www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrerupere


Guest bullygil
 Share

Recommended Posts

Guest bullygil

Ok, nici n-am luat bine chitara, ca deja am probleme.Am observat chestia asta azi.Adica acum.Pur si simplu cand cant, la un moment dat pentru o scurta perioada te timp, se opreste sunetul.Nu se mai aude amplificatorul.Nu mi-a mai facut pana acum asa.De la ce poate sa fie?

Link to comment
Share on other sites

Ok, nici n-am luat bine chitara, ca deja am probleme.Am observat chestia asta azi.Adica acum.Pur si simplu cand cant, la un moment dat pentru o scurta perioada te timp, se opreste sunetul.Nu se mai aude amplificatorul.Nu mi-a mai facut pana acum asa.De la ce poate sa fie?

 

incearca cu alt cablu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

se intampla si la mine... e de la cablu. Am un cablu Fender de 5m si se intrerupe cateodata, trebuie sa il misc putin si isi revine. Am incercat cu un cablu de la procesor de juma' de metru Proel (mult mai bun decat fenderul, mai putin zgomot) si nu se intrerupe deloc, deci de la cablu este in cazul meu.

Link to comment
Share on other sites

<br />se intampla si la mine... e de la cablu. Am un cablu Fender de 5m si se intrerupe cateodata, trebuie sa il misc putin si isi revine. Am incercat cu un cablu de la procesor de juma' de metru Proel (mult mai bun decat fenderul, mai putin zgomot) si nu se intrerupe deloc, deci de la cablu este in cazul meu.<br />
<br /><br /><br />

 

Norocul meu ca eu am cabluri hand made by me, macar stiu ca nu se intrerup :)

Link to comment
Share on other sites

se intampla si la mine... e de la cablu. Am un cablu Fender de 5m si se intrerupe cateodata, trebuie sa il misc putin si isi revine. Am incercat cu un cablu de la procesor de juma' de metru Proel (mult mai bun decat fenderul, mai putin zgomot) si nu se intrerupe deloc, deci de la cablu este in cazul meu.

intr-adevar... cablurile fender sunt sub orice critica... :)

Link to comment
Share on other sites

lol ! pai cumparati-le cu incredere , ca-s si ieftine tare. ale mele made by me sunt sfante ! cablu bun , mufe Proel aurite 5RON/buc , lipituri serioase....si nu am treaba .

 

cat despre problema omului , pare a fi de la cabluri in prima faza, dar eu intotdeauna ma gandesc la ce e mai rau :)

nu te speria, ia-o sistematic : schimba cablurile intai, cu unele bune, exclus Fender . daca persista problema , atunci e belea :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.