www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Imi Dau Seama Daca Este Fake?


Guest Rosebud
 Share

Recommended Posts

Guest Rosebud

M-am hotarat sa-mi cumpar un Shure sm58 beta asa ca am fost la Muzica si acolo ce sa vezi:sus la etaj costa 500 iar jos 750 ron.

Cele de sus sunt facute in China (pt ca l-am intrebt pe nenea) iar cele de jos sunt facute in Mexic.

Intrebarea mea ar fi:cum le pot deosebi?

Aparent sunt la fel seamana izbitor, iar in ctie au aceleasi instructiuni, etc.Mi-e teama sa nu iau cu 750 acelasi lucru ca si cu 500.

Am vazut ca aici sunt oameni care se pricep si chiar i-as ruga sa-mi raspunda daca doresc.Multumesc!

Edited by Rosebud
Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat sa-mi cumpar un Shure sm58 beta asa ca am fost la Muzica si acolo ce sa vezi:sus la etaj costa 500 iar jos 750 ron.

pretul nu e mereu un criteriu, ca sa nu zic niciodata.

 

am fost ieri sa-mi iau corzi si una alta. d'addario pro arte era sus 25 ron, jos 40 ron. am zis... ok, poate chiar si-o lua teapa vreun tilica. si multe altele la fel. ia dintr-o sursa sigura si aia e.

Link to comment
Share on other sites

desfaci microfionul bucati si pe bobina trebuie sa scrie pe firul de 0,05 din cm on cm "Shure.....Shure..." LOL

 

Nu ai cum sa stii dac este o copie frumoasa , bine executata.In zilele noastre au baietii scule sa copieze orice doar sa le merite truda ..Daca ar folosi materiale adecvate noi cumparatori nu am avea de pierdut dar ????

Link to comment
Share on other sites

desfaci microfionul bucati si pe bobina trebuie sa scrie pe firul de 0,05 din cm on cm "Shure.....Shure..." LOL

 

Nu ai cum sa stii dac este o copie frumoasa , bine executata.In zilele noastre au baietii scule sa copieze orice doar sa le merite truda ..Daca ar folosi materiale adecvate noi cumparatori nu am avea de pierdut dar ????

:)

 

Mai bine nu-ti mai cumperi, nu? "LOL"

Edited by klauss^^^
Link to comment
Share on other sites

de ce nu iei matale de pe thomann si elimini din start problema asta?

nu e deloc sigur ca o elimina daca ia de pe Thomann.Eu am luat de la un alt reputat magazin din germania si a fost tzeapa.Am vazut SM 57 luat de pe thomann si era chinezesc.Ba mai mult,am vazut Beta 58 luat de la fosta reprezentanta din Romania,si era fake.Poate luate de la Paradigma ar fi OK,ma indoiesc sa aiba Cristi Singer timp de prostii :)

A,si pentru cultura voastra generala,Shure NU produce microfoane din seria SM sau din seria Beta in China,doar in Mexic

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.