ma gandesc sa il vand in afara , ca in Romania nu prea cred ca sunt colectionari care sa aiba bani si sa isi permita sa plateasca cat trebuie.

 

Multumesc frumos si LA MULTI ANI !

post-1189-1230835169_thumb.jpg

post-1189-1230835227_thumb.jpg

post-1189-1230835257_thumb.jpgpost-1189-1230835321_thumb.jpg

post-1189-1230835394_thumb.jpgpost-1189-1230835464_thumb.jpg

Edited by Alex_Strat69
Link to comment
Share on other sites

da stiu de asta nu vreau sa il dau in Romania... adica pt 1000 euro nici macar nu merita sa ma chinui sa il cobor de la etaju 4 ... de asta ma gandeam sa il dau pe afara , si eventual ii platesc eu transportu

iar cu reconditionarea, eu ma gandesc ca e mai valoros daca e in starea initiala

Link to comment
Share on other sites

da stiu de asta nu vreau sa il dau in Romania... adica pt 1000 euro nici macar nu merita sa ma chinui sa il cobor de la etaju 4 ... de asta ma gandeam sa il dau pe afara , si eventual ii platesc eu transportu

iar cu reconditionarea, eu ma gandesc ca e mai valoros daca e in starea initiala

 

sa stii :) (.....etaju 4 )

oricum weird.....alta piesa de mobilier din 1911 e mai mult de 1000E.....

bun, daca ar fi reconditonat "ca la carte" ar fi si mai bine

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Ba frate poi eu pt 1000 euro il cobor singur de la 10 :)

P.S. Cam nespalat pe dintzi pianul asta :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Nu il vinzi nici afara cu mai mult. Pianele Wirth au fost si noi niste piane medii. El nu are in acest moment nici o valoare ca si instrument, este complet depasit din toate pct de vedere (nu intru acum in alte detalii) Singura lui valoare, si aceasta indoielnica, este ca si "antichitate". F greu de crezut ca cineva de afara va plati peste 1000 de euro, plus transport 500 pt asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

intr-adevar, franz wirth sunt instrumente destul de slabe. dar eu am vazut scris bosendorfer pe el, si am presupus automat ca e bosendorfer. greseala mea :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.