www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cyfer Pe Tvr 1


Les Paul 1960
 Share

Recommended Posts

Guest Adi Sabau

E prima data cand vad Trenul de Noapte. ... Mi-a placut ..!

Edited by Adi Sabau
Link to comment
Share on other sites

@ cyfer: man, trupa suna bine de tot, sunt surprins de basist, e chiar misto, nu stiam ca se pricepe asa bine. pe petrica il stim toti, munceste si asta se vede.

 

dar unde esti tu in trupa? don't get me wrong, ai sound misto, dozaj, pertinenta, dar mi se pare totusi ca ati ajuns la o varianta de sound (+orchestratie/aranjament, zi-i cum vrei) care nu te valorifica destul. presupun ca aveai nevoie si de experienta asta. altfel, nu inteleg.

by the way, tu cu vocea nu mai canti?

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

@ cyfer: man, trupa suna bine de tot, sunt surprins de basist, e chiar misto, nu stiam ca se pricepe asa bine. pe petrica il stim toti, munceste si asta se vede.

Dap, Robert (bas) a progresat mult în ultimul timp. Nu era la nivelul ãsta când a venit în trupã, dar prin seriozitate, a ajuns unde e acum.

 

dar unde esti tu in trupa? don't get me wrong, ai sound misto, dozaj, pertinenta, dar mi se pare totusi ca ati ajuns la o varianta de sound (+orchestratie/aranjament, zi-i cum vrei) care nu te valorifica destul. presupun ca aveai nevoie si de experienta asta. altfel, nu inteleg.

by the way, tu cu vocea nu mai canti?

Nu îmi place sã amestec lucrurile. Probabil tu compari activitatea mea de la Trenul de Noapte cu cea de la Cyfer's Sin. Nu am venit la "Trenul" nici pentru a face solouri de 10 minute, nici pentru a fi vocal. Am venit pentru a fi chitarist într-o trupã de Chicago Blues. Nu urmãresc sã mã valorific pe mine. Vreau doar ca trupa sã sune corect în ansamblu.

La Cyfer's Sin e altã treabã... alt stil, altã abordare. Nu am avut activitate în ultimul timp, dar ne pregãtim. Revenim în toamnã cu multe noutãți. :)

Link to comment
Share on other sites

O mica paranteza fara sper a supara pe nimeni.... Robert chiar era bun si innainte de a canta in Trenul de noapte, poate a progresat nu zic nu, ceea ce nu poate fii decat un lucru mai mult decat benefic pt el, dar nu imi spune ca pe robert nu l-ai vazut si in mamou dand in bas. Respectele mele si inca odata sper ca nu am suparat pe nimeni cu aceasta remarca.

Link to comment
Share on other sites

O mica paranteza fara sper a supara pe nimeni.... Robert chiar era bun si innainte de a canta in Trenul de noapte, poate a progresat nu zic nu, ceea ce nu poate fii decat un lucru mai mult decat benefic pt el, dar nu imi spune ca pe robert nu l-ai vazut si in mamou dand in bas. Respectele mele si inca odata sper ca nu am suparat pe nimeni cu aceasta remarca.

Eu vorbeam despre cât era de pregãtit pentru ce facem noi la Trenul de Noapte. Sigur cã era deja bun, dar nu pe blues. El venea dintr-o cu totul altã zonã muzicalã unde basul are un alt rol intr-o trupã. ªtiu foarte bine despre ce vorbesc pentru cã eu îl aud în fiecare concert. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.