www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi Dr


Guest Geliraden
 Share

Recommended Posts

Guest Geliraden

Am tot vazut ca sunt laudate corzile DR, si nu par mai scumpe decat Elixir... intrebarea mea este unde pot gasi corzi DR in Timisoara, sau cum pot sa fac sa le comand? Si pt cei care folosesc asemenea corzi... merita mai mult decat Elixir sau orice altceva pe piata?

Link to comment
Share on other sites

Am tot vazut ca sunt laudate corzile DR, si nu par mai scumpe decat Elixir... intrebarea mea este unde pot gasi corzi DR in Timisoara, sau cum pot sa fac sa le comand? Si pt cei care folosesc asemenea corzi... merita mai mult decat Elixir sau orice altceva pe piata?

incearca sa iei legatura pe mess cu "sorin_blondu" sau cu "corzi.chitara", ambele id-uri fiind pe "yahoo.com".

si nu uita: folosirea unui tip sau altui tip de corzi nu este decat o problema de gust a fiecaruia. :)

Link to comment
Share on other sites

Elixiru mi sa parut un mare *****.In afara de faptul ca straluceau si nu se prindea mizeria de ele nu era nimic de capu lor, in 3 saptamani a trebuit sa le schimb deoarece se rupsesera.Eu folosesc DR-uri si mi se par cele mai bune pana acum.Mi-am luat si un set de Ernie Ball sa fac comparatie.

 

P.S:Corzi DR poti gasi in timisoara la MC Music...de acolo mi lea iau si eu;).

Link to comment
Share on other sites

Elixiru mi sa parut un mare *****.In afara de faptul ca straluceau si nu se prindea mizeria de ele nu era nimic de capu lor, in 3 saptamani a trebuit sa le schimb deoarece se rupsesera.Eu folosesc DR-uri si mi se par cele mai bune pana acum.Mi-am luat si un set de Ernie Ball sa fac comparatie.

 

P.S:Corzi DR poti gasi in timisoara la MC Music...de acolo mi lea iau si eu;).

Stii eu cred ca se referea alt loc decat MC Music, pentru ca, stie bine ca sunt si in MC ... si cat despre DR...am avut dimebag signature, sunt oribile, aproape tot timpul aveau probleme cu intonatia, si NU e din cauza setup-ului meu...De cand am trecut iar d la GHS, DR, p Ernie'z Ballz , dupa 1 luna si ceva inca lucesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Mersi mult, o sa vad daca pot sa rezolv ceva pe mess... daca nu, ramane M&C... oricum, thanks everyone :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.