www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Spera Si Tu


dani
 Share

Recommended Posts

salutare:)

 

postez si eu o piesa:)momentan nu are vocea bagata(nu e inca trasa, ca exista)

 

nu are sollistica fiinca nu cred ca-i trebuie(vocea e prezenta mai mereu)

 

e bine venit orice comentariu(rau sau bun)...

 

Iee...gheajjj-geajj-geajjj...are oO melodia; cu o voce oO'asa ar fi mai tare; deci astept si vocea. Tonul chitarii e pe gustul meu, totusi basul cred ca e cam "in spate"

ROCK MATUSEEE! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ba cat de tare e!

 

Acum trebuie sa faceti niste versuri tari gen parazitii or whatever si sa blow some minds. Sunt prea obosit acum sa fiu atent la versuri dar suna foarte misto cu voce.

 

Cum se cheama formatia voastra?

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Guest .Snake.

Hello. Melodia suna super ! :) thumbs up sincer. Acuma sa fiu si oleaca negativ, vocea (sper sa nu ofensez pe nimeni) suna a rap, nu zic ca e rea, doar ca modul in care canta suna a rap. Apoi o melodie fara un solo mic acolo, nu are punct culminant. Cam atat :) succes in continuare (sper sa nu fiu off topic cu faza cu rap-ul doar fiindca mie numi plac combinatiile de genu, oricum, no offence : - S )

Link to comment
Share on other sites

Hello. Melodia suna super ! :) thumbs up sincer. Acuma sa fiu si oleaca negativ, vocea (sper sa nu ofensez pe nimeni) suna a rap, nu zic ca e rea, doar ca modul in care canta suna a rap.

 

No s**t, Captain Obvious.

 

Asta e si ideea.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

:))....daca omului nu-i place combinatzia nu ai ce sa-i faci:)

e bine sa ai principii stabile in viatza:)merci de comentariu(nu ai ofensat pe nimeni si nu e nimeni suparat).

 

Despre sollo...hmmm...consider ca nu e cazul sa bag(nici nu prea am cine stie ce tehnica ca sa ma pot lauda cu un sollo) iar punctul culminant este dupa acea parte mai "slow"(hei hou...spera si tu..pe acoo e punctul)

 

Multumesc de comentarii:)

 

Curiozitate:Credeti ca ar trebui un sollo de chitara strecurat pe acolo?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

hmmm....pai sunt eu la chitara, piticu(andrei) la voce, nu mai e cristi la tobe ci e alex(grasu) de la sala(cel care e angajat la vali la studio) iar la bas e stefan(cel care e si in greenish,,,e de prin tecuci)

 

practic a ramas doar vocalul:)acum nush daca ramanem cu denumirea de y-grec(ca nu suntem demni de ea)

 

am auzit ca s-au reunit astia(vasoi...buly movila cristi) sa traga album:)marfa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.