www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mad Professor Cs-40 Amp


mihaitarta
 Share

Recommended Posts

Foarte corect! :) Lumea nu realizeaza asta si isi calculeaza daca isi merita echipamentul ca si cum isi calculeaza un sportiv caloriile mancate. pentru ei cantatul si crearea si descoperirea de noi sunete nu mai este o placere, mai mult o rutina. Cati sunt pe forumul asta care-si merita sculele? 5,6,7? Cati sunt pe Harmony Central care-si merita sculele? Cati sunt pe The Gear Page care-si merita sculele? Si as putea continua asa. Vorba ta, ne-am pune streangu-n gat. Fiecare canta pe ce-si permite si pe ce-i face placere.

Daca ti-l cumperi ma lasi sa-i dau un drive test? Fac drum special pana in Oradea :)

 

Negresit! Da cred ca va mai dura oleaca...vreo 6-7 luni :)

Link to comment
Share on other sites

fara suparare, de fel sunt mai realist si fara sa fiu carcotas vreau sa te intreb, mai mult de curiozitate: ce faci cu el? aici, in tara asta. concret. adica, ok, inteleg ca sunt si mai scumpe decat asta, dar totusi, la ce iti trebuie un amp de 5000 de dolari?

 

la ce le trebuie unora ditamai SUV /Jeep lant de aur de 10Kg in gat , telefon ultimul racnet , un ceas Rollex ,tot ce-i mai scump ?Indiferent daca trebuie sau nu .

 

Daca nu prin cea ce stii sa faci cu chitara in muzica macar prin valoarea sculelor sa intri in lumea ,muzicala .

 

Dar se poate si mai ieftin , i-ti faci freza portocalie si "decupat" sa scrie BRAND-ul sau stiu eu ce altceva chitaristic.

 

Sa circuli prin centru cu patine cu rotile , cu o chitara din acea mica din plastic , o statie cu acumulator si sa canti intre timp ceva shred onefinger in drop D .Precis ajungi vedeta peste noapte , local guitar heroe ...hehe

 

Este adevarat si eu am cumparate de toate ce nu am nevoie dar le-am cumparat caci aveam nevoie si nu stiam inca de alte rezolvari .

 

Sustin si eu ce a scris si alt coleg de forum si am specificat si eu trei doublestack Marshall pe o scena ar fi ceva mai util . Si din aceasta statie Mad -P . ai nevoie de vre-o patru bucati pe scena ca sa ai sunet .

 

In alta ordine de idei nici o statie nu merita mai mult decat sa zicem dublu pretului componentelor !! ( ca sa castige si producatorul) nu au adus nici o inbunatatire sau noutate in domeniu nici unul din producatori /proiectanti .

 

Toate canalele acelea ( aici 4 ) se pot realiza intr-un singur canal , exista de toate ca sa faci un circuit complex setabil mecanic sau electronic DAR pe ce ar mai cere banii ? nu? Asa ca se vand lucruri inutile si scumpe .

 

Daca i-mi aduce un proiectant o scula de 20Kg ce suna a 1000W real , ar fi o treaba , si aceasta ar avea pretul mare cat este noutate .Dar pana ce i-mi trebuie un camion sa car statiile doar pentru chitara e nasol .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
si mai sunt chitaristi si trupe din Oradea

 

Vivi Repciuc ,Celelalte Cuvinte, Metropol si mai sunt

 

da, mai este trupa heavy fuel(art vandalay si bubugral) si marius pop(mario_d).In afara de astia, cu care am cantat si eu (in afara de art vandalay pe care nu-l cunosc personal), si cei pe care i-ai enumerat tu, oradean fiind, nu mai cunosc altii care sa activeze. Si Marius activeaza, dar mai putin in Oradea (spre binele lui), fiind membru al trupei Conexiuni.

Ca sa fie si mai clar punctul meu de vedere vreau sa va pun o intrebare:

Are rost sa va apucati sa enumerati trupele care activeaza in Timisoara?

Cred ca n-are nicio relevanta comparatia cu Oradea nici macar raportat la nr. de locuitori, ...de Bucuresti nici n-are rost sa mai vorbim la capitolul 'compararea activitatii muzicale'

Intr-adevar cei enumerati de voi sunt chitaristi buni, dar cu o floare nu se face primavara(din pacate).

 

Ma si gandesc de ceva vreme incoace sa-mi caut trupa in Timisoara si sa fac naveta in weekend, ca aici parca nu prea vrea sa se lipeasca nimic (probabil ca nici nu prea poate).

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

:)

 

art vandalay si marius pop sunt din/in oradea...that's enough for me :)

 

in Oradea nu-i tot una cu din Oradea.

 

Marius pop - din oradea, dar in Brasov (conexiuni)

Vladimir Sateanu - din oradea, dar in Buc.(sarmale)

gabi dragan - din oradea, dar in Buc.(sarmale)

 

etc...(nu prea multi nici asa)

Link to comment
Share on other sites

E ca si cum ai spune ca merita mai mult 4,8 911 decat un carrera gt. Nu cred ca se poate pune problema la modul asta.

 

 

HA! Gresit! 4.8 911 sunt cu 3.8 911 mai valoroase decat un carrera gt - vinzi 3.8 911, si ramai cu unul (intreg) si bani gramada. Cu GT-ul nu merge schema :)

Link to comment
Share on other sites

Imi place cum suna ampul, dar nu as putea spune ca rupe tot. Sunt si amplificatoare care mi se par mai reusite decat acesta, de exemplu cam tot ce face Two Rock. Cel mai mult m-a impresionat un Two Rock Opal, model care nu se mai fabrica, are un clean genial si are si canalul de crunch si lead fooarte bune. Din pacate calitatea isi are pretul ei...

Link to comment
Share on other sites

Imi place cum suna ampul, dar nu as putea spune ca rupe tot. Sunt si amplificatoare care mi se par mai reusite decat acesta, de exemplu cam tot ce face Two Rock. Cel mai mult m-a impresionat un Two Rock Opal, model care nu se mai fabrica, are un clean genial si are si canalul de crunch si lead fooarte bune. Din pacate calitatea isi are pretul ei...

 

Cam cat? Ca nici asta nu-i tocmai ieftin :)

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Cam cat? Ca nici asta nu-i tocmai ieftin :)

 

actualele Two-Rock-uri se vand de la 5000$ pana la 15000$(modelul John Mayer sig)

Link to comment
Share on other sites

la ce ii trebuie lu' mayer amp de 15000 de coco?

i mean like... man... he sucks... i think i'd like him more if he'd playin a squier and a fender hot rod...

 

edit: i think i'd start to like john mayer if he'd be playin a squier and stuff like that....

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
la ce ii trebuie lu' mayer amp de 15000 de coco?

i mean like... man... he sucks... i think i'd like him more if he'd playin a squier and a fender hot rod...

 

mie imi place foarte mult mayer. Ma rog, to each his own.

Link to comment
Share on other sites

la ce ii trebuie lu' mayer amp de 15000 de coco?

i mean like... man... he sucks... i think i'd like him more if he'd playin a squier and a fender hot rod...

 

edit: i think i'd start to like john mayer if he'd be playin a squier and stuff like that....

 

Depinde ce apreciezi la un chitarist. Si mie imi place foarte mult Mayer, si imi place si Fenderul Mayer signature. De ton nu pot sa spun nimic, e pur si simplu ceea ce cautam dinainte sa il descopar pe Mayer.

 

Two Rock Opal nu se mai fabrica, se vinde SH in US la in jur de 3500$. Mai mai ca as strange incet incet bani pentru unul, desi la ce nivel cant eu cred ca e foarte bun si un Fender Hot Rod cu un strat (am avut Squier si tocmai l-am vandut, sorry Ciocanel)

Link to comment
Share on other sites

cred ca ar trebui sa mai iei niste lectii de engleza. daca tot ai vrut sa ne arati ca nu ai habar...

 

 

 

my bad... am gresit "if clause".. cum am mai spus... nu stau sa fac lucrari de licenta pe forum.... scriu la repezeala :) (iau lectii de engleza pe fiecare zi, d-le faust, doar ca pe timpul verii... "cileanu si io")

 

in legatura cu mayer... as i said before... oamenii dupa acest forum iau totul in serios... si-asa cum zicea nea' zappa ... "i think it's really tragic when people take things seriously"

 

nu ca ar conta... dar ma enerveaza vocea lui de dragalashul mamii... de tonul lui nu zic nimic.. dar nu se afla prin topul meu... iar cantatul la chitara... mi se pare cam... mmm "baladesc"... dar again... it was just a... mm nu mai zic nimic ca sigur mai imi sar vreo 3 oameni sa-mi zica de ce e mayer tare si eu nu stiu nimic, si sa-mi verifice virgula si cratima :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.