www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Summer Jam 2008


horica
 Share

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest K-Anathema

mai, sincer m-as baga si eu, dar prefer pig mamou dpdv al locatiei ushor accesibile...sunt Mishu(chitara/chitra) de la Boiling Muse, merge de un jam cu Horica si Cypher...si nu numai, macar o piesa sa iasa bine, ca restul e ...bere, rtamane 11 august? sau dupe?

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Daca estem muzicutist... s-ar baga cineva la ceva Rory Gallagher/bluesuri cu muzicuta cantate chiar de-ai nostri/blues din soiul cu harmonica?

Link to comment
Share on other sites

Daca estem muzicutist... s-ar baga cineva la ceva Rory Gallagher/bluesuri cu muzicuta cantate chiar de-ai nostri/blues din soiul cu harmonica?

daca'i vorba de rory... e de bine... poate dau si eu trei acorduri de la el...

 

un too much alcohol ca la irish tour ? sau daca le are careva cu slide-u'...

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Nene Tudore, daca n-am risca niste suturi, zau de n-as baga si As I Lay Crying de-ala de care zici tu. :) Metale serioase nu mai servesti?

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Salut!

 

Am vorbit cu Georgiana. Singura datã disponibilã este 9 august.

Cum eu voi fi acolo ºi Horia la fel, propun sã rãmânã aceastã datã pentru RGC Summer Session 2008.

 

... oricum nu prea avem de ales... :)

 

sunt de acord :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Cred ca ar trebui de acum sa se stabileasca o ordine a spectacolului, fiecare sa se inscrie cu cateva piese, eventual sa precizeze daca aduce scule si daca le pune si la dispozitia doritorilor (mai mult ca sigur vor fi guri care vor umbla dupa instrumente, amplificare, pedale), mai ales daca va iesi ca anul trecut, cu trei chitaristi pe scena.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Pacat, colega...

 

Io zic ca vin. Daca e sa vin, aduc microfonu' meu si cablu' meu. Orisice gurist, daca are nevoie, se poate servi din aceste articole. Pentru piesele la care e sa se bage voce, cine mai canta s-o intelege cu nenea Horica si cu mine, ma gandesc. Numa' sa stim cine si ce baga, ca sa-mi fac repertoaru' din timp.

 

A propos, exista o piesa numita King of the Fairies in interpretarea Waylander. (se gaseste pe iutub) Ar canta cineva asa ceva, ca sa viu si cu fluieru'? :)

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar trebui de acum sa se stabileasca o ordine a spectacolului, fiecare sa se inscrie cu cateva piese, eventual sa precizeze daca aduce scule si daca le pune si la dispozitia doritorilor (mai mult ca sigur vor fi guri care vor umbla dupa instrumente, amplificare, pedale), mai ales daca va iesi ca anul trecut, cu trei chitaristi pe scena.

Cred cã ar fi fain sã facem ºi duelul chitaristic. Nu s-a mai fãcut de mult ºi e pãcat. Erau foarte distractive. Mã gândesc sã încercãm sã oferim ºanse egale, amplificatoare similare, reguli mai stricte.

Link to comment
Share on other sites

Ok, hai sã rezolvãm câteva probleme de organizare:

 

1. Basiºti ºi tobari:

Sunt cei mai importanți ºi dacã nu sunt, distracția nu mai e aºa bunã. Îi rog pe toți basiºtii ºi tobarii sã se anunțe.

 

2. Amplificatoare:

Chitariºtii care vin cu amplificatoarele proprii ºi sunt dispuºi sã le lase pe scenã pentru alți chitariºti, sã scrie în reply tipul amplificatorului.

 

3. Duel:

Chitariºtii care ar participa la duel se vor înscrie pe forum. Sã ºtim dacã sunt destui.

Pentru cei care nu ºtiu, regulile sunt simple: Se fac grupe de câte doi chitariºti. Aceºtia se urcã împreunã pe scenã ºi fac un dialog. Publicul este cel care decide câºtigãtorul prin aplauze ºi alte zgomote :) Sistemul este eliminatoriu.

 

4. Trupe:

Cei care au pregãtit un program de trupã, sã anunțe pentru a fi programați în timpul serii.

 

Citiți ºi regulile unui jam clasic. Mai ajutã ºi ele.

Link to comment
Share on other sites

Guest John!

Salut Cyfer. Aveam data de 9 ocupata dar s-a eliberat, deci, voi fi prezent.

 

Aviz tobarilor. Veninti cu betele voastre. Eu nu mai dau betele la absolut nimeni. E usor sa ghiciti de ce :)

 

 

Rock on/off/over/under

Link to comment
Share on other sites

Guest animosity

deci s-a hotarat pe data de 9 august. foarte fain.

 

puteti mentiona si locul / ora?

 

si poate un anunt ceva pe prima pagina a sitului sa se mai popularizeze evenimentul

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.