www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Squier Start Playing Kit


Guest guitar4ever
 Share

Recommended Posts

pare ok for the price...

daca esti incepator nu-ti tre mai mult ... ampul e ok.. am cantat pe unul... daca esti incepator absolut nu ai de ce sa folosesti od-ul si nici nu ti-ai da seama ca e naspa... dar daca ai mai cantat pe acustica si vei evolua ceva mai rapid iti mai tre si o pedala...

eu mi l-as lua :)

 

daca vrei... mai ai o alternativa: squier affinity ( sigur calitatea e mai buna la chitara) si un amp de casti gen Vox amplug sau marshall ms-2... in functie de gusturile tale :) doar ca asa nu prea mai poti sa arati altora ce stii :) si te duce la acelasi pret...

 

depinde cati bani vrei sa investesti...

Link to comment
Share on other sites

eu am kitul si nu am de ce sa ma plang.

 

chitara tine acordajul si cu un setup bine facut ai corzile relativ joase si fara fret buzz. proful meu mia zis ca la banii la care iam dat pe ea nu este ceva mai bun (am luat mai ieftin de pe ebay) si nici nu merita sa o vand.

 

ampul e numa bun de studiu, dar cablul so dus destul de repede.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
dar este mare diferenta intre pachetul acela si acesta http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=298 ?

adica pt cele 200 roni se merita?

Chitara din pack-ul asta este Affinity, teoretic ar avea corp din Alder, asa cum au chitarele Fender (adica e mai aproape de reteta originala). De asemenea are un amplficator Fender Frontman (desi tot in china e probabil facut). Din punctul meu de vedere, nu cred ca merita sa iti cumperi un pack cat mai scump. Mai intai trebuie sa te acomodezi cu chitara. Treptat iti vei dezvolta gusturile si vei sti mai bine. Oricum chitara asta o vei schimba intr-un an, si in niciun caz nu iti vei lua tot un Squier. :) Good luck shopping! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar4ever

Sa stiti ca eu mi-am cumparat chitara si nu mai este nevoie sa imi raspundeti pe tema pack-ului, dar ati putea continua ajutand pe altii care cauta info despre pack :)

Link to comment
Share on other sites

Guest tzika_87
Chitara din pack-ul asta este Affinity, teoretic ar avea corp din Alder, asa cum au chitarele Fender (adica e mai aproape de reteta originala). De asemenea are un amplficator Fender Frontman (desi tot in china e probabil facut). Din punctul meu de vedere, nu cred ca merita sa iti cumperi un pack cat mai scump. Mai intai trebuie sa te acomodezi cu chitara. Treptat iti vei dezvolta gusturile si vei sti mai bine. Oricum chitara asta o vei schimba intr-un an, si in niciun caz nu iti vei lua tot un Squier. :) Good luck shopping! :)

ms pt sfat. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.