www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Votati-ne


Guest PhenomenOn
 Share

Recommended Posts

@Susceptor,tu crezi ca Trooper canta in deschidere cu trupa aia de Black metal,daca era votul corect si castigau ?

Eu nu cred.

Totul, e publicitate...

 

Eu daca fac lansare la album si cant black metal crezi ca vreau in deschidere o trupa de heavy?

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

3. ideal era vot pe baza de cod de pe bilet (e.g. cumperi bilet de la TicketPoint, bagi codul, ai un vot) - tot nu ar fi corect, dar cine ar cumpara mai multe bilete doar ca sa poata sa voteze (in fond trupa din deschidere e pentru cei care vin)

 

asta da... ar fi fost ideal... asa faceau si o publicitate mai buna, mai eficienta... pentru ei cel putin...

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum ati vazut, trupele care vor canta in deschidere la trooper sunt idol si lost.

Faza tare e ca idol sunt no comment, ba chiar pe un forum comenteaza de cum cantam noi si cum am strans voturile in prima seara :) :) .

Pentru cei ce nu stiu, solista din idol e gagica-sa lui balauru, deci se intelege cum merge cu fraudele in romania (ca sa obtii, tre sa dai si ceva la schimb :D ).

Lost e o trupa destul de mare despre care am aflat ca ar fi avut ocazia sa cante la monsters of rock, oricum nu erau in concurs pe site.

Deci, daca pretextul trooper era sa promoveze noi talente, cu noi nu tine :) .

Macar si-au promovat albumul, doar asta e scopul lor : sa vanda, nu ? Din pacate, nu si al nostru (noi facem muzica de dragul muzicii).

In schimb, daca vreti neaparat sa mergeti la concert, luati cu voi niste rosii de aruncat in pseudo-trupa in cauza si daca puteti, aratati-le obrazu celor care comentau de fraudele de la concurs.

Eu unul imi bag picioarele si plec in excursie. Macar pot sa ma fac manga si sa nu ma mai gandesc la toate porcariile din tarisoara.

Link to comment
Share on other sites

imi pare rau ca-ti spun asa de... dar idol suna mai inchegat ca voi... :) si mai putin fals...

 

e normal... si eu mi-as alege prietena sa cante in deschidere cu trupa ei la mine la concert... (daca e sa aleg...)

 

besides... who doesn't want to see some hot chicks in a rock concert!!!

 

and dude.. seriously... they play fine...

 

parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

imi pare rau ca-ti spun asa de... dar idol suna mai inchegat ca voi... :) si mai putin fals...

 

e normal... si eu mi-as alege prietena sa cante in deschidere cu trupa ei la mine la concert... (daca e sa aleg...)

 

besides... who doesn't want to see some hot chicks in a rock concert!!!

 

and dude.. seriously... they play fine...

 

parerea mea...

:):)

Link to comment
Share on other sites

Salut bro!!! Imi pare rao ca se aude asa ceva, am invatat ca de obicei cand iese fum de undeva un mic foc este 90% din cazuri.

Nu stiu acu care ar fi adevarul dar un lucru e sigur: efectul obtinut este exact invers....adica, daca maine vreao trupa de tineri mai vrea sa participe la initiative din astea o sa se gandeasca de 2 ori inainte sa investeasca timp si bani.... Pentru ca sar putea sa fie 'aranjat'.... Pacat, daca se intampla din astea, pentru imagine negativa, pentru tineri care se dau seama de mici ca trebuie sa fi SMEKER daca vrei sa supravietuiesti si sa mergi inainte, trebuie sa pacalesti, sa aranjezi, sa furi. Culme ne inca miram cand un tinerel se comporta cu lipsa de respect si cu mandrie. Oare unde o fi vazut asa ceva? Ma rog.

SIstemul al 'FAVORIZAT' e unul pierzatore din start, sa bagi pe o conostinta 'incapabila' sa faca ceva care putea sal faca altcineva mult mai pregatit si competent este o solutie de comoditate. Nu aduce nimic positiv.

Nu in ultim rand in aceste cazuri cand trupa 'faimosa' alege un colaborator sa deschida concerte, se uita foarte atent sa nu fie vreun posibil pericol (cum ar fi ca lume as prefera trupa tineretului decat cea deja faimosa?)

Asa ca eu in loc al trupei care au fost eliminat nu mas ingrijora prea tare, sar putea sa fi fost eliminat pentru cas bun si deranjator. Numai bine si speram ca pentru vitor incepem sa vedem un pic de lumina, cel putin din punctul de vedere social uman ca cel economic sa dus dracu. Numai bine.

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.